אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

לרוץ למיליון עם העובדים
הסדרה לרוץ למיליון מדגימה כיצד צוותי זוגות מתגבשים, עוברים משברים,שלומדים להכיר האחד את השני בפרק הזמן. הזוג החזק הוא זה שיודע להשתמש בכישוריו של האחר תוך שיתוף פעולה ומיתון מתחים דרך הומור וצחוק, הוא בעל הסיכויים הגדולים יותר לזכות במרוץ. כל ראש צוות בעצם הופך להיות חלק מהמרוץ למיליון מול צוותים אחרים בארגון ומחוצה לו.
 
המונח פיתוח צוותים
פיתוח צוותים הוא שם כולל למגוון של סדנאות והדרכות שנועדו לפתח כישורים מקצועיים וחברתיים לצוות. כיום כאשר רוב ההמצאות אינם של נחלת יחידים אלא בעבדות צוותים, חברות גדולות מודעות לכך ודואגות לקידום ופיתוח צוותים לטווח ארוך.
 
פיתוח צוותים - הצד המקצועי
על החברה לדאוג להכשרות של הצוות בהתאם לסוג העבודה והכישורים הנלווים כך שיוכלו להביא תוצר גדול יותר ובמהירות טובה יותר. על החברה לדאוג שאחת לרבעון תתקיים הרצאה שתחדש ברמה המקצועית. לאחריה כדאי לערוך דיון כיצד ההרצאה יכולה לעזור לייעול תהליכי העבודה.
 
פיתוח צוותים - הצד הארגוני
ישנם שלושה מרכיבים שיכולים לקדם צוות לעבר תוצאות מצוינות.
א-הזדהות עם חזון אסטרטגי משותף
ב-לכל עובד/ת מיומנות משלימה וייחודית
ג-שיתוף כלכלי בחלוקת הרווחים.
 
חזון משותף – כאשר ישנה הזדהות אל מול חזון משותף הכולל יעדים ומטרות וישנה הסכמה לגביהם הצוות הרצון להשקיע, להיות מעורבים ולתת מעל ומעבר תוך הקרבה גם על החיים האישים הוא רב יותר.
מיומנויות משלימות – לכל עובד/ת יש מיומנות חיונית. על העובדים/ות להכיר ולהשתמש בכישוריים האחד של השני.
שיתוף כלכלי – כל עובד/ת בצוות צריך/ה לדעת איזה תגמול חומרי או רוחני יתקבל.
 
בחירת מועמדים
בהתאם למשאבים שעומדים לרשות החברה ניתן לבחור במספר דרכים לאבחון מועמדים.
הדבר החשוב הוא לבנות "תיק תפקיד" ובו רשימת תוכנות אופי והתנהגות מותאמת לתפקיד לצד כישורים מקצועיים. זכרו שכמעט תמיד ההתאמה היא לא מלאה.
א.ראיון אישי ראשוני – כולל בקשה להיות חבר בפיסבוק / לינקדן / טוויטר.
ב.דינאמיקה קבוצתית – ניתן לעשות זאת עם יועץ/ת ארגוני או מנחה קבוצה.
ג.אבחון גרפולוגי – אם ישנה התלבטות בין מספר מועמדים.
ד.מבחני חשיבה / מבחני השלכה – מחדד את ההתאמה המקצועית לתפקיד.
ה. ראיון שני מול מנהל/ת הראשית – הניסיון של ראש הצוות יעזור בבחירה הנכונה.
 
כיצד עושים זאת
חזון משותף – על החברה לוודא כי העובדים יודעים מהו החזון, מבינים איתו ומזדהים איתו. יש לקיים שיחה בתהליכי המיון ובקליטת המועמד/ת. יש לרשום את החזון יחד עם היעדים והמטרות של הארגון ולשים אותם במקום בולט. הזכירו את מהות החזון בישיבות.
מיומנויות משלימות – תהליכי המיון הם נדבך חשוב בהצלחה של הצוות. בחירת העובד/ת הנכון/ה שמתאים/ה הן לתרבות הארגונית והן למיומנות החסרה.
שיתוף כלכלי – על המנהל/ת כבר בחוזה להסביר בצורה שקופה מה יהיה התגמול האישי והצוותי
 
שלבי התפתחות הצוות
1.שלב ההקמה – השלב שבו העובדים אינם מכירים אחת את השני וולא את התרבות הארגונית. יש רצון ללמוד ולהכיר וישנם הרבה ציפיות באוויר
2.שלב האכזבה – חלק מהעובדים החדשים מאוכזב. ישנם ציפיות שלא מתמלאות. מתחיל מאבק בין חברי הצוות על הסטאטוס ודרכי העבודה הנכונות.
3.שלב הפריצה – הצוות מתחיל לעבוד בשיתוף פעולה. יש הסכמות על דרכי עבודה והכרות אישית עוזרת להניע את תהליכי העבודה.
4.שלב האורגזמה – השלב שבו הצוות מתפקד בצורה הטובה ביותר כמו סיירת מטכ"ל שמתאמנת שנים. העובדים/ות יודעים לנצל מיומנויות משלימות.
5.שלב הדעיכה – אנשים בצוות מתחלפים, ראש הצוות לא מתקבל, המטרות לא ברורות,.
6.פרישה – הצוות מסיים את תפקידו.
 
אין ספק כי בחירת האנשים הנכונים שאיתם ניתן "לרוץ למיליון" או יותר נכון להגיע איתם בזמן הטוב ביותר ובתפוקה המרבית ביותר היא המטרה של כל ראש צוות. ג'ם קולינס כותב בספרו כיצד על ראש הצוות / מנהל/ת להקים צוות עובדים ברמה גבוה. הוא טוען כי צריך לעלות את האנשים הנכונים לאוטובוס להוריד את האנשים הלא נכונים ולהושיב את האנשים הנכונים בכיסאות הנכונים". וזאת היא אולי תמצית הדרך . בהצלחה...
 
לקבלת עצות לבחירת פעילות ממוקדת פיתוח עבודת צוות מתאימות ניתן ליצור קשר בטלפונים הבאים : משרד 03-5590868 או ישירות לנייד 050-5711160
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.