אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנאות לעובדים בתקופת פיטורים

 

אחת לתקופה מגיע הרגע שבו היו"ר והנהלת הארגון מחליטים למנות מנכ"ל חדש. רק בתקופה האחרונה אנו עדים לחילופי מנכ"לות מצד החברות הגדולות במשק. בבנק דיסקונט מונה ראובן שפיגל, באורנ'ג מונה יעקב גלדברט, בפסגות בית ההשקעות הודח מתפקידו רועי ורמוס (עדין לא נמצא מחליף).

 

הסיבות לפיטורי מנכ"ל

ישנם מספר סיבות שבגינם מנכ"ל עלול למצוא את עצמו בחוץ. כל "בעל עניין" המחזיק בחמישה אחוזים ממניות החברה ראשי להיות מעורב בבחירת אנשים בהנהלה. בין הסיבות הנפוצות ניתן למצוא : נסיבות חיצוניות, כך בשנת 2009 בעקבות תחקיר של ידיעות אחרונות על מנהל הכללי של המכללה למנהל במסלול הלא אקדמי אשר בעקבותיו נאלץ להתפטר, פרסום חשבון הדולרים של הגברת לאה רבין ז"ל, תוצאות עסקיות חלשות הן אחת מהסיבות הפופולאריות לפיטורי מנכ"ל (פרטנר), התערבות מגבוהה (צבי זיו – בנק פועלים), בעיות חוקיות אתיות (מארק הארד HP), ניגוד אינטרסים ופוליטיקה פנימית  בין בעלי מנויות יכולה להוביל את מנכ"ל החברה החוצה..

 

שינויים בפירמידה

מיד לאחר שממונה מנכ"ל חדש מתחיל תהליך אבולוציוני ידוע והוא שבפירמידה העליונה מתחילים לעשות שינויים, המנהל הכללי מביא את האנשים שלו, כמו שראש ממשלה מתחלף וזה שאחריו מביא את הצוות שלו כך גם בארגונים עסקיים ואם נלך אחורה במנהרת הזמן כך היה בעבר כאשר "מלך חדש הגיע לעיר".

 

להרגיע את המערכת

בדרך כלל שמנכ"ל חדש מגיע הוא מציג את עצמו או מוצג מול העובדים. החשש הטבעי הוא משינויים, וכשהעובדים רואים את השינויים הפרסונאליים, ואת עריפת הראשים הם מיד מתחילים לחשוש למעמדם ובצדק. אחת מהדרכים להפיג את החששות היא דרך שיחות כנות ואמתיות, כאשר המנהל החדש צריך לצאת אל העובדים ולפגוש אותם אישית או בקבוצות קטנות.

 

סדנאות לעובדים

כדי שרוח הצוות של העובדים לא תפגע בעקבות השינויים מומלץ מאוד לעשות פעילויות חוץ ארגוניות עם העובדים. תחושת "היחד" יש בה כוח מיוחד. אם ניקח תקופת קשות בחיי המדינה נוכל לראות כי דווקא אז הסולידריות בין האנשים התחזקה. ולכן חשוב מאוד לערוך סדנאות שבהם ניתן לחזק גם את ערכי הליבה של הארגון וגם את הקשר בין המנכ"ל החדש לעובדים.

דוגמא מעולם הספורט היא אבי נימני אשר ידוע כי הוא מגיע לאירועים של האוהדים, אם בר מצווה או חתונה, כמובן שאין כוונתי כי המנכ"ל יתחיל ללכת לכל יום הולדת אך אם הוא ידע דרך סדנאות לעובדים כיצד להיחשף מולם ולבטא את האנושיות שבו ואת החזון שלו, הדבר יתרום רבות להקלטות ולקידום השינויים הנחוצים.

 

סוגי סדנאות

בין סוגי הסדנאות שאני יכול להמליץ, אילו סדנאות בתקשורת לא מילולית, שפת גוף, משחקי תחרות.

כל מה שניתן לשתף גם את המנכ"ל וגם את צוות העובדים.

ככל שהסדנאות יהיו עם פחות משתתפים כך יגדל הסיכוי להיחשפות הדדית בין צוות העובדים למנכ"ל.

מופע סטאנד אפ, שירה, הוא ערך משלים אך פחות מתאים לסיטואציה הנדונה.

 

איחולים

מאחל לכל אחד ואחת מימכם אשר רוצים להגיע לראש הפירמידה שאתם אלה שתכנסו בשעריה ותקבעו מי יהיה בצוות שלכם ולא להפך.

 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.