אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
 
"ספר/י על הניסיון התעסוקתי שלך"
תשובה אפשרית :
 
"שמי עינב נתן, אני בת 28, נשואה גרה בדימונה, בעלת תואר ראשון. בשנתיים האחרונות עבדתי בקווי זהב כמנהלת שירות לקוחות, לפני שהגעתי לקווי זהב עבדתי בחברת ידיעות אחרונות כאחראית משמרת".
 
ועכשיו באפשרותך לרשום את התשובה, תשובה זאת תעבור לחברה באם תרצה/י, אם כן אני ממליץ
להעתיק את התשובה למסמך בוורד ולפני הראיון לחזור ולשנן, יש להקדיש דקה או שתיים למחשבה
 
 
"הסבר/י מה עשית בתפקיד האחרון שלך?" 
  תשובה אפשרית :
 
בשאלה זאת מצד אחד יש לתת דגש על הצדדים המקצועיים בתפקיד האחרון, לתאר את התפקיד כדבר חיובי שנלמד ממנו ומצד שני צריך לקשר עם התפקיד המיועד כך שאם התפקיד החדש הוא בתחום מכירות " התקופה שבה עבדתי כאיש שיווק נתנה לי המון, יכולתי לנצל את היכולת שלי להכיר אנשים כדי לקדם את המוצר, למדתי המון ואף קבלתי עובד מצטיין ממנהל החברה"
 
 
"מה אהבת בתפקיד האחרון שלך ?
תשובה אפשרית :
.
יש לחשוב פה באופן עסקי ולכן תיאור תחושות או אווירה פחות רלוונטי,זכור/י המטרה היא לקדם את עצמך לתפקיד לכן אם התפקיד הוא לראש צוות " אהבתי את האחריות שבתפקיד, את היכולת להוביל ולנהל את הצוות שלי עד שהמטרה הושגה"
 
 
"מה לא אהבת בתפקיד האחרון שלך?"
תשובה אפשרית :
.
המראיין/ת ברוב המקרים לא פסיכולוג/ית קלינית ורצוי לא לשתף בחוויה כואבת, המטרה שלך להיות ממוקד ולא לנדב יותר מידי פרטים , לכן ניתן לומר כל דבר שההשפעה שלו על התפקיד שאת/ה מעוניין בה, הוא זניח. אם את/ה
מעוניין להיות גרפיקאי/ת ניתן להגיד "אהבתי לעזור ולתת שירות אבל פחות התחברתי לתחום המכירתי"
 
 
"למה עזבת את מקום עבודתך ?" 
 תשובה אפשרית:

עזיבת עבודה היא דבר מקובל, אדם עוזב את עבודתו מהרבה סיבות, רצון בשכר גבוהה, קידום, שינוי כיוון וכדומה..
המראיין/ת רוצה לדעת למה החלטת לעזוב. רצוי לא להכניס מעורבות רגשית כמו " לא הסתדרתי עם הצוות או עם הבוס" במקום זה יש להיות פרקטי/ת " הייתה לי הזדמנות לעבור לחברה יותר גדולה שבה הסיכוי להתקדם גדול יותר " או "עברתי מקום מגורים ונאלצתי לחפש עבודה חדשה" , כל מה שקשור לעלייה בשכר, קידום, שינוי מקצועי הוא דבר מקובל.
זכור המראיין/ת לא על תקן של פסיכולוג/ית בשבילך !!!
 
 
"מה עושה אותך מתאים לתפקיד?"
תשובה אפשרית :
.
זאת שאלה מאתגרת וכך צריך לראות אותה, יש שני חלקים לתשובה, האחת ניסיון העבר השנייה המוטיווציה לתפקיד. יש להסביר כיצד הניסיון שרכשת/ה יעזור לך להתאים לתפקיד, יש לענות בהחלטיות עם "ברק בעיניים" ולשדר מוטיווציה את/ה הכי מתאים לתפקיד זכרו !!! לכל אחד יש יתרון יחסי על פני כל מועמד אחר !!!
 
 
"תן שלוש תכונות חיוביות שלך" או "ספר על התכונות החיוביות שלך"?
תשובה אפשרית :
.
הדבר החשוב ביותר הוא לתת תכונות שמתאימות לתפקיד המוצע, אם התפקיד המוצע הוא בתחום משאבי אנוש, יש להדגיש תכונות כמו יוזמה, יכולת הדרכה, אמפטיה, מומלץ להכיר את התפקיד לשאול עליו ולגבש את התכונות הרלוונטיות, במידה וניתן לדעת מי זאת החברה אפשר להפעיל את החוש הבלשי,
אולי יש מישהו שאתם מכירים שיכול לתת לכם אינפורמציה על התפקיד ועל "האופי" של המחלקה.
במידה ויבקשו ממך לכתוב את קורות החיים על פני דף חלק אז המקום עושה אבחון תעסוקתי דרך גרפולוגיה.
 
 
"איפה אתה רוצה להיות בעוד שנתיים שלוש?" או " מה השאיפות שלך לעתיד?"
תשובה אפשרית :
הדבר החשוב ביותר להתאים את השאיפות לתפקיד הרלוונטי ובצורה ריאלית, אם את/ה הולכים לתפקיד של איש/ת מכירות ואת/ה אחרי צבא ניתן לומר שהשאיפה " להיות ראש צוות או מנהל מכירות אזורי"
אבל אם מדובר באדם שהוא עשר שנים עוסק בעריכת דין אז במידה ויומר ש"השאיפה היא להיות שותף בחברה היא לגיטימית ".
רגע זהירות !!! לא תמיד ניתן לדעת האם החברה מעודדת קידום, במידה וקבלת/ה אינפורמציה בנושא של קידום נהג על פיה
 
 
"מה ציפיות השכר שלך?" 
תשובה אפשרית :
.
בשלב הראשון יש לדעת מהו השכר הממוצע במשק לתפקיד. באופן כללי רצוי להשאיר את הסוגיה הזאת לראיון המסכם ( במידה וזומנת/ה שוב).
ניתן לומר " כי זה גם מאוד תלוי האם מדובר על משכורת על פי שעה, גלובלית, כמות השעות שצריך לתת" רק במידה והמראיין ממש מתעקש יש לתת את המשכורת הממוצעות ובין 15%-25% יותר לשלב שבו יתקיים משא ומתן על תנאי השכר.
 
 
"מה המפקד/ת בצבא? המעסיק האחרון שלך היה אומר עלייך?"
תשובה אפשרית :
.
קודם כל צריך באמת לשאול את עצמנו מה המפקד או המעסיק/ה היה חושבים עלייך לו התקשרו אליהם. הרבה פעמים אנחנו אפילו לא שואלים אותם ולא תמיד אנו באמת נדע. יש לחשוב על התפקיד שבו עבדתם ולהתאים את התשובה לתפקיד שעכשיו אתם מעוניינים בו. אם התפקיד דורש עצמאות, אז "המעסיק/ה שלי היו אומרים שאני עובד/ת באופן עצמאי" או "המעסיק/ה שלי היה אומר שאני לוקח/ת יוזמה ".
 
 
"מה ההצלחה הכי גדולה שהייתה לך מבחינה תעסוקתית ?"
תשובה אפשרית:
.
אם יש לך כזאת חוויה של הצלחה אז זה הזמן לספר ומותר קצת להתלהב ולהלהיב...
בהרבה מקרים אין לנו איזה הצלחה מסחררת ולכן ניתן לספר סיפור אישי של התגברות על קושי מהחיים. לחילופין ניתן לחשוב על קושי מסוים בעבודה שהצלחתם לפתור אותו ומבחינתכם הוא משמעותי. חשוב להעביר את התחושה שלכם כאשר אתם נראים נלהבים.
 
 
"מה את/ה יודע על החברה שלנו?"
תשובה אפשרית :
.
חשוב מאוד לפתוח מנוע חיפוש דרך האינטרנט ולקרוא על המבנה כללי של החברה , זה הזמן להרשים שעשית/ה שיעורי בית.
 
 
לעדכון על השימושים שנעשים על פי גרפולוגיה,שפת גוף בראיון עבודה ניתן ליצור קשר ל- 03-5590868
 
 
 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
ערבי גיבוש / ערב גיבוש - פעילות משחררת מחברת ומצחיקה מאוד
ערבי גיבוש לצוות, לקבוצות, לחברות. רעיונות, הרצאות, סדנאות, אטרקציות, הופעות, 050-5711160 יובל בן בסט. משחק אלתור, גרפולוג לערב גיבוש, מפעיל סדנת צחוק, שפת גוף בזוגיות, תיפוף, אימפרוביזציה ויצירתיות, משחקי חברה, פיתוח עבודת צוות, תחרויות, פעילויות. אין כמו ערבי גיבוש לקבוצות להדגיש את החזון המטרות והיעדים (בקצרה) לצד ערב שכולו חוויה וכיף לעובדות ולעובדים. כאשר החזון הוא למען מטרה נעלה, כזה שיכול לעזור לאנשים אחרים, ההתגייסות של הצוות וההשקעה הפיזית והנפשית שהם יסכימו להשקיע תהיה רבה לאין ערך מתוספת משכורת. ערב חברתי לעובדים יכול לקדם את המוטיבציה מול ראש הצוות. כאשר העובדים/ות יראו וירגישו עד כמה המנהל/ת עשו הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח. הזמנת הרצאה או סדנה בנושא מוטיבציה יכולה להתאים במיוחד אם יש סקרנות בקרב העובדים/ות לתחום זה. יש לשקול ולהתייעץ אם זה באמת התוכן המתאים עבור ערב גיבוש, כי בסוף המטרה היא החוויה, השחרור, הכיף, הצחוק, "ותחושת הביחד".
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.