אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר


חיקוי הינה הדרך של האדם לשרוד. משחר ההיסטוריה תינוקות מחכים את הוריהם משקפים את שפת הגוף כדי ליצור תקשורת טובה יותר וכבוגרים אנו ממשיכים לעשות זאת באופן לא מודע.

כאשר האדם הראשון צייר הדרך להעברת הידע הייתה דרך החיקוי. במשך היסטוריה במקומות שונים בעולם האדם שכלל את אומנות הציור לכדי כתיבה.

אחד מהמקומות המפרוסמים שבהם נשמרו כתבי יד רבים מהתקופה העתיקה היא מצרים. כתבי היד "הפפירוסים" נשמרו היטב באקלים המדברי.

ביהדות סופרי הסת"ם העתיקו במשך מאות בשנים את התנ"ך, ומה לגבי הדפוס ? הדפוס הובא לאירופה רק במאה הארבע עשר על ידי סוחרים ערבים. 

אין זה מפליא כי גם שיטות הלימוד של הכתיבה התחילו מהעתקה. כולנו זוכרים איך לימדו אותנו לכתוב בבית הספר את האותיות, כל אות העתקנו מספר פעמים עד אשר היא נצרבה בתודעה.

אם כך כל אחד יכול להיות לחקות או לזייף כתב יד וחתימות בפוטנציאל ? ברמת הפוטנציאל כן,  וכאן נכנסת המילה גרפולוגיה לתמונה.

אנו הגרפולוגים מאמינים כי לכל אחד יש כתב יד אם מאפיינים יחודיים שהם בלתי ניתנים לחיקוי כשהבולטים בהם הם הלחץ והתנועה ברישום. יחד אם זאת צריך התמחות ספציפית כדי לתת חוות דעת מומחה על זיוף, מכונת פוליגרף היא הגרפולוג עצמו.

ההתמקדות תהיה בקילוגרפיה ובהבדלים הגרפים. גרפולוג לאוו דווקא ינתח את אישיותו של האדם. ישנם מספר פרמטרים נוספים כגון איכות הקוו, תנועה, צורה, ארגון ולחץ שיבדקו.

מימד התנועה - התנועה פירושה רמת המוטיבציה והעוררות של הכותב/ת. ישנה תנועה עצורה, מהירה, איטית ועוד. 

מימד הלחץ - רמת האנרגיה המופעלת על מכשיר הכתיבה תוביל לפס של דיו על הדף, לחץ חזק יתפרש בקוו כהה יותר ולחץ חלש בקוו בהיר יותר. השימוש במיקרוסקופ עוזר בראיית השינויים הקטנים  בעוצמת הלחץ, פיזור הדיו, תיחום של הקוו ועוד.
(תודות
לגרפולוג ועו"ד יוני נפתלי שלימד דקויות אילו).

בבואנו לעשות השוואה בין חתימות או צוואות נסתמך על כמה שיותר כתבי יד של האדם. 

אנו מודעים לכך שאדם משנה פרמטרים מסוימים בכתב כתוצאה ממצב רגשי כזה או אחר. 

רק עדות של
גרפולוג מומחה יכולה לתת מענה מספק בבית משפט כיוון שהזיהוי צריך להיות ברמה שבין שמונים לתשעים אחוז.

להזמנת חוות דעת מפי גרפולוג ניתן ליצור קשר בטלפון 03-5590868 
או בנייד 050-5711160

ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.