אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
"כל אישה שלא חזרה לבעל אלים או לזוגיות אלימה זה רגע מרומם" ראיון עם מילי מיליונשציק עובדת סוציאלית במקצוע מרצה על אלימות במשפחה בשפה העברית והרוסית.
 
מילי ספרי על עצמך – נולדתי ברוסיה עליתי בגיל 13, סיימתי בית ספר, תואר ראשון בעבודה סוציאלית ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות קבוצות עם נשים וטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT.
 
איך הגעת להיות עובדת סוציאלית ? בכל עובד/ת סוציאלי יש לוחם/ת על שוויון, יש את הצורך לקדם זכויות של חלשים וכמו כל אשת מקצוע גם אני רציתי לתרום את חלקי למאבק.
 
"באיזה תחומים נגעת בעבודתך" –  היום אני עוסקת בתחום אלימות ופגיעות מיניות , ובמקום השני אני עובדת עם חולים סופניים. קרוב לעשרים שנה עובדת סוציאלית ומתוכם כעשר שנים בתחום האלימות
 
אחרי הרבה שנים איזה טיפ את יכולה לתת למי שנמצא/ת תחת אלימות במשפחה "לפתוח את הסוד" הרבה מאוד נשים לא יוצאות עם הסיפור שלהן החוצה, אם זה עקב בושה או כי יש טאבו תרבותי שמונע מהן לספר.
 
האם את רואה שיש מתאם בין נשים או גברים שבחרו בן / בת זוג אלים/ה לבין ילדות אלימה מהבית? קודם כל זה הוכח מחקרית שמי שנפגעה בילדות יש סיכוי גדול שתמשיך להיפגע. יאני לא חושבת שמישהי במודע בוחרת בן / בת זוג שיהיו אלימים.  
 
"כמי שניהלה דירות לנשים שחווה אלימות איזה עצה את יכולה לתת למישהי שנכנסת לדירה כזאת? ליצור מערכת תמיכה חברתית עם אנשי מקצוע, משפחה, חברים חדשים או ישנים.
 
"מה הקושי הכי גדול לחיות בבית כזאת" – שאין פרטיות וצריך לחלוק  מגורים עם עוד אישה וילדים לפעמצים מרקע שונה ומתרבות אחרת.
 
"כשאישה מגיע למקלט לנשים מוכות למה היא צריכה לצפות?" כל הזמן יש צוות ואנשים סביבה. הן דואגות לכל הצרכים של האישה , תומכות לה ועוזרות. מצד שני אין פרטיות, ויש שוני מאוד גדול מבחינה חברתית כולל שוני תרבותי.
 
איזה כלים מקבלים במקלט? הנשים מקבלות טיפול פרטני וקבוצתי. מלמדים אותן איך לזהות מערכת יחסים אלימה, איך לזהות גבר מסוכן. נותנים להם עזרה בפתיחת חשבון בנק וכלים להתנהלות כלכלית נכונה, הן מקבלות ייעוץ משפטי וכו.
 
"איזה טיפ את יכולה לתת למי שאין לה תמיכה משפחתית כדי לצאת ממעגל אלימות?" לפנות לעזרה , למה שזמין לה כמו עובדת סוציאלית או כל איש מקצוע אחר".
 
ברגע שפונים לעבודת סוציאלית בעיריה האם מיד לוקחים את הילדים או מיד לוקחים את האישה למקלט? ברגע שאישה מספרת שהיא נפגעת אלימות במשפחה מציעים לה ללכת למקלט. היא יכולה להחליט ללכת או לא ללכת זה הבחירה שלה. לוקחים את הילדים למקלט רק יחד עם  האמא.
אם מגלים שלילדים נשקפת סכנה לחיים והאישה מסרבת לכל פתרון להגן עליהם שמציעים לה , אז עוס לחוק הנוער לאחר בחינת כל האפשרויות יכולה  לבחור להוציא את הילדים  למסגרת חירום על מנת להגן על חייהם.
חשוב שתבין רק בית משפט מחליט האם להוציא את הילדים ממשפחותיהם וזה קורה רק במידה ובית המשפט התרשם שנשקפת לילדים סכנה.
 
מה דעתך על תפקוד המשטרה בנושא של אלימות במשפחה? "מתחת לכל ביקורת! פעמים רבות הם נותנים לאישה תחושה שהיא אשמה, לא מאמינים לה, אולי היא משקרת ובמקרים קיצונים מנסים לאמת אותה עם הבן זוג. כמובן יש מקרים בהם המשטרה מתייחסת גם ברגישות והבנה נפגעות אלימות.
 
"איזה חוק לדעתך צריך לקדם כדי למנוע אלימות במשפחה "ענישה חמורה לגברים פוגעים".
 
"רגע מרומם מתוך חוויה מקצועית שלך" -  כל אישה שלא חזרה לבעל אלים או לזוגיות אלימה זה רגע מרומם.
לאיזה שר היית פונה ומה היית מבקשת? שיעריכו את מה שעובדים/ות סוציאלים/ות עושים/ות. שיפסיקו את השיימיניג, שייתנו להתפרנס בכבוד, ללמוד ולהתפתח בתחום. שתהיה תמורה כמו אחות.
 
מה מאפיין את יוצאי/ות ברית המועצות לשעבר בעניין של אלימות במשפחה ?  שהם משאירים את זה בתוך המשפחה ולא מדברים על זה או מוציאים החוצה ולכן זה לא מטופל.
 
איזה טיפ היית נותנת למי שחווה אלימות בקרב יוצאי/ות ברית המועצות לשעבר? לא לפחד לקבל עזרה, לפנות לעוזרים סוציאלים ולהעזר בהם.
 
האם לדעתך לימוד בבגרויות על נושא אלימות במשפחה יכול לעזור בקידום הנושא? "כן. ככול שאנשים יותר נחשפים לנושא ככה יש סיכוי שהם לא יפגעו"
 
על מה ההרצאה על אלימות במשפחה
 
1.סוגי אלימות שקשה לזהות כמו אלימות מילולית שנחשבת ליותר קלה אבל הרבה יותר קשה.
 
2.לאן אפשר לפנות.
 
3.מה אומר החוק
 
4.  איך מזהים גבר אלים.
 
5. מה הן נורות אדומות.
 
להזמנת הרצאות על אלימות במשפחה ניתן להתקשר אל 0533398436 מילי מיליונשציק.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.