אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
 
גרפולוגיה  זהו מבחן מיון אשר בודק התאמה לתפקיד מצד אחד ומהצד השני עוזר להבין ולפענח את תיפקוד היום יומי של האדם לפי יחסיו עם הסביבה, הדימוי העצמי שלו, וכיצד הוא רוצה שיתפסו אותו.

התאמה מקצועית
גרפולוגים
מאבחנים את האישיות של הכותב, תכונות אופי, התאמה מקצועית וכו.
במצב שבו ישנה התאמה בין תכונות האופי שהגרפולוג מחפש על פי התכונות שדורש המעסיק במקרה כזה אם יש התאמה אז בתור המעסיק תקבל דיווח על כך, לחילופין גם אם אין התאמה אנו נמסור את פירוש הניתוח ונשאיר לך את קבלת את ההחלטה.
ישנם מקרים שמעסיקים רוצים תכונות אופי מסוימות לתפקיד בעוד שמעסיק אחר ירצה לאותו תפקיד תכונות אופי אחרות.

דוגמא -  חברה מסוימת פנתה אלינו למצוא אב בית מסור ומסודר, בארגון אחר ביקשו למצוא אב בית שידע לנהל ולהיות אסרטיבי מספיק בניהול משא ומתן לגבי ציוד ורכישות שעליו לעשות.
במקרה כזה חיפשנו דברים שונים אצל כל מועמד.
לכן דרישות שונות באופי מצד המעסיק גורמות לנו לחפש סוגים שונים של מאפיינים אישיותים לאותו סוג של תפקיד. 

חשוב לנו להדגיש כי גרפולוגיה הינו כלי חשוב לאבחון מועמדים מתוך מספר כלים.
ככל שיעשה שימוש במספר רב יותר כמו, ראיון אישי, מבדק קבוצתי, הסיכוי להצליח בבחירת המועמד גבוה יותר.

גם אם מועמד ערך אבחון גרפולוגי ולא אובחן כי הוא מתאימם לתפקיד אין זה אומר שהוא לא מוכשר, חכם, נבונן, אלא רק שתכונות האופי שהוגדרו לתפקיד הספציפי לא נמצאו אולם בהחלט יכולה להיות התאמה לאותו תפקיד במקום אחר.

לקבלת הצעה לאבחון גרפולוגי מפי גרפולוג ניתן ליצור קשר 
בטלפון 03-5590868 או לנייד 050-5711160

*מבצע !! ניתן לקבל אבחון גרפולוגי ראשוני בעלות של 150 ש"ח לפני מע"מ. באבחון יתקבל עד עשרה תכונות דומיננטיות על פי כתב היד.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.