אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
כאשר מאמן אומר שהשחקנים שלו השאירו את "הלב על המגרש" הוא מתכוון ששחקנים נתנו את כל מה שהיה להם וזה מה שהביא את הניצחון. פעילות יום גיבוש לעובדים נועדה לגרום לתחושה של שחרור וחופש, לחיבור בין צוותים ובין עובדים למנהלים, להעצמה ולחיזוק שיתוף הפעולה.
 
 
 
טיפים לבחירת פעילות ליום גיבוש
 
כמות העובדים/ות – עד שלושים וחמישה עובדים ניתן להסתפק במדריך/ה שיעשה את ההפעלה. בין שלושים וחמש עד חמישים ניתן עדין לבקש מדריך לפעילות אבל האתגר הופך ליותר קשה במיוחד אם צריך לחלק לכמה קבוצות הפתרון הוא עוד מישהו מתוך הקבוצה שיעזור במקביל וכמובן אם הכנה מוקדמת.
 
מגזר ומגדר- אפיון של מגזרים מסוימים, מספר העובדות ומספר העובדים, גילאים יקנו לכם את התובנה איזה פעילות תהיה יותר מהנה. האם טיול אורבני או טיול ניווטים למיטבי לכת.
 
הגדרת מטרה – הפעלה בניגוד להרצאה שמעבירה ידע והעצמה היא נועדה לגרום לצוות לזוז, לנוע לעבר משימה משותפת. הגדירו מה המטרה של ההפעלה. מה הייתם רוצים שהעובדים ייקחו ממנו, חיבור יותר חזק, רצון לשתף פעולה יחד, חוויה עוצמתית. אם המטרה היא יום כיף שכולו פינוק ניתן לבחור ספא שבה הדבר היחידי שיעשו זה לשכב על המיטה עד שיקבלו את הטיפול שהוזמן.
 
הצורך של העובדים – הפעלה שגם תתחשב ברצון של העובדים תגרום להם להרגשה שבאמת התחשבו בהם. כמה פעמים קרה שמנהלים/ות בחרו הפעלה שהעובדים לא התחברו אליה, פעילות שנבחרה מתוך התלהבות רגעית ולעובדים/ות היה קשה "להתחבר" אליה.
 
מיקום הפעילות - פעילות שצריכה להיות בחוץ במרחב לאומת פעילות שיכולה להתקיים בחדר פרטי במסעדה או באולם בבית מלון. שאלו מה המרחב האידאלי לקיום הפעילות. באיזה סדר הם יצטרכו לשבת או לעמוד או ללכת. במידה ויש תחרות מה אתם צריכים לדעת לגבי המקום. 
 
אל תחששו להפתיע – מותר פעם בשנה להפתיע את הצוות. יש סוכנויות ביטוח ובנקים שלוקחות את העובדים/ות שלהם לטיול בחוץ לארץ ותמיד כדאי לבדוק עלויות. ניתן להפתיע אותם בסדנת בישול בטבע, או בסדנת הישרדות, גם טיולים על גלגלים או על בעלי חיים יכול להיות מפתיעה. מה שלא תבחרו עשו זאת לאחר בדיקה ראשונית מי הם העובדים/ות שהולכים להשתתף. מה הצרכים שלהם מול המטרות שלכם, ממה הקבוצה את הצוות מורכבים.
 
 
עשרה משחקים לפעילות יום גיבוש
 
1."בנית עפיפונים" - קונים עפיפונים בעלות סמלית. כל עובד/'ת מקבלים עפיפונים המטרה לבנות אותם כמה שיותר מהר ולהטיס אותם. 
 
2."תחרות בפנטומימה" - לוקחים סיטואציות מהעבודה רושמים אותם. מחלקים את העובדים/ות לשתי קבוצות. כל קבוצה שולחת שני נציגים שצריכים בפנטומימה להציג את הסיטואציה בעבודה ולהציג לקבוצה שלהם. 
 
3."משחק טריוויה ארגוני" - בונים שאלון על החברה הכולל אירועים משמעותים שקוראים בעבודה, היסטוריה, חזון, שאלות על עובדים/ות עם ארבע תשובות. מעלים דרך אפליקציה כך שכל אחד/ת יכולים/ות לענות דרך הנייד. 
 
4."עגבנית שרי לוהטת" - מחלקים לשתי קבוצות בטור. כל קבוצה מקבלת כף ועגבניית שרי. כל אחד ע"פ תור צריך להגיע מרחק של עשר מטר אל הקולגה ולהעביר את הכף עם עגבנית השרי ע"י גב היד. הקבוצה שמסיימת ראשונה מנצחת.
 
5."על רגל אחת" - הקבוצה צריכה לקפוץ על רגל אחת. לפני כן הם צריכים להגיד כמה לדעתם כל אחד מסוגל לקפוץ. בסיום חוזרים על המספר המקורי וכמה עשו בפועל. בסיום יש לבקש מהם לקחת את יד ימין ולתת מספר טפיחות על השכם. ניתן לדבר על חשיבות שנותנים לאזור הנוחות שלנו.
 
6."לרוץ על שתי רגלים קשורות" - מחלקים לזוגות. כל זוג נקשרות רגלין במסקייטיפ. קובעים קוו התחלה וקוו סיום. הזוג שמגיע ראשון מנצח.
 
7."החללין מהמלין" - מקראים את הסיפור לקבוצה / לצוות. כל אחד צריך למצוא הקבלה לעולם העבודה. (לדוגמא כיצד קבוצה משפיעה על יחיד בעבודת צוות).
 
8. "מעבירים צחוק" - עומדים במעגל. כל אחד צוחק צחוק חופשי והשני צריך לחקות אותו ולעשות צחוק אחר. סך הכל שתי פעולות לכל עובד/ת. לחזור על הצחוק ולהוסיף חדש
 
9. "יצירת אמון" - מחלקים בנדנות או מטפחות. עושים מסלול מכיסאות, שולחנות, ומה שיש. כל זוג צריך להעביר דרך המכשולים אחד את השני. כאשר בפעם השניה מתחלפים וגם משנים את המסלול. המטרה להבחין בסגנון התקשרות. 
 
10."בואו נכיר" - מחלקים לזוגות. לכל זוג יש 7 דקות להכיר את הדברים ההזויים ביותר, המפחדים ביותר, המפתיעים ביותר  שקראו אחד לשני ולאחר מכן לספר לכלל הקבוצה.
 

רעיונות לבחירת פעילות ליום גיבוש
 
אם אתם רוצים להזמין מפעיל/ה ליום גיבוש לפניכם מספר פעילויות המוזמנות להפעלת צוותים, קבוצות, מנהלים/ות. 
 
1.סדנת יוגה צחוק – משחררת מאוד, גורמת לצוות להשתחרר, ולהביו את משמעות הצחוק והכנסתו לחיים.
 
 
2.סדנת עבודת צוות – יכולה להיעשות דרך פעילות או די טי בחוץ או בחדר. המטרה שלו להמחיש עד כמה שיתוף פעולה זה דבר מבורך, למתן קונפליקטים ולחזק את התקשורת בין העובדים/ות למנהל/ת.
 
3.סדנת גרפולוגיה – הצוות יכיר אחת את השני דרך כתב היד. יצחק הרבה ויקבל טיפים מעשים ומעצימים.
 
4.סדנת שפת גוף – יכולה להתאים גם כדאי לשפר את נושא התקשורת בתוך הקבוצה וגם לקבל טיפים בתחום השירות והמכירות.
 
5.טיול עם מדריכת טיולים – איזה כיף להכיר מקומות שיש מאחוריהם סיפור.
 
בחירת פעילות ליום גיבוש קשורה כמו "חבל טבור" למטרה הסופית שצוות העובדים/ות יצאו ממנה. עליך להגדיר מה המטרה לצד הצרכים  של העובדים כדי שהפעילות תצליח מעל המצופה. בהצלחה! 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.