אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
 
גרפולוגיה  זהו מבחן מיון אשר בודק התאמה לתפקיד מצד אחד ומהצד השני עוזר להבין ולפענח את תיפקוד היום יומי של האדם לפי יחסיו עם הסביבה, הדימוי העצמי שלו, וכיצד הוא רוצה שיתפסו אותו.

התאמה מקצועית
גרפולוגים
מאבחנים את האישיות של הכותב, תכונות אופי, התאמה מקצועית וכו.
במצב שבו ישנה התאמה בין תכונות האופי שהגרפולוג מחפש על פי התכונות שדורש המעסיק במקרה כזה אם יש התאמה אז בתור המעסיק תקבל דיווח על כך, לחילופין גם אם אין התאמה אנו נמסור את פירוש הניתוח ונשאיר לך את קבלת את ההחלטה.
ישנם מקרים שמעסיקים רוצים תכונות אופי מסוימות לתפקיד בעוד שמעסיק אחר ירצה לאותו תפקיד תכונות אופי אחרות.

דוגמא -  חברה מסוימת פנתה אלינו למצוא אב בית מסור ומסודר, בארגון אחר ביקשו למצוא אב בית שידע לנהל ולהיות אסרטיבי מספיק בניהול משא ומתן לגבי ציוד ורכישות שעליו לעשות.
במקרה כזה חיפשנו דברים שונים אצל כל מועמד.
לכן דרישות שונות באופי מצד המעסיק גורמות לנו לחפש סוגים שונים של מאפיינים אישיותים לאותו סוג של תפקיד. 

חשוב לנו להדגיש כי גרפולוגיה הינו כלי חשוב לאבחון מועמדים מתוך מספר כלים.
ככל שיעשה שימוש במספר רב יותר כמו, ראיון אישי, מבדק קבוצתי, הסיכוי להצליח בבחירת המועמד גבוה יותר.

גם אם מועמד ערך אבחון גרפולוגי ולא אובחן כי הוא מתאימם לתפקיד אין זה אומר שהוא לא מוכשר, חכם, נבונן, אלא רק שתכונות האופי שהוגדרו לתפקיד הספציפי לא נמצאו אולם בהחלט יכולה להיות התאמה לאותו תפקיד במקום אחר.

לקבלת הצעה לאבחון גרפולוגי מפי גרפולוג ניתן ליצור קשר 
בטלפון 03-5590868 או לנייד 050-5711160

*מבצע !! ניתן לקבל אבחון גרפולוגי ראשוני בעלות של 150 ש"ח לפני מע"מ. באבחון יתקבל עד עשרה תכונות דומיננטיות על פי כתב היד.
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.