אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
"נקודת חולשה אחת והפלנגה שלנו מתרסקת" זאת רוח עבודת צוות בסרט 300 כשהמלך לאונדיס מסביר לגיבן הספרטני אפיאלטיס מדוע אינו יכול להצטרף לפלנגת 300 הלוחמים היוונים אל מול כל הצבא הפרסי של המלך אחשוורוש.
 
חשיבות עבודת צוות בעידן הרשתות החברתיות
 
כיום חלק מהתרבות הארגונית של חברות וארגונים נמצאת באינסטגרם, בווטס אפ, פיסבוק. לעובד הפרטי יש הרבה יותר יכולת להיחשף לרעיונות יצירתיים וחדשנים בזכות הרשתות החברתיות. האם זה מספיק כדי שחברה תצליח? התשובה היא לא. מאז ומתמיד עבודת צוות היא מקור של חוזק פנימי וחיצוני. סטיב ג'ובס לא יכול היה להמציא את מחשב האפל בלי עזרה של סטיב ווזניאק ושל רונדל ויין.  עבודת צוות מעולה היא זאת שגרמה לליברפול לנצח בגמר הצ'מפיונס ליג לשנת 2019. כל קבוצת ספורט ברגע שסך כל חלקיה גדולים מכל חלק בנפרד היא מועמדות לזכייה.
 
הרשת החברתית היא דרך מעולה להכיר בין עובדים/ות הפזורים ברחבי העולם ויכולה לעזור בשיפור עבודת צוות דרך וועידת אינטרנט, צ'אט בפיסבוק או בקבוצת ווטס אפ  אבל לעולם זה לא תוכל להחליף  את התחושה כשהעובדים נמצאים אחד ליד השני ואומרים "שלוש ארבע ו...".
 
לקבל השראה על עבודת צוות מעולה בסרט "300"
הסרט מספר את סיפורה של ספרטה אשר צבא פרס רוצה לכבוש אותה. עקב סיבות דתיות ופוליטיות המלך לאונדיס לא מורשה לגייס את צבאו ולכן בוחר 300 מהלוחמים הטובים יותר מה שדומה ביימנו ל"סיירת מטכ"ל".ובפיו "פלנגה". בלי להתכוון נוצרת במהלך השיחה בין הגיבן אפילאלטיס לבין לאונידס ציטוט כל כך חשוב וחזק למושג "עבודת צוות".
כך אומר ליאונדיס כוחנו "כיחידה בודדת ובלתי ניתנת לחדירה, זה מקור הכוח שלנו, כל ספרטני מגן על האיש שמשמאלו, מירך ועד צוואר בעזרת המגן, נקודת חולשה אחת והפלנגה שלנו מרוסקת, מירך ועד צוואר אפיאלטיס...". בסרט אותה יחידה הצליחה לעצור את הצבא הפרסי במשך ימים עד בגידתו של אפיאלטיס שבו הוא מוסר את הדרך שניתן לאגוף את יחידת הפלנגה של המלך ליאונדיס.  
לאחר הסרט ניתן לנתח את עבודת הצוות שגילו לוחמי ספרטה בכל אחד משלבי הקרבות.
 
נקודת התמקדות לניתוח עבודת צוות ביחידה שלך
 
1.היכן החזקות של הצוות שלכם ביכולת הסיכרון
 
2.היכן החזקות בשיתוף הפעולה ובאילה מצבים הוא מקסימלי
 
3.איזה דברים הייתם רוצים לשפר בעבודת צוות
 
4.מי המנהיג/ה הבלתי מעוררים מלבד ראש הצוות
 
5.איזה חזון הקשור לפעילות הצוות תהיה כולם יסכימו עליו.
 
6.מה המוטיבציה המשותפת של הצוות ושל כל אחד ואחת בנפרד
 
7.איזה גורמים פנימיים או חיצוניים יכולים לקדם את ההצלחות של 
הצוות.
 
8.עד כמה יש דחיפה לפעילות חברתית צוותית מעבר לשעות העבודה
 
9.האם יש קונפליקטים סמויים או גלויים בצוות לצד הסכמות על דרכי עבודה.
 
10.האם יש מישהו שמאתגר את הצוות ולפעמים חושב הפוך ועדין החברות היא מעל הכל.
 
ככול שתצליחו לשלב בין חיבור חברתי ורגשי בין העובדים/ות לצוות לבין חזון משותף והסכמה על נורמות עבודה משותפת הצוות יצליח להגיע לתוצאות טובות יותר. בהצלחה!
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.