אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

לרוץ למיליון עם העובדים
הסדרה לרוץ למיליון מדגימה כיצד צוותי זוגות מתגבשים, עוברים משברים,שלומדים להכיר האחד את השני בפרק הזמן. הזוג החזק הוא זה שיודע להשתמש בכישוריו של האחר תוך שיתוף פעולה ומיתון מתחים דרך הומור וצחוק, הוא בעל הסיכויים הגדולים יותר לזכות במרוץ. כל ראש צוות בעצם הופך להיות חלק מהמרוץ למיליון מול צוותים אחרים בארגון ומחוצה לו.
 
המונח פיתוח צוותים
פיתוח צוותים הוא שם כולל למגוון של סדנאות והדרכות שנועדו לפתח כישורים מקצועיים וחברתיים לצוות. כיום כאשר רוב ההמצאות אינם של נחלת יחידים אלא בעבדות צוותים, חברות גדולות מודעות לכך ודואגות לקידום ופיתוח צוותים לטווח ארוך.
 
פיתוח צוותים - הצד המקצועי
על החברה לדאוג להכשרות של הצוות בהתאם לסוג העבודה והכישורים הנלווים כך שיוכלו להביא תוצר גדול יותר ובמהירות טובה יותר. על החברה לדאוג שאחת לרבעון תתקיים הרצאה שתחדש ברמה המקצועית. לאחריה כדאי לערוך דיון כיצד ההרצאה יכולה לעזור לייעול תהליכי העבודה.
 
פיתוח צוותים - הצד הארגוני
ישנם שלושה מרכיבים שיכולים לקדם צוות לעבר תוצאות מצוינות.
א-הזדהות עם חזון אסטרטגי משותף
ב-לכל עובד/ת מיומנות משלימה וייחודית
ג-שיתוף כלכלי בחלוקת הרווחים.
 
חזון משותף – כאשר ישנה הזדהות אל מול חזון משותף הכולל יעדים ומטרות וישנה הסכמה לגביהם הצוות הרצון להשקיע, להיות מעורבים ולתת מעל ומעבר תוך הקרבה גם על החיים האישים הוא רב יותר.
מיומנויות משלימות – לכל עובד/ת יש מיומנות חיונית. על העובדים/ות להכיר ולהשתמש בכישוריים האחד של השני.
שיתוף כלכלי – כל עובד/ת בצוות צריך/ה לדעת איזה תגמול חומרי או רוחני יתקבל.
 
בחירת מועמדים
בהתאם למשאבים שעומדים לרשות החברה ניתן לבחור במספר דרכים לאבחון מועמדים.
הדבר החשוב הוא לבנות "תיק תפקיד" ובו רשימת תוכנות אופי והתנהגות מותאמת לתפקיד לצד כישורים מקצועיים. זכרו שכמעט תמיד ההתאמה היא לא מלאה.
א.ראיון אישי ראשוני – כולל בקשה להיות חבר בפיסבוק / לינקדן / טוויטר.
ב.דינאמיקה קבוצתית – ניתן לעשות זאת עם יועץ/ת ארגוני או מנחה קבוצה.
ג.אבחון גרפולוגי – אם ישנה התלבטות בין מספר מועמדים.
ד.מבחני חשיבה / מבחני השלכה – מחדד את ההתאמה המקצועית לתפקיד.
ה. ראיון שני מול מנהל/ת הראשית – הניסיון של ראש הצוות יעזור בבחירה הנכונה.
 
כיצד עושים זאת
חזון משותף – על החברה לוודא כי העובדים יודעים מהו החזון, מבינים איתו ומזדהים איתו. יש לקיים שיחה בתהליכי המיון ובקליטת המועמד/ת. יש לרשום את החזון יחד עם היעדים והמטרות של הארגון ולשים אותם במקום בולט. הזכירו את מהות החזון בישיבות.
מיומנויות משלימות – תהליכי המיון הם נדבך חשוב בהצלחה של הצוות. בחירת העובד/ת הנכון/ה שמתאים/ה הן לתרבות הארגונית והן למיומנות החסרה.
שיתוף כלכלי – על המנהל/ת כבר בחוזה להסביר בצורה שקופה מה יהיה התגמול האישי והצוותי
 
שלבי התפתחות הצוות
1.שלב ההקמה – השלב שבו העובדים אינם מכירים אחת את השני וולא את התרבות הארגונית. יש רצון ללמוד ולהכיר וישנם הרבה ציפיות באוויר
2.שלב האכזבה – חלק מהעובדים החדשים מאוכזב. ישנם ציפיות שלא מתמלאות. מתחיל מאבק בין חברי הצוות על הסטאטוס ודרכי העבודה הנכונות.
3.שלב הפריצה – הצוות מתחיל לעבוד בשיתוף פעולה. יש הסכמות על דרכי עבודה והכרות אישית עוזרת להניע את תהליכי העבודה.
4.שלב האורגזמה – השלב שבו הצוות מתפקד בצורה הטובה ביותר כמו סיירת מטכ"ל שמתאמנת שנים. העובדים/ות יודעים לנצל מיומנויות משלימות.
5.שלב הדעיכה – אנשים בצוות מתחלפים, ראש הצוות לא מתקבל, המטרות לא ברורות,.
6.פרישה – הצוות מסיים את תפקידו.
 
אין ספק כי בחירת האנשים הנכונים שאיתם ניתן "לרוץ למיליון" או יותר נכון להגיע איתם בזמן הטוב ביותר ובתפוקה המרבית ביותר היא המטרה של כל ראש צוות. ג'ם קולינס כותב בספרו כיצד על ראש הצוות / מנהל/ת להקים צוות עובדים ברמה גבוה. הוא טוען כי צריך לעלות את האנשים הנכונים לאוטובוס להוריד את האנשים הלא נכונים ולהושיב את האנשים הנכונים בכיסאות הנכונים". וזאת היא אולי תמצית הדרך . בהצלחה...
 
לקבלת עצות לבחירת פעילות ממוקדת פיתוח עבודת צוות מתאימות ניתן ליצור קשר בטלפונים הבאים : משרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים. חדרי מילוט – אחת מהאטרקציות ליום גיבוש הוא חדר מילוט (אסקייפ רום) שבו העובדים/ות נכנסים לחדר שבו הם צריכים לפתור חידה כדי להימלט. החדר יבחר בהתאם לכמות צוות עובדים, נושא שמעניין אותם והמקום בהתאם לשאר הפעילות באזור. סיור / טיול לעובדים- אין כמו טיול ביום כיף בכדי לגבש צוות סביב חוויה מלהיבה משותפת ומשתפת! רק לאחר אפיון קבוצות עובדים/ות כדאי לבחור במסלול מתאים. טיול לעובדים "מיטבי/ות לכת" - יש לבחור טיול קמפינג שיעשה להם טוב בגוף ובנשמה, אפשר לשלב להם סדנת שטח ODT הישרדות ולאיזון אירוח במאהל בדואי אותנטי. טיול לעובדים/ות "מיטבי לסת" - ניתן לערוך טיול קצר ולעצור במרכז המבקרים, מוזיאונים ומרכזי תרבות שמסמלים את הסצ'נה בישוב. ניתן לבחור נושא לטיול סביב קונספט כמו: מנהיגות, אהבה, מוטיבציה, יצירתיות וחדשנות ולסיים במסעדת גורמה או בתחרות בישול. רכיבה ביום גיבוש - "הן היו אז רוכבות כך ממעל, על סוסי אגודת "השומר" אך כיום- הן רוכבות על הבעל וחמור זה כבר עסק אחר.." כך בשיר המפורסם של יורם גאון "איפה הן הבחורות ההן". אז הגיעו הזמן להחזיר "עטרה ליושנה" ולגבש דרך נסיעה על אופנים, סגווי, ג'יפים, רינג'רים, טרקטרונים, וכמובן רכיבה על סוסים, גמלים וחמורים. שיט ליום כיף – אחד מהטרנדים הוותיקים הוא שייט על יאכטה שבו יש כל הפינוקים האפשריים. מצד שני שיט קייקים יכול להכניס אדרנלין וגיבוש כשרוצים להתמקד בעבודת צוות משותפת או במנהיגות של שייט מפרשיות. אקסטרים ביום גיבוש – לאוהבי/ות אתגרים בטבע שרוצים להתנסות ולהתגרות בחוקי הטבע: טיפוס הרים, טיסה בכדור פורח, סקי בגלבוע, קפיצת בנג'י "על החיים ועל המוות", הישרדות בטבע לצוות שהאדרנלין זורם אצלו חופשי "בדם". תחרויות ליום גיבוש -המירוץ למיליון, הישרדות, מאסטר שף, פיינטבול שיכניסו "פלפל מקסיקני" ויקדמו שיתוף פעולה ועבודת צוות בין העובדים/ות. להזמנת פעילות ליום כיף לעובדים התקשרו: 03-5590868 נייד 0505711160 (עד 20:00 בלילה).
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.