אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

התפריט הבית גרפולוגי לתמורה מדהימה. בדיוק כפי שמסתיים השיעור השני ויוצאים להפסקה הגדולה בחדר מורים כך פעילות כיף עם גרפולוג לערב מורים הופכת להפסקה משחררת, מצחיקה בטירוף עם הרבה תובנות פרקטיות.

 

עריכת פעילות "בכוורת" חדר מורים

כמי שמרצה בבתי ספר, להיות בהפסקה הגדולה בחדר מורים זאת חוויה מיוחדת במינה. תשמעי סיפור, השבוע הרצתי בבית ספר קציר כשלפתע צעקות שמחה נשמעו בחדר המורים. מסתבר שמורה הפכה לסבתא מאושרת. חדר מורים הוא אחד מהמקומות המגבשים ביותר בבית הספר. בתור גרפולוג לערב מורים אני ממליץ לערוך את פעילות גיבוש בחדר המורים המספקת אווירה מתאימה לערב צוות מורים.

 

גרפולוג לערב גיבוש – נושא ונשוא

יום למחרת הבגרות בלשון שוחחתי עם המורה שהכינה את התלמידים לבגרות והיא אמרה שאצלה לא נכשלים בבגרות אבל היא הכי מפחדת מתלמידים/ות שיוצאים מהבחינה ואמרו שהיה "קל". מה שאני זוכר מהבגרות בלשון זה נושא ונשוא כמו בסדנת גרפולוגיה קרי:

 

הנושא – תורת הגרפולוגיה מספקת הצצה מיוחדת על הנפש, האופי, האישיות של האדם וכל זאת דרך כתב היד ובגיבוי ציורים. ניתן להתמקד בנושאים המעניינים אותך כמו זוגיות, עבודה, סקס, משפחה ועוד..

 

הנשוא – את המורה ואתה המורה. דרך האותיות השורות והמילים נאבחן את המורה שמעמידה את ההורים במקום, זאת שתתאים לשנת הלימודים הבאה להיות בוועד המורים. אצל מי עולם היצרים מאוד מפותח ואם תרצי נעבור על משמעות סימני המצוקה אצל מתבגרים/ות.  

 

גרפולוג ערב גיבוש תחילת שנה

יום הערכות הינו דבר מאוד חשוב גם בנוגע לתכנים שילמדו וגם לגיבוש החברתי כדי להיכנס ברגל ימין לשנה. לעיתים ביום ההערכות אין מספיק מקום לגיבוש החברתי. הסתדרות המורים החליטה כי בתאריך 30.8.2014  יתקיים יום הערכות אחד למורים/ות. ערב מורים עם גרפולוג לתחילת שנה יכול להוסיף עוד גוון לפאן החברתי בצוות המורים/ות. הנושאים שיצחיקו, יחברו ויעניקו ערך מוסף למורים

א.הכרות חדשה בין המורים והמורות על פי החתימות

ב.אבחון אותיות תוך כדי משחקי כתיבה בזוגות ובקבוצות

ג.מה העץ של המורה אומר

ד.טיפים על כתב יד של מתבגרים (אופציה).

ה. פענוח ציורי ילדים (אופציה)

ו.חשיבות ההומור בחיים ובעבודה והיכן הוא מסתתר בכתב היד.

ז.המורה הרגשית מול המורה האנליטי

 

גרפולוג לערב גיבוש אמצע שנה

זה הזמן לעשות סיכום ביניים וקצת לצאת מהשגרה. ישנם לו מעט בתי ספר שעושים זאת במסגרת יום המחנך ! רגע לפני שמתחילים להרגיש את בחינות הבגרות ברקע, כשהאביב מתחיל להזדחל ואיתו סדנאות חכם בשמש לתלמידים/ות בבתי הספר זה הזמן לפרוק אנרגיות, להשתחרר וליהנות.

1.תיפוף על דפים ועטים להוצאת אגרסיות ומתחים מההורים והתלמידים

2.מי צריכה כבר את חופש פסח כמו "אוויר לנשימה"

3.בין זוגיות ליצרים על פי האותיות והמילים

4.משחק הבודק מי המורה שיודעת לאלתר בזמן אמת

5.פענוח ראשוני של כתב היד למי שחגגה יום הולדת

6.טיפים למורה הרווקה על מה כדאי להסתכל בחתימה

7.כתיבת ברכות לחיזוק שיתוף הפעולה ואבחון אותיות

 

גרפולוג לערב גיבוש סוף שנה

מסיבת סוף שנה היא סוג של טקס המציין סוף לפני ההתחלה חדשה. "חיי המדף" של המורה מתחילים מיום ההערכות ומסיימים במסיבת סוף שנה במרוצת השנים. לכן למסיבת סוף שנה צריכים ליצור תוכן המכיל את הפרידה במיוחד עם יש מורות או מורים שפורשים/ות או נכנסים לשנת שבתון. את הפעילות הגרפולוגית

א המבחן שבו נקבע מי המורה שישבה על הווריד כל השנה

ב.כתיבת מילות פרידה ואבחון אותיות מעניינות במיוחד

ג.הציור המבטא איזה חופשה אני רוצה

ד.כתב היד בראי של התחדשות.

ה.תיפוף על גבי הדפים להוציא את כל "העצבים" משנת הלימודים

ו. משחקו כתיבה משעשע ומצחיק לסיכום השנה

ז.משחק דרך שרבוט לצאת מהקופסה לקראת החופשה

כל ההצעות שהועלו ניתן לערוך אותם מול עשרות ומאות מורים/ות. עוד אפשרות היא שאתן תרכיבו את הנושאים שהועלו ליצירת אירוע מיוחד בשבילכם. בחירת גרפולוג לערב מורים צריכה להיעשות תוך בירור של צרכים, רצונות ומטרות הן שלכן וועד המורים או שלך המנהל/ןת. 

דרג את התוכן:
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.