אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

השילוב בין גרפולוגיה ובין שפת גוף הוא שילוב מרתק. בכל הספרות המקצועית מתוארת הגרפולוגיה כשפת הנפש, עיון בכותרת הספר של הגרפולוג והפסיכולוג יגאל ורדי "כתב היד כראי נפש "1"  מאשרת זאת. מעידך גם שפת גוף בספרות המקצועית מתוארת כשפת הנפש, כמו למשל בספרם של גבריאל ונילי רם גברים ונשים מעבר למילים"2 . בין שתי התורות הגישה היא שצריך מספר פרמטרים הן גרפולוגים והן סימנים בתקשורת הלא מילולית כדי להגיע למסקנה ספציפית אחת על האדם. 


ההקבלה בין שפת גוף לבין גרפולוגיה
גרפולוגיה - גודל הכתב , כתב יד גדול מסמל אגוצנטריות, ככול שאדם טופס יותר מרחב או שטח על פני הדף גודל  הכתב מראה על נוכחות. ובשפת הגוף אם ניקח אדם אשר מרחיב החזה שלו, את הכתפיים ההרגלים מפוסקות , בשפת הגוף זה מראה נוכחות, האדם רוצה להרשים ולהיראות.

 

גרפולוגיה - מצבי רוחי מתבטא בגרפולוגיה  בחוסר יציבות בכתב, פרמטרים כגון, שורה גלית, אותיות נופלות, לחץ משתנה


שפת הגוף-  אנחנו יכולים לראות אדם ומיד לשאול " פניך לא נראות כתמול שלשום" או "למה אתה נראה שפוף" או "פניך קורנות"! על פי שפת הגוף נאבחן את מצבו הרגשי והנפשי באותו הרגע של האדם הנמצא מולנו דרך העמידה ממיקה של הבעות הפנים, תנועות הרגלים ועוד 

 

מרחקים בין אנשים לבין אותיות 
תפקיד מאוד חשוב יש בתקשורת הבין אישית למרחק, גם במרחק הבין אישי בין אדם לחברו.

אדוארד הול הגדיר את המונח "פרוקסימיקס  "3" אלה הם 4 אזורים המצינים את המרחב האישי שלנו,מ-0-0.5 מטר זהו מרחב אינטימי שבו אנחנו יכולים לגעת באנשים, דבר שאנחנו מתירים רק לאנשים שקרובים לנו אישית.

 

גרפולוגיה - בגרפולוגיה לפי אותם רווחים בין האותיות ( קבוצת הרוחב הגראפי) שקולים למצית רוחבה של האות עגולת הגוף"4"אשר מסמלת את סוג הטמפו של הכותב, רגועה אימפולסיוי או עצורה, אך גם בעיני רבים מקרב הגרפולוגים מסמלת את המשפחה, את הקשר ואל האנשים שהם יותר קרובים אלינו. (כמובן עם סימוכין נוספים כגון ,צפיפות כתב ילדותי, פרסונה, רחב, גדול, צפיפות וכו)


שפת גוף - מרחק בין אישי של 0.5 – מטר 1.2 מאפשר ללחוץ ידיים , בין 1.2- עד 3 מסמל אזור חברתי יום יומי ומעל 3 מזוהה עם אזור ציבורי,


גרפולוגיה - רווח בין אותיות – רווח תקין נע בין  1.5-  2 אותיות בממוצע ( עמ160 אדם האדם וכתב ידו), פירש הפרמטר מדבר על המרחק שאדם אותן לאדם אחר ועד כמה הוא צריך את המרחק הזה.
בגרפולגיה ככל שיותר אותיות יכנסו בין מילה אחת לראותה והרחב יהיה גדול יותר במקרים בכתיבה איטית נוכל לדבר על אדם אשר " תופס מרחק" ככל שהמרחק יותר קטן אנו נדבר על אדם שזקוק לקשר עם אנשים נוספים.

 

ייחודיות האדם כפי שמתבטא ע"פ גרפולוגיה ושפת גוף

כדי ליצור ייחודיות בתדמית שלנו אנו נכניס פרטי לבוש שונים ומגוונים, זאת יכולה להיות עניבה עם ציור יוצא דופן, תיק גדול, טלפון נייד חדשני, מחשב אישי נייד קטן, תספורת או צבע שנראה למרחק. גם בכתב היד אנו יכולים לראות כיצד אנשים מסלסלים אותיות, מגדילים מעשירים אותם דבר המבטא את הייחודיות שלהם .


זהו פרסום ראשוני שבה לענות על השאלה מה בין גרפולוגיה לשפת גוף.
המאמר השני ידון בין הרושם ראשוני שבחתימה לרושם ראשוני על פי שפת גוף


לסדנאות והרצאות ושאלות 050-5711160 יובל בן בסט- גרפולוג ומנחה קבוצות

1 - יגאל ורדי "כתב היד כראי הנפש" עורך דב איענולד הוצאת משכל 1981
2 - רעם.ג ו ר.נילי "גברים ונשים מעבר למילים" – עמ 16 הוצאת משכל 2001
3- ג.ר. וונריט "שפת הגוף" עמ 56 הוצאה אור עם
4- י.אדם "האדם וכתב ידו"  עמ 148 מוסד ביאליק דביר 1981

 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.