אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
 
"אם הייתם חייבים כסף לראש המאפיה איך הייתם מתנהגים?
 
בר סטאר מעבירה הרצאות על אלימות במשפחה כילדה מנקודות מבט שהיא חוותה: כלכלית, נפשית, פסיכולוגית פיסית ומינית ההרצאה בתחום אלימות במשפחה  מספקת מבט נדיר מתוך עולם של ילדה שחוותה אלימות קשה.  
 
 
"ספרי משהו טוב על אבא שלך" הוא בן אדם חכם מאוד. מאוד כריזמטי, חברותי, הוא היה מצחיק, לקח אותנו לטיולים ואפילו היה לו ערך של עזרה לזולת.
 
 
"ספרי על הילדות שלך" – עשיתי הפרדה בין הבית לבין הבחוץ. בחוץ הייתי תלמידה מצטיינת בכיתה. המורות לימדו והעצימו אותי שם יכולתי לפרוח בלי סכנה לדוגמא: מאוד אהבתי את הפעילות בצופים. בבית הספר ידעו שהגעתי ממשפחה של עוני, אז היו עוזרים לנו בתרומות ובגדים. כל מעשי האלימות הקשים קרו עד גיל עשר בחיפה. כשאין שום עזרה לא מצד המשפחה שלו ולא מצד המשפחה המורחבת שלי למרות הידיעה!
 
 
"נקודות משמעותיות בקשר " –  אני לא פחדתי מאבא שלי וגם העמדתי אותו במקום כילדה. אחד הזיכרונות הכי קשים שלי זה היה כשיום אחד היינו בסלון אני ואחותי שחקנו. ההורים התחילו לריב והריב הסלים ואז הוא זרק עליה סכין. 
זאת הייתה הפעם הראשונה שפחדתי על אמא שלי ועל אחותי והבנתי כמה הוא מסוכן. כבר בגיל 5-6 הייתי משכנעת את אמא שלי לעזוב ולברוח ממנו.
 
 
"איזה אלימות חווית"? חווינו את כל סוגי אלימות: אלימות מינית, אלימות פיסית, אלימות רגשית, אלימות מילולית וכלכלית.
 
 
"מתי הייתה נקודת המפנה" – כשהייתי בת עשר גרנו ברחובות במשך ארבע חודשים כי אבא שלי הכניס אותנו לחובות.
בלילה היינו ישנות במוזיאון שבו אבא שלי עבד כשומר. אמא שלי הייתה מקלחת אותנו בלילה עם דלי של מים. בבוקר היינו הולכות לבית ספר כרגיל, אחר הצהרים מסתובבים ברחובות עם אמא ואבא עד שהיה מגיע הלילה וחוזר חלילה.  
בשלב הזה אמא שלי החליטה להתלונן ברווחה (בשקט) על מצב העוני. הרווחה מתערבים ומתחילים לחקור ומגלים שיש מצב של אלימות קשה. הם פונים למשטרה ומארגנים "בריחה".
באותו היום יצאנו לבית ספר כרגיל. אמא שלי הגיעה עם מונית לאסוף אותנו למעון לנשים שחוו אלימות בעיר רחוקה מחיפה.
לאחר מספר ימים לוקחים את אבא שלי למעצר עד שהוא נכנס לכלא למשך שנתיים. במשך השנים גם אם האלימות הפיסית נגמרה האלימות המילולית והנפשית המשיכה כשהוא דרש והכריח להיות איתו בקשר.
 
 
 
"מה המסר שאת מעבירה בהרצאה?" –  צריך להבין ילדים ולא לשפוט אותם גם אם הם אומרים לכם שהם אוהבים את ההורים שמתעללים בהם
מסרים נוספים: למרות הרקע הקשה (עוני ואלימות) שממנו הגעתי ולמרות הרצון של אבא להוריד אותי למטה יחד איתו, לרגע אחד לא נתתי לו לקחת את האופטימיות ואת יכולת הבחירה שלי בטוב.
חשוב לי להעביר את המסר שאנשים ידעו שיש להם בחירה. להיכנע לפחד או להיות אופטימיים ולהאמין שהם מסוגלים לצאת מהמצב שלהם ולעשות דברים טובים לעצמם ולמען האחר.
 
 
"מי קהל יעד להרצאות על אלימות במשפחה"– הרצאה על אלימות במשפחה בעיקר אנשי/ות טיפול בנוער בסיכוי. פסיכולוגים חינוכיים. אנשי צוותי הוראה וחינוך. עובדים/ות סוציאלים. עורכ/ותי דין. חברות, ארגונים, מתנ"סים.
 
 
הרצאה על אלימות במשפחה- הנושאים
 
1.סוגים שונים של נשים שעברו קורבנות אלימות.
 
2.סוגי אלימות שקיבלתי.
 
3.המקלט לנשים מוכות.
 
4.מי אלה אבא ואמא שלי.
 
5.השגרה בצל האלימות ולאחריה.
 
6.ההתנתקות לפני שנתיים ומה אבי עשה כתוצאה מכך.
 
7. אני מציגה מודלים של התמודדות עם מציאות בלתי אפשרית של מכון אדלר. מסרים על מציאות חיובית ואופטימיות, בחירות בחיים. כוחות ההתמודדות שלי בתור ילדה. המשפחה שלי היום כתיקון.
 
 
אי מייל להזמנת הרצאה על אלימות במשפחה  barstar4@gmail.com
בנייד 050-3505630
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.