אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
המטרה של סדנאות עבודת צוות מרחוק לייצר שיתופי פעולה טובים, שינוי אווירה, חיבור וגיבוש גם מרחוק. מנחה קבוצה, ראש צוות, מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש יישמו אותה.
 
אחד מהתנאים להצלחת הסדנה שכולם יהיו באותו מבנה / מקום. הזמן לפעילות בין שעה לשלוש שעות. סדנת עבודת צוות מרחוק בזום תתבצע עם כולם. אחד מהתנאים להצלחת הסדנה שכולם יהיו באותו מבנה ועד עשרים איש.
 
סדנת עבודת צוות בזום נבתנה לאור "משבר הקורונה" לאחר שיותר ויותר חברות במשק משתמשים באפליקציות ליצירת קשר מרחוק. כיוון שהמשק הישראלי והעולמי הולכים לכיוון של עבודה מרחוק הוחלט לחשוף סדנת עבודת צוות בזום מההתחלה ועד הסוף ולהנגיש אותה לטובת מי שרוצה לגבש, לעשות שינוי אווירה בעבודת צוות בחברה.  
 
הצגה עצמית של מנחה הסדנה
יש לתת לכל אחד התייחסות אישית לברך כול אחד ואחת על פי  השם / שם משפחה 10 דקות (חשוב לדעת כמה צריכים להצטרף ושכולם עלו מול המנהל)
 
פעילות שבירת קרח
שכל אחד/ת מוציא/ה אביזר אישי שנמצא ליד או בארנק  ויסביר למה הוא נמצא שם  או קחו דף ועט וציירו פנים שמתארות את מצב הרוח שלכם. 5- 10  דקות
 
משימה לצוות בעבודת צוות
מחלקים עד שישה לקבוצה. ( אפשר לפי שמות ) ועושים shar ומראים דף של פעילות שהם צריכים לסיים בשבע דקות. (הדף נשאר ב-shar). המשימות הן:  ברגע שהקבוצה סיימה היא צריכה לבקש שיכתבו בצ'ט "סימתי ואת השעה".  במידה והמשימות לא גמורות הם יקבלו קנס של שלוש דקות.
 
דף משימות
 
1.בחרו שם לקבוצה
 
2.עשו רשימה שמית של האחים והאחיות שלכם ומצאו חרוז לכל שם.
 
3.צאו מהדלת הראשית וכתבו מספר הרכב הכי קרוב למיקומכם.
 
4.מצאו תחומי עניין משותפים שאינם קשורים לעבודה שלכם.
 
5.יש להביא 3 ריבועי נייר טואלט ועלה אחד.
 
6 כתבו בסדר עולה את  ימי ההולדת העברים שלכם לצד הלועזיים
 
7. המציאו המנון ושיר לקבוצה
 
8.מה החוויה הראשונה שאתם זוכרים כשהגעתם לעבודה.
 
9.בקשו ממישהו / מישהי שאינה בקבוצה שיברכו אתכם והקליטו
 
10.מה מספר החדרים הכולל בבתים שלכם.
 
11.כמה עובדים יש בחברה ומה החזון שלה
 
12.מה מספר הנייד של בעל/ת החברה
 
בתום  סיום הזמן והמשימות יתקיים ניתוח ודיון מה עבד מה לא עבד , מה אפשר ללמוד ולהפיק לקחים כאשר:
כל נציג/ה צריכים להציג את "התוצר הסופי" ואיך התנהל תהליך העבודה, האם מיהו ניהל את העבודה, האם עשיתם תכנון, חילקתם תפקידם או עבדתם אקראי, האם מישהו לא עשה כלום,  האם היו חילוקי דעות ואיך פתרתם, האם מישהו מדד זמן .
 
עושים "כינוס" של כל התובנות לגבי כיצד ניתן לשפר את שיתוף הפעולה ועבודת צוות.  הסבר על עבודת צוות.
 
הצגת שלבים בעבודת צוות.
 
הצגת שלבים בעבודת צוות כמו – בלבול, קונפליקט בצוות, גיבוש והבנה של נורמות עבודה, תאום ועבודת צוות ברמה גבוה ואז להציג את השאלה "באיזה שלב אתם חושבים שהצוות נמצא?"
 
משימת בחירת חלק במכונית
 
יש להציג תמונה של מכונית וכל אחד ואחת צריכים להגיד "איזה חלק ברכב הם תופסים את עצמם" ולמה הם בחרו בו. תשאלו מי רוצה להתחיל בלשתף.  האם מישהו הפתיע אתכם במה שהוא אמר, ואיך ניתן לקשור את זה לעבודת צוות במחלקה וכו..
 
התנסות ערכים וסגנונות תקשורת בעבודת צוות.
 
א. קראו לעובדים/ מנהלים את הסיפור ולאחריו בקשו שיכתבו על פי סדר אם מי כל אחד/ת מזדהה ואם מי כל אחד/ת הכי פחות מזדהה בקשו מהם להציג ושאלו למה דירגתם את הטיפוס הזה במקום הראשון  או האחרון? ניתן לעבור אחד אחת ולרשום בזום את התשובות כולל השמות  או בהודעה שכולם רואים (תלוי בגודל הצוות). כדאי לצלם את התשובות.
 
ב. יש להסביר שבכל סגנון יש פאן חיובי ופאן פחות חיובי אבל לכולנו יש את הכל. המטרה להראות איזה סגנון תקשורת מזדהה עובד/ת יותר ואיזה הכי פחות, אם איזה סגנון קל יותר לתקשר.  השניים האחרונים הכי קשה לתקשר איתם והשניים הראשונים יותר קל.
 
ג. עוברים על הטיפוסים, בודקים מה מאפיין כל טיפוס רמי (רציונלי), ליאם (אמפטי וסנטימנטלי), פיליפ (עקרונות), ברק (רווח)  שרה (סיפוק מידי)  ואיך שרה יכלה לתקשר אם כל אחד אחרת.
 
ד. כדי שהתקשרות תהיה אפקטיבית בצוות שאלו איך הם יכולים לשנות את הגישה וצורת ההתבטאות ביניהם עכשיו לאחר שנחשפו לסגנון התקשורת המועדף של כל אחד/ת. (כי יש קשר בין תפיסת סגנון התקשרות שלי וכיצד אני מושפע מסגנון תקשורת אחר).
 
קריאת סיפור
הסיפור על 5 חברים ששרתו באותה יחידה בצה"ל והחליטו אחרי השחרור לעשות טיול אל נהר האמזונס השני בגודלו בעולם.
 
פיליפ ושרה הם זוג בלתי נפרד. היו יחד מהיסודי ובצבא הם זוג הרפתקנים שעושים הכל יחד. כולם יודעים שהם הזוג הראשון שיתחתן מהחבורה ולצידם שלושת החברים ברק, רמי, ליאם.
 
אחד מהטריקים שתוכננו מראש  הייתה שייט בנהר. הם עולים כולם  על סירת גומי לשייט כשמזג אוויר גשום.. באחד הערוצים השוצפים הם מאבדים שליטה על הסירה שמתהפכת עליהם ועל הציוד.
 
שרה מגיע לגדה חבולה היא מתחילה לצעוק פיליפ, פיליפ. התחושה שלה שמשהו רע קרא לו והיא חייבת להיות לצידו והזמן לא לטובתה כשלא רחוק נסחף ומגיע רמי.
 
היא מתחננת לרמי שיעזור לה לחצות את הגדה לחבור לפיליפ. רמי אומר לה שצריך לחפש אותו גם בגדה שלהם, להמתין שהשמש תצא והגשם יפסק, לבנות רפסודה ואז לעבור צד.
 
שרה כועסת אליו לא מוכנה לחכות מתחילה לרוץ ורואה מרחוק  את ברק מגיע. היא מחבקת אותו ומתחננת שיעזור לה לעבור צד כדי למצוא את פיליפ. ברק מבין לליבה ומוכן לעזור אבל מסביר. "את יודעת שאני בן יחיד ואם יקרה לי משהו לא יהיה המשך למשפחתי" ההצעה שלו שהם יעשו אהבה טכנית ואם יקרא לו משהו הגורל יחליט אם הוריו יהפכו לסבא וסבתא . היא צועקת עליו "ממש חבר ברגע האמת!  אתה יודע שפיליפ זאת אהבת חיי." ברק משיב שאם הוא ימות  נגדע העץ של משפחתו והוא לא ייתן לזה לקרות.  בכאב לב שרה נעתרת לבקשתו. הם מצליחים לאתר קטע צר שאותו עוברים בשחייה יחד לגדה השניה תוך סיכון גדול.
 
הם מתפצלים ולאחר חצי שעה היא מוצאת את פיליפ. היא מחבקת אותו ומספרת לו מה קרה. פיליפ בהלם! הוא רותח מכעס עליה ועל ברק. הוא צועק לה את תמימה, זאת בגידה. ברק תמיד יודע לנצל מצבים לטובתו האישית את ידעת זאת. היא עונה לו "עשיתי זאת בשבילך" הוא עונה לה הקשר שלנו נגמר היום מאותו רגע הוא מנתק ממנה מגע.  
 
ליאם שהיה עד לסיטואציה לוקח אותה לצד ואומר לה שתמיד אהב אותה בסתר ליבו והוא מוכן לחזור איתה לארץ וכך היה.
 
 
סיכום ופרידה 
 
שאלו מה כל אחד/ת לוקח/ת מהסדנה לחיים. 
 
 
צרו קשר להזמנת סדנת עבודת צוות
 
יובל בן בסט -0505711160
 
ד"ר סיגלית פסטרנק - 0522788788
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.