אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מסיבת רווקות במסורת היהודית
 
הרעיון של מסיבת רווקות במסורת היהודית מגיע כצורת טקס מעבר מעולם הרווקות לעולם הנישואים. הטקס שהתחיל במין הגברי כדי לעזור לגבר בהפנמת המסר בכך שהוא מחויב לאישה אחת, הפך בתחילת שנות העשרים של המאה קודמת גם לנחלת הנשים לדוגמא בארצות הברית החברות הטובות היו קונות מתנה לכלה שבדרך.
 
ביהדות היו אין ספור טקסים דומים למסיבת הרווקות לאישה לפני החופה שכללו תכנון מסיבת רווקות כמו היום. 
 
הטקסים נערכו סביב הטבילה במקווה וטקס גזירת הבד משמלת הכלה לדוגמא:
 
בסוריה הנשים היו עורכות מסיבה לכלה ערב ההליכה למקווה והיו מעניקות מתנה לכלה.
 
באפגניסטן ביום השלישי שלפני החופה היו נערכות לכלה הדרכה לקראת חיי הזוגיות וטקסי יופי.
 
בלוב הייתה נערת ליל תהלוכה שבה בנות המשפחה והחברות של הכלה היו מלוות אותה לטבילה במקווה בליווי תופים, צהלולים ושירה. 
 
בטוניסיה באי ג'רבה יום לפני החתונה הנשים היו שרות מסביב לכלה תוך שהן מורחות אותה בבצק. במקום ליל מסיבת רווקות היה את "ליל הבצק".
טקסי הנשים במסורת היהודית לפני החתונה הקדימו במקצת את התרבות המערבית.
 
במרוקו - ערב הנישואים היה קיים טקס החינה שהינו טקס מעבר שבו הנערה הופכת לאישה. אחד מהפירושים לחינה  ח- הפרשת חלה. נ- נידה וטהרה - ה -הדלקת נרות.
 
בהודו- לכלות הקוצ'יניות היה עורכים "שבת כלה" לפני החתונה. הכלה שבדרך הייתה יושנת אצל אחותה הגדולה ביום שישי והנשים היו מגיעות אליה לחוגוג. אחות החתן הייתה מביאה במתנה שתי שמלות.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
רעיונות לערב גיבוש עובדים – חוויה פורצת דרך לצוותים
בחירה נכונה של פעילות חברתית לצוות: מציאת מקומות לאירועים, קייטרינג, משחקי גיבוש לעובדים, סדנאות, הרצאות, הופעות ומגוון אדיר של רעיונות לערב גיבוש עובדים תמצאו במאמר זה. ניתן לאמץ את העצות לימי גיבוש וכיף, כנסים, סמינרים, ולכל אירוע חברה... ערב גיבוש נועד לספק שלושה צריכים עיקריים : א: הצורך של עובדים להיפגש מחוץ לשעות העבודה בכדי לחזק את ההכרות, להתמודד מול עייפות ושחיקה לחדד את שיתוף הפעלה וליהנות יחד. . ב: הצורך של ראש הצוות לתגמל את המחלקה והצוות להראות דאגה כלפי העובדים ורצון להיחשף באופן אישי. ג: הצורך של ההנהלה להראות כי היא משקיע בעובדיה ויוצרת תחושת משפחתיות בעבודה כחלק מתרבות ארגונית חזקה ! חשיבות עבודת צוות משותפת אין ספק כי ההצלחות הגדולות כיום של חברות וארגונים נועצות בעבודה מעולה של הצוות. החוקר ג'ון קוטר טוען כי צוות תכליתי מורכב בצורה הנכונה, ושבין חבריה שרור אמון. החוקרים ארתור, שמיר והאוס מדגישים כי צוות איכותי מתפתח לאורך זמן תוך גילוי של זהות משותפת כלפי אחראיות, יעדים ומטרות. שיתוף הפעולה ואופטימיזציה של מערכת יחסים ומקצועיות יביאו את הצוות למצב שבו השלם גדול מסך חלקיו (סינרגיה צוותית). ההבדל בין סדנת עבדות צוות לערב גיבוש סדנת עבודת צוות מתמקדת באותם כשלים אשר גורמים לעובדים לא לממש את הפוטנציאל שלהם תוך התמקדות בפיתוח יחסי אנוש תקינים ובנורמות עבודה מוסכמות וחיבור לחזון ולמטרות של הארגון. ערב גיבוש נתפס בישראל כמקור לשחרור,כיף, חוויה והנאה ודרך לפעילות חברתית מרעננת הפקת ערב גיבוש מוצלח לעובדים בשמונה שלבים א.קביעת קונספט - רשמו מהם היעדים, המטרות והתוצאות המקוות של פעילות גיבוש.....
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.