אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מהו ערב גיבוש ישראלי מבחינתך? ווילה עם בריכת שחיה או פעילות בחדר בריחה? ערבי צוות חברה הם חלק חשוב בקידום שיתוף פעולה חברתי לא רשמי בין עובדים/ות למנהל/ת ומשם יכולים לצאת רעיונות פורצי גבולות.
 
ערב גיבוש בלונגון
 
ההבדלים בין ערב גיבוש באנגליה לישראל
בטיול שערכתי בלונדון נוכחתי לדעת כיצד עובדים/ות אחרי יום עבודה נפגשים בגינה ציבורית פופולארית בלונדון בשם סוהו או בפאב שכונתי לשתיית כוס בירה. אין ספק שהתרבות בלונדון קצת שונה מזאת הישראלית אבל המכנה המשותף הוא שיש צורך חברתי לצאת לאחר יום עבודה שוחק.  
 
באנגליה ערב גיבוש מיד לאחר העבודה מוסדר תרבותית ברמה הארצית לאומת זאת בישראל ערב צוות הוא אירוע שייתכן שלא יהיה מוסדר כחלק מתרבות ארגונית פנימית או יעשה בצורה ספונטנית אם מישהו מהארגון לא יעשה זאת אחד מהעובדים/ות יכול לקחת על עצמו. בחלק מהמקרים הוא יהיה לאחר שעות העבודה אבל הרבה פעמים זה יהיה בלילה במסעדה / מועדון או בבית של אחד מהעובדים/ות או מנהלים/ות.  בישראל נהוג להביא מפעם לפעם מרצה / מפעיל / אומן לערב גיבוש. או להזמין הרצאה / מופע לאירוע. לגבי אנגליה אני מאמין שזה שונה.
 
כיוון שלתרבות הארגונית יש תפקיד משמעותי כשעושים ערב גיבוש בין אם מדובר בחברה קטנה או לחברה גדולה. כאשר יש איוש של מנהל/ת משאבי אנוש או מנהל/ת רווחה בישראל עליהם מוטלת החובה לעודד מפגשים חברתיים לאחר שעות העבודה כדי ליצור ערך של משפחתיות. עידוד ערך משפחתיות בעבודה הוא כלי משמעותי להשאיר את העובדים מרוצים ושלא יתפתו לעבור למקום אחר.
 
 
ההבדלים בין פעילות גיבוש בזמן העבודה לאחריה
יש ערך רב גם ליציאה משותפת לארוחת צהרים. כאשר מתיישבים באותה שולחן נוצר מצב חברתי שברוב המקרים הוא פחות פורמאלי אבל כן מתקשר לעבודה. תלוי בנושא השיחה. אם יש משהו שהוא בוער מקצועית אז זה יעלה. בניגוד לכך ערבי צוות יש יותר שליטה שיתמקדו בנושאים אחרים. כמו למשל ההזמנה של סדנת צחוק לעובדים שתביא אותם לרגעים ואפיזודות משעשעות. או חדר בריחה שם הם יעבדו על היכולת שלהם לעבוד בשיתוף פעולה כדי לצאת מהחדר. אפשר לעשות אירוע בערב שבו כל אחד/ת יביאו חפץ שמאחוריו סיפור אישי מיוחד. זה ההבדל בין פעילות גיבוש לא מודעות שתתבצע בשעות העבודה או ארוחות צהרים לבין אירוע בערב עם משמעות שונה.
 
 
אז איך עושים ערב גיבוש אנגלי בסטייל ישראלי
תיהיו יצירתיים. ככול שתהיו יותר יצירתיים זה יורגש. 
 
מתחילים - מוצאים פארק / גינה קרובה לשבת אחרי העבודה. אפשר להביא מחצלות. שתיה קרה ונשנושים. נותנים לצוות עובדים/ות לשבת בצורה ספונטנית. תוחמים מראש חצי שעה. 
 
ממשיכים לפאב - הולכים לפאב הקרוב עומדים בחוץ ומזמינים שתייה לכולם. היופי הוא שיש קבוצה של עובדים/ות שעומדים, מדברים ושותים. זמן עשרים דקות. הזמינו מראש מקום בבר אנגלי / אירי ובדקו אם באותו יום חוגגים אירוע מסורתי לממלכה.
 
תפריט למסעדה-  כשמראש מזמינים מקום בחדר פרטי. האוכל שמזוהה עם אנגליה הוא צ'יפס & פיש למרות שאני לא מאמין שהמלכה אליזבט אוכלת אותו אבל כדאי להזמין אותו כדי ליצור חוויה קולינרית והייתרון הנוסף שאפשר ללכת למסעדה חלבית. בקשו מראש הגשה חופשית של: תה, עוגיות, בירה.אפשר ברקע להשמיע את קווין או ביטלס לחובבים מושבעים.
 
אווירה - אם יש משחק כדורגל אנגלי טוב זאת הזדמנות מצוינות לראות משחק שיחשב כערב גיבוש. ניתן לקשט את החדר בתמונות של משפחת המלוכה, לונדון וכו.. פשוט להוציא תמונות מגוגל. 
 
להשתמש בהומר בריטי - אתרו את זה שיש לו בדיחות הכי לא מצחיקות מבין העובדים/ות ולהיפך זה בהחלט יכול לשפר את האווירה.  אם יש מישהו שחובב את אנגליה תנו לו שייתן טיפים היכן כדי להגיע כשהחברה תממן טיול לאנגליה. 
 
אהה והכי חשוב תנו מתנה למי שכותב/ת ביד שמאל הרי באנגליה עדין נוהגים בצד שמאל. ואם ממש אתם רוצים ללכת עם זה עד הסוף 
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.