אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

                                                    
גרפולוג צריך למעט ואף לא להתערב בעורך החיים שכן גרפולוגיה משקפת את אישיותו של הכותב/ת.
כמי שמקבלים לא מעט כתבי יד של שני בני זוג לגבי התאמה זוגית, ברצוננו להבהיר מהם הגבולות שבין גרפולוגיה לייעוץ וטיפול.

ראשית  נערוך הבחנה שבין התאהבות לאהבה בקשר הזוגי.

התאהבות - האם ידעתם כי התאהבות מוגדרת כמחלת נפש ? על פי התפיסה הפסיכולגית, היא נמשכת בין 21 יום ועד שנתיים ימים.

אהבה - באופן כרונולוגי לאחר ההתאהבות מגיע האהבה שהיא מהות הקשר.

ההבדל בין התאהבות לאהבה - כמה פעמים הכרנו מישהו/ מישהי ותודות לההורמונים עשינו דברים מופלאים, נסענו מרחקים כדי להפגש אך היום ן כשהבת /בן הזוג שלנו מבקשים שנשים מים לקפה אנו נבחר במשפט הבאה : "דווקא עכשיו באמצע התוכנית בטלויזיה" ?.. "נו טוב עבר עליך יום קשה רגע אקליט ביאס מאקס/ או די וי ואשים מים ( זאת אהבה  ).

האם יש הבדלים בכתב היד כאשר אדם מאוהב ?

כדי לדעת זאת אנו הגרפולוגים נצטרך לקבל יותר מכתב יד אחד, אחת מהתקופה הקרובה שלפני ההכרות והשנייה מהיום, הבעיה שלא תמיד יש ואם הכתב יד הוא מלפני חצי שנה או יותר לא ניתן לייחס זאת להתאהבות.
יש צורך להבחין במספר גורמים נוספים כגון :

רמות שונות של התאהבות - ככל שהעוצמה יותר חזקה ורמת ההשפעה על החיים יותר גבוה כך ייתכן שנמצא שינוי בכתב היד

אישיות הכותב - ככל שאישיותו של הכותב מושפעות וחשופה לשינוים חייצונים כך הדבר ישתקף במספר מאפיינים של כתב היד.
מספר שינויים גרפולוגים בכתב יד כגון חוסר בסדירות הכתב שלא היה קודם , מהלך השורות עולות,  שוני בצפיפות  בין האותיות והמילים, גודל משתנה וכו.

הבדלים בין גברים לנשים -  ההבדלים ברמת ההורמונים ידועים, נשים מושפעות מרמת האסטרוגן וגברים מרמת הטסטסטורון, כאשר השינויים ההורמונלים אצל נשים גבוהים מזה אצל גברים, האם הדבר מצביע על  כך שאצל נשים יהיו שינויים תכופים יותר בסימנים הגרפולוגים של כתב היד ? לא בהכרח, השאלה דורשת מחקר מדעי מקיף והמסקנה יכולה להיות מפתיעה, על הגרפולוג להיות ער לשוני הזה.

כולנו הרגשנו בזמן התלהבות איך הדף מתקצר והיד הכותבת רצה קדימה.
בעקבות עוררות רגשית חזקה כגון התאהבות יכולים להיות מספר שינויים גרפולוגים כגון חוסר בסדירות הכתב שלא היה קודם , במהלך השורות עולות, שוני בצפיפות  בין האותיות והמילים, גודל משתנה וכו.

האם ייתכנו הבדלים בתמונת הכתב בזמן התאהבות ? 

תמונת הכתב מאופיינת כרמת הצורה תנועה והארגון, של כתב היד
כאשר גרפלוג עורך אבחון ראשוני ההסתכלות היא ברמת המאקרו, מה יותר דומיננטי, האם ההתעקבות של הכותב/ת היא על הצורה של האותיות, האם התנועה של הכתב מכתיבה את הקצב או רמת הארגון היא הבולטת.
לכן ניתן לקבוע כי זה יהיה יותר נדיר באם  תמונת כתב  תשתנה בעקבות התאהבות.

באיזה תכנים על הגרפולוג להתמקד באבחון זוגי ?

דרך כתב היד ניתן לבחון את האישיות, תכונות האופי וכו.. כאשר שני בני זוג מגיעים לאבחון גרפולוגי  ניתנת האפשרות לקבל חוות דעת האם תכונות האופי שלהם דומות או שונות. 

הקושי הוא ביחס שצריך לתת האם תכונות האופי משלימות דבר היכול להוביל להפרייה הדדית או שהתכונות שלהם מראות שהם הפכים דבר העלול לפגוע בהמשך הקשר.
 ידוע כי הפכים באופי נמשכים ובתחילת הקשר הדבר יכול להיות מעורר, אך בהמשך עלול הדבר להפריע לדוגמא גבר מוחצן שמביע בצורה חופשית את אשר על ליבו בעוד בת זוגתו מופנמת המתקשה להביע את רגשותיה. בהתחלה נעימה לה המוחצנות בעוד לא טוב עם המופנמות, בסיטואציה של כעס במהלך מערכת היחסים בשעת כעס בן הזוג מטיח את אשר על ליבו והאשה אוגרת פנימה ומתקשה להוציא את אשר על ליבה דבר הגורם לתסכול לשני הצדדים. 

במידה וניתן לראות זאת בכתב היד על הגרפולוג לעורר את המודעות של בני הזוג אם הם בתחילת דרכם או במהלך הקשר.
ברגע שהגרפולוג מחליט לייעץ מה על בני הזוג לעשות, הוא הופך מגרפולוג לייועץ זוגי וכאן צריכה להבחן מידת השכלתו, ניסיונו וכו..

האם על גרפולוג מונחות החובה להתייחס לשוני תרבותי ?

במידה והגרפולוג מחליט לייעץ מה צריכים לעשות בני הזוג ולעשות חובה עליו לבדוק גם את השוני התרבותי שיכול להיות לדוגמא בין בן זוג דתי לבת זוג חילונית, בין אשכנזי למזרחי , כמו כן יש לבדוק של רמת השכלה והשאיפות של כל אחד מהצדדים.  


מתי גרפולוג כן צריך להתערב ?

כאשר ישנם סימנים המעידים על אלימות בכתב היד, הסתרה, פחד, מצב אובדני  וכאשר נראה כי הצד השני לא יכול להבין את חומרת העניין או אז על הגרפולוג לייעץ או להפנות לגוף אחר שיוכל לעזור, כמו  כן הוא חייב לעשות כמייטב יכולתו כדי שאחד מבני הזוג יבין את חומרת העניין ואף להתערב אל מול רשויות החוק במידת הצורך.

גרפולוג/ית  כמטפל זוגי 

ההבדל בין אבחון לטיפול הוא רב. באבחון כמו שנאמר ניתן פירוש לתכונות הנאופי של הצדדים
בייעוץ - ניתנת תשובה מה לעשות
בטיפול זוגי שני בני הזוג יעברו תהליך פסיכולוגי שבסופו הם אמורים להיות במקום אחר ולכן על הגרפולוג לעבור הסמכה בתחום.

גרפולוגיה מנסה לשקף את אישיותו של האדם ממש כמו מצלמה כך שהיא יכולה להביא את בני הזוג למודעות יותר גדולה לגבי עצמם ולבני זוגם. השילוב האופטימלי הוא אבחון של גרפולוג והליכה לטיפול אצל איש מקצוע בתחום.

ליצירת קשר לאבחון או הזמנת סדנת זוגיות ניתן להתקשר לטלפון 03-5590868.

ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.