אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
"אלימות היא כמו דור שני ושלישי של ניצולי שואה שהדברים עברו אליהם בדרכים אחרות. גם אם אתה יוצא מזה זה תמיד נשאר אצלך. נלחמתי על הילדים שלי כשכל המערכת שתקה"
 
עו"ד מירב סמדג'ה – עוסקת בתחום המשפחה ומקרקעין. מרצה בתחום אלימות במשפחה ומרצה אורחת בארגון אית''ך- משפטניות למען צדק חברתי. כיום בשלבי הצטרפות לארגון שעוזר לנשים שיצאו מאלימות בדגש על שיקומן הכלכלי.
 
"ספרי על הילדות שלך" –  נולדתי בדרום. ילדות נורמלית.  נחשבנו למעמד גבוה יחסית. הייתי מורה חיילת. ואז הפכתי למורה  והכרתי את הגרוש שלי ולאחר החתונה חוויתי כמעט את כל סוגי האלימות במשפחה .
 
"איך זה להיות אישה מוכה בקהילה חרדית?"- לרבנים יש תפקיד בנוגע לשלום בית, אבל הייתי רוצה לראות, שרב ייתן לבת שלו עצה להישאר עם גבר אלים!  שמשמיעים משפטים לא רלוונטיים כמו "אישה בונה אישה הורסת", "הוא אלים כי את חושבת שהוא התלמיד שלך".  היו רבנים שניסו לשכנע שהוא בכלל לא אלים. אלימות היא דבר שכיח שגם עובדות סוציאליות, רופאות ונשים מכול שכבות האוכלוסייה, נחשפות אליה.  
 
"מתי הייתה נקודת המפנה בחייך?" - בזמן ההיריון קיבלתי מכות, זאת הייתה נקודת המפנה. מי שאומרת "שהיא נשארת בשביל הילדים" בבית אלים, לטובת הילדים/ות, היא בעצם משקרת לעצמה. מי שעוזבת בית אלים פועלת למען הילדים.
 
"משהו טוב על הגרוש שלך" –  הוא יודע להעביר מצוין שיעורי תורה.
 
"איך בוחרים בן זוג שהוא לא אלים?" – זאת שאלה שאין עליה תשובה חד משמעית, או האם ניתן לזהות בוודאות. אבל קיימים סימני אזהרה שחשוב ללמוד עליהם. הם נקראים "נורות אדומות" .
 
"למה קשה לצאת ממעגל אלימות? " יש השפעה לקשר הרגשי עד כמה את מאוהבת בבן זוג שלך. עד כמה הוא יצר תלות שלך בו. בדרך כלל, בן הזוג מאדיר את עצמו ומגמד את בת הזוג. הוא מראה שיש בני זוג פחות אטרקטיביים ממנו "אני לא מעשן, לא שותה, לא בוגד..." כדי לגמד את תופעת האלימות נגדך. גם ככול שיש לבן זוג, יותר קשרים בחלונות הגבוהים היציאה ממעגל האלימות יותר מאתגרת. לדוגמא רבנים שהתערבו ואמרו בואו ואני אסדר גט.
 
"מה צריכה לעשות מישהי שבפעם הראשונה חוותה אלימות?" – שתצא מההלם, זה לא חלום והיא חייה עם סוג של רימון ביד. שביחד ילכו לטיפול לכל אורך הדרך ולמשך שנתיים לפחות. לטיפול אינטנסיבי ורק אם הוא לוקח אחריות. אלימות מתרחשת בזוג. זה לעיתים עניין של לקרוא את המפה, אם הוא צריך ללכת לנשום אוויר תני לו. אם הפחד קיים בקשר בין בניי הזוג והאמון נשבר, אז אין יותר מה לעשות בקשר זוגי כזה.
 
 
איזה סוגי אלימות עברת?" –  הכל להוציא אלימות מינית.
 
הרצאות על אלימות במשפחה מיועדות – לעובדות סוציאליות כולל רקע של תאוריות פסיכולוגיות וחברתיות, תלמידי בית ספר תיכון, לנשים שחוו אלימות, סטודנטים, נשים וגברים, ארגונים, מוסדות וחברות.
 
הרצאה על אלימות במשפחה – הנושאים:
 
1.סיפור אישי של העצמה.
 
 
2.איך לזהות סימנים של אלימות במשפחה ומה ניתן לעשות.
 
3.תאוריית פסיכולוגיות וחברתיות בנושא של אלימות  ואלימות במשפחה.
 
4.כיצד מנהלים תיק של אלימות במשפחה בבית משפט.
 
5. דרכים לצאת ממעגל של אלימות ולצמוח מהקשיים.
 
להזמנות הרצאות על אלימות במשפחה התקשרו לנייד 0502518461 עו"ד מירב סמדג'ה.
 
איזה סוגי אלימות עברת?" –  הכל להוציא אלימות מינית.
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.