אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

ההנהלה שתצליח להאזין לרחשי הלב של עובדיה תהנה ממעורבות גדולה יותר, נאמנות רבה יותר, ומוטיבציה גדולה יותר של העובדים.
 
עשרות מחקרים שנעשו על משכורות של שכירים מצאו כי מעל סכום מסוים המשכורת אינה משפיעה על האושר. דווקא קשרים אישיים עם חברים יביאו לתחושת אושר גדולה יותר.
 
גאוות יחידה ורוח צוות הם אלה אשר בשעות משבר יהיו חוד החנית ליציאה לדרך חדשה.
 
סדנה מגבשת לארגונים בנויות על חיזוק התקשרות הבין אישית, עבודת צוות, הומור הפעלות ומשחקים לצד הרצאות מרתקות במגוון תחומים. להלן קשת רעיונות של הרצאות וסדנאות אשר עומדות לבחירתכם.
 
סדנאות גיבוש משולבות לארגונים – סדנה שבה נפעיל, נצחיק, ונרגש את העובדים.
זוגיות, תקשורת, מוטיבציה, "תחמנות", יצרים, ציורים, חתימות על פי גרפולוגיה, בשילוב, שפת גוף מעולם העסקים ויחסים שבין גברים לנשים. משחקי צחוק והפעלה לגיבוש והנאה.
 
סדנה לצוותים חדשים בארגונים – משחקי הכרות לחיזוק התקשורת הבין אישית, בנית אמון, שלבים בהתגבשות הצוות, מהי עבודת צוות יעילה. הפעלות בין צוותים, אחריות, יצירתיות, מנהיגות בצוות ועוד.
 
סדנה לצוותים וותיקים בארגונים – סדנת תהליך שבה נאתר את הגורמים שבהם הצוות "תקוע". ואיתור השלב שבו הצוות נמצא.
נעבוד על חיזוק התקשורת הבין צוותית. נלמד כיצד נותנים משוב חיובי, יצירת מודעות של הצוות למצב, שיקוף של המתרחש בצוות, בקשת רעיונות מהצוות לשינוי המצב כפתח לחדשנות וסינרגיה מחודשת.
 
סדנת גרפולוגיה לארגונים – מופע החשפנות המועדף על צוותים וותיקים.
משחקי גרפולוגיה על הלוח, פענוח ראשוני של כתב היד, נאבחן למי יש יצר עז, נחשוף את החפרן/ית בעבודה, נצייר ציורים, נלמד על זוגיות על פי אותיות והמילים ומי אוהב/ת לעשות רושם בכניסות "מרשימות".  
 
סדנת הומור,יוגה צחוק ואושר לארגונים-סדנא מגבשת מצחיקה מפעילה לצוות חדש וותיק. מעגלי צחוק, תחרויות צחוק, משחקי כיסאות, שולחנות, כריות, זוגות, פנטומימה אלתור ומשחק, חשיבות ההומור בחיים והאושר. 
 
סדנת פיתוח מצוינות לארגונים – המצוינות נמצאת בך. סדנא / הרצאה משתפת ...
חדשנות מהי, איזור הנוחות, היופי בשינוי, ניהול זמן נכון, תפקיד האושר, המשחקים בחיים, הצחוק, תקשורת בין אישית ומוטיבציה. 
 
סדנה למנהלים בארגונים -  תחרות בין מנהלים מתאים לצוות וותיק
נתחיל במשחקים המאפשרים קירבה ותקשורת בין אישית טובה, נחווה איזה טיפוס הוא כל מנהל, נלמד מה מייחד מנהל ומה מייחד מנהיג, טווח מנהיגות, החזון ככלי משותף לסינרגיה, נתינת משוב, תחרות בין צוותים היתרונות והחסרונות.
 
סדנת שפת גוף בארגונים – מופע חשפנות על פי הלבוש. לצוות חדש או וותיק
תכשיטים ובגדים, הרושם הראשוני בעסקיים, מחוות גוף, שפת גוף בין גברים לנשים, עמידה מול קהל, משחקי אלתור קומדיה וטרגדיה. 

סדנה מגבשת לארגונים וחברות- בסופו של יום סדנה מגבשת צריכה להיות כזאת שגם תגרום לעובדים לתקשר בצורה חופשית יותר, תיתן ידע מעצים ותהיה קלילה, מהנה ואפילו משעשעת. אז
להזמנת סדנאות גיבוש לארגונים ניתן ליצור קשר במספרים הבאים : טלפון במשרד 03-5590868 או לסמארט פון 050-5711160 (ניתן להתקשר עד 22:00)
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.