אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
אחד התפקידים של וועד ההורים או גננת הוא ארגון ערב גיבוש הורים בתחילת שנה בגן או בביה"ס בדגש על הכרות באמצע שנה מסיבת חנוכה או פורים או אירוע פרידה בסוף שנה. אומן / מפעיל / מרצה / מופע.. כל אלה יכולים להתאים כשיודעים מה המטרה המרכזית של האירוע.
 
מטרת ערב גיבוש להורים
 
ערב גיבוש בתחילת שנה - אם מדובר על צוות הורים חדש שמגיע לגן או לכיתה א', או שאיחדו בין שתי כיתות כדאי מאוד לבחור בפעילות שתחבר בין ההורים, תעשה הכרות ראשונית ותיצור אווירה מאחדת ומחברת מעבר לקבוצת הווטס אפ. 
 
ערב גיבוש הורים אמצע שעה - כשהמטרה היא מפגש אמצע שנה וכבר נוצרה הכרות בין ההורים כדאי למקד את האירוע סביב אירוע כמו חנוכה, חג פורים, ט"ו בשבט, שניתן להתכנס ולחגוג יחד, מה שיחזק את תחושת המשפחתיות והביחד.
 
ערב גיבוש סוף שנה - כאן המיקוד צריך להיות על הפרידה במידה ויש מעבר לכיתה א' או שינויים שאמורים להתרחש של איחוד או פיזור כיתות לקראת שנה הבאה. של איחוד כיתות לקראת שנה הבאה
 
האם לעשות ערב גיבוש לאימהות או לזוגות
 
באופן מיוחד הרבה פעמים עושים ערב גיבוש לאימהות. אז ניתן להתגבר על מקרים שיש הורה יחדני/ית. גרוש/ה בלי בן זוג. הייתרון של ערב אימהות הוא שאפשר למצוא מכנה משותף נרחב. כשמוזמנים/ות גם בני הזוג חשוב מאוד לוודא מה הדעה של אלה שאין להם בן / בת זוג ואם זה בסדר מבחינתם.. פעילות גיבוש עם בני זוג יכול לעשות שינוי בתוכן. למשל הזמנת מפעיל/ה לאירוע שיתמקדו בהפעלה זוגית. ניתן להזמין סדנת שפת גוף ועוד..
 
איזה פעילות לערב גיבוש כדאי לבחור
 
פעילות הורים לתחילת שנה – מומלץ לבחור מפעיל/ה שיתמקדו במשחקי הכרות מדליקים. הפעלה דינאמית יכולה להיות פתרון מצוין.
פעילות לאמצע שנה- אם מדובר על פורים ניתן להזמין לערב גיבוש הורים סדנת יוגה צחוק משחררת ומחברת. אם מדובר על מסיבת חנוכה אפשר להזמין סדנת לחמים ומאפים..
 
פעילות לסוף שנה- לקראת אמצע חודש מאי כדאי להתחיל לחשוב על תוכן מתאים. אפשר לתכנן משחק טריוויה עם שאלות הקשורות לחומר הלימוד, אירועים משעשעים שקראו ועוד. ניתן להזמין סדנת גרפולוגיה שבה ההורים יסכמו את השנה בכתב והגרפולוג יעלה תכונות אופי משעשעות מתוך הכתב.
 
כיבוד לערב גיבוש הורים
להוציא אולי בקיבוץ "אור הנר" שם לא משנה מה יהיה התוכן ביום העצמאות אבל אם האוכל לא היה טוב זה מתכון "לאסון הומניטרי".  כשיש ערב גיבוש הורים ניתן לחלק שכל אחד/אחת יביא דבר . רצוי לעשות רשימה מראש. הכיבוד צריך להיות הדבר המשני אלא אם הוא דבר מאוד חשוב "לבאי הטקס".
 
עשרה משחקים שיעזרו לבניית ערב גיבוש הורים
 
1."כתבה למגזין" – מצוותים לזוגות ולכל זוג ישבע דקות לתת כמה שיותר מידע אחד על השני לאחר מכן כל אחד/ת צריך לספר את סיפור חייו של השני.
 
2."חפשו את המטמון" – מחלקים לקבוצות בני שניים / שלושה / חמישה. עליהם למצוא תוך עשר דקות כמה שיותר דברים משותפים ולרשום אותם.
 
3."משחק טריוויה" – צרו דרך אפליקציה (כהוט) משחק טריוויה שבו ההורים יצטרכו לענות על שאלות הקשורות מהווי הגן, בית הספר, החטיבה, התיכון.
 
4."קלפי מודעות"- בדקו למי יש ביית קלפי מודעות  שניתן להביא למפגש ולהפעיל את הקבוצה.
 
5."קבוצה להסתדר"– ניתן לחלק את לשתי קבוצות ואז לבקש
להסתדר לפי גודל מידת נעלים, תאריך לידה לועזי, גובה, מספר ילדים...
 
6."קריאת סיפור"- כל אחד/אחת צריך להביא ספר ולהקריא קטע מצחיק, מביך, מרגיז.
 
7. "מה החפץ שלך" – כל הורה מביא עמו חפת שמאחוריו סיפור.
 
8."משחקי אמת ושקר"- מראש מבקשים מכל הורה שיספר שני סיפורים. אחד אמית והשני שקרי. וההורים צריכים לנחש מה נכון ומה לא.
 
9."קופסת גפרורים" – לכל זוג מביאים קופסת גפרורים ועליהם לבנות מגדל עם מספר הגבוה ביותר של גפרורים.
 
10. "מברכים מתוך נימוס" – מתאים לאירוע פרידה או פתיחת שנה. אפשר לפתוח או לסגור את ערב הורים. מאתרים את אלה שמדברים בכמה שפות ומושבים לידם מישהו שאינו דובר את השפה. כך שהראשון צריך לברך בשפת האם והשני צריך לתרגם. ניתן לעשות זאת גם בשפת הג'יבריש.
 
וועד יקר / גננת / מורה זכרו - לא צריך להמציא את הגלגל צריך רק לבנות אותו נכון.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.