אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מרתק! טל ברודי היה בן 22 כשהגיע לשחק בישראל במכביה התאהב בארץ והשאר היסטוריה. נועה קירל הגיע לארוויזיון בגיל 22 וזכתה במקום השלישי. אחת מהסיבות שהם לא נזקקו ל-סדנה לשחרור מלחצים הוא הניסיון והעקשנות של שניהם וזה חלק משיעור לחיים.
 
נועה קירל התמודדה בגיל עשר לבית ספר למוזיקה בערוץ 2 ולא הצליחה להתקבל. בגיל 15 היא הקליטה את השיר הראשן שלה ומאז היא מלווה את חיינו המוזיקליים. טל ברודי הגיע לארץ כשחקן כדורסל עם ניסיון כשחקן כדורסל במכללה אחרי שנבחר במקום 12 בדראפט ע"י בולטימור בולטס הגיע למכבי והשאיר את המשפט שמלווה אותנו " אנחנו במפה ואנחנו נשארים במפה, לא רק בספורט אלא בהכול".  
 
בספרות המקצועית ישנם מספר מודלים המתארים לחץ. מודל התגובה מתמקד במישור הפנימי כמו שינוי במצב הפיזיולוגי בגוף, הרגשי, התנהגותי, קוגניטיבי כתוצאה מלחץ החוקר סלייה מצא שאנשם מגיבים בצורה דומה למצבי לחץ קיצונים הוא מתאר זאת במחקרו תסמונת ההסתגלות הכללית בשלושה שלבים: שלב האזעקה, שלב ההתנגדות ושלב התשישות.
כאשר מדובר בלחץ כשמגיע מתוך העבודה קרי מתוך הצוות עצמו המודל שמתמקד בכך הוא "מודל הגירויים"  שמאופיין בעומס, שינוי, תחושת חוסר שליטה וקונפליקט בעבודה. ברוב המקרים עובדים/ות מנהלים/ות מוצאים שהלחץ נמצא הרבה פעמים באחד מהגורמים הללו.  
 
טיפ ראשון בהתמודדות עם לחץ – "ניסיון"
לאחר שזכתה במקום השלישי באירוויזיון נועה בכתה והדבר שודר בשידור חי. הבכי מבחינתה היה סוג של שחרור אחרי שבועיים מעוד עמוסים עם הרבה ראיונות. כששאלו אותה כיצד היא התגברה על עומס הראיונות בטלוויזיה היא אמרה שפשוט היה לה כבר ניסיון עם ראיונות קודמים ומן הסתם הדבר מאוד הקל עליה ולא הלחיץ אותה. מחקר שערכו פנז ואפשטיין בשנת 1967 על צנחנים חדשים וותיקים הראה שמבחינה פיזיולוגית צנחנים חדשים הראו שסימני הלחץ אצלם גברו מהרגע שעלו למטוס ועד שהיו צריכים לצנוח, מול צנחנים וותיקים שהלחץ אצלם נשאר יציב עד הצניחה.  מכאן אפשר לגזור טיפ חשוב שניסיון הוא מקור טוב להתמודדות מול לחצים.
 
טיפ שני להתמודדות עם לחצים פשוט "לחיות אותם"
כשראינו את נועה אחרי האירוויזיון היא שתפה שהייתה לה ירידת מתח והדרך הטובה ביותר להתמודד עם ירידת מתח היא להמשיך לפרויקט הבא כמו למשל הופעה בפארק הירקון.  אפשר להבין מתוך דבריה שהיא רואה את המתח כמצב חיובי.
מה שנועה עושה כדי להתמודד עם לחצים היא פשוט לחיות אותם. נועה מעידה על עצמה כאישה פרפקציוניסטית ודווקא תכונה זה עוזרת לה במובן מסוים להתמודד עם הלחץ דרך עבודה קשה.
 
כשנשאל טל ברודי בהרצאה כיצד הוא התמודד עם הלחצים בהיותו שחקן כדורסל במכבי תל אביב הוא נתן טיפ חשוב "לא לחשוב על לחץ יותר מידי". במקום לחשוב על הלחץ אפשר להיות "פרו אקטיביים" ופשוט "לחיות את זה". כלומר כאשר אנו חיים את הלחץ קל לנו יותר לצלוח אותו. דמיינו שאתם מפחדים מטיסות ואתם מחליטים לעשות קורס כמטיסי/ות מטוסים.
 
עוד טיפ שהוא נותן זה לא להיות ביי אחרי ניצחונות ולא להיות בדאון אחרי הפסדים. הדבר יכול לגרום לקחת דברים בחיים יותר בפרופורציות. בסדרות כדורסל אנו יכולים לראות כיצד קבוצה יכולה להפסיד ב-30 הפרש ולנצח אחרי יומיים את אותה קבוצה. בספרות המקצועית ניתן לראות זאת "בהתמודדות ממוקדת בבעיה":  כלומר תקיפת גורם הלחץ ושינויו והיא מתאימה למצב שבו הלחץ הוא נשלט כשאדם מסוגל לשנות את המצב או לסגת ממנו.
 
 
נושאים שניתן לבחור בסדנה ללחץ ושחיקה
 
1.       לחץ – שחיקה – משבר
2.       תקפא, תברח או תילחם
3.       המוח, הרגש, ההתנהגות.
4.       שחיקה בעבודה ובזוגיות
5.       לחץ פנימי ולחץ חיצוני
6.       משבר המוביל לדרך חדשה
7.       ניהול קונפיליקטים
8.       דרכי התמודדות.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.