אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
מנכ"ל משרד הבריאות  הודה כי המטרה שבה אזרחי ישראל הורו להישאר בבית היא כדי להרוויח זמן. במרוץ הזה נגד הזמן עבודת צוות בארץ ובעולם היא חוד החנית במאבק נגד הקורונה. אחרי שהמגפה תיחלש יוכח כי עבודת צוותים מסביב לעולם הצילה מיליוני בני אדם.
 
בנאום של מנכ"ל משרד הבריאות בר סימן טוב הוא צוטט כי "כל יום שעובר בו אנו דוחים את ההתפרצות אנו מרוויחים זמן: קונים עוד ציוד מיגון, תרופות, מכונות הנשמה ועוד. אנו יודעים היום הרבה יותר על המחלה ממה שידענו לפני לא הרבה זמן. ההצלחה שלנו במאבק בקורונה תלויה בכולנו".
 
עבודת צוות לפתרון מגפת הקורונה בישראל
בזמן משבר מוקמים צוותים בכדי לקדם פתרון יעיל. לא כולם זוכרים את "המטבח של גולדה" שבה ראש הממשלה גולדה מאיר הייתה יושבת עם משה דיין והרמטכ"ל דדו לקבל החלטות.
 
כיום ידוע שצוותים שיש בהם גם אנשים מתחומים שונים נותנים איכות אחרות וכיווני מחשבה שונים לפתרון הבעיות. "המטה ללוחמה בקורונה" הוא צוות שהוקם ומתכנס מידי יום למספר שעות וכולל כמה מהאנשים הבאים: מנכ"ל משרד הבריאות, ראש הממשלה עצמו, ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת, שר הבריאות יעקב ליצמן, רופאים ועוד..
 
זהו צוות רב תחומי שנועד לפתור את מגפת הקורנה בישראל. סביר שגם במדינות אחרות בעולם פועל צוות דומה. לאחר ישיבה מעודכנים השרים והמנכלים של המשרדים בעיקרי ההחלטות. הדיאלוג שמתקיים בין ראש הממשלה לבין שאר חברי/ות הצוות, תפיסת המשימה לצד התהליך הרגשי של הנוכחים/ות יקבע את התוצאות.
 
הכלל שכל יום שעובר מרווחים ממנו תקף גם לכאן. הזמן  לאחר הקמת צוות חירום גורם לצוות לעבוד בתפקוד גבוה יותר מתוך ההכרות האישית ותהליכי העבודה שהופכים ליותר יעלים ברוב המקרים. (מצב של קונפליקט עלול לשתק צוות)'  
 
עבודת צוות של צוותי הרופאה
כבר ב-17.3.2020 ביבי נתניהו הודה לצוותים הרופאים. בבית חולים שיבא הוקם צוות רפואי שתפקידו להילחם בנגיף של הקורונה במתחם שבו מגיעים חולי/ות קורנה. נמצאים בה רופאים ואחיות למניעת זיהומים כאשר בעוד בתי החולים הוקמו צוותים ייעודים לכך ובמעבר חד לסין- ווהאן הרבה מאוד צוותים רופאים נקראו להגיע בכדי למגר את המגפה בעיר כאשר ב-22.3.2020 לא דווח על אף תושב שנדבק במחלה.
 
מהות עבודת צוות.
בספר הארגון הלומד פיטר מ.סנגי מתאר שקבוצה פרודוקטיבית היא זאת שיש לה "אחידות כיוון" כמו קרן לייזר. כשיש בין חברי הצוות חזון ומטרה משותפת, כשלכל אחד/ת משלימים בכישורי החשיבה והיכולת הרגשית אחד את השניה נוצרת אחידות והשלם גדול מסך כל חלקיו.
 
עבודת צוות בחברת תרופות
בישראל ובעולם ישנם חברות תרופות שבתוכם מתקיימת עבודת צוות 24 שעות ביממה בכדי למצוא פריצת דרך לחיסון או מניעה של הנגיף אחת מהן היא חברה בשם גילאד אליה עוד נחזור.
 
הידע שנרכש בדם יזע ודמעות בסין על ידי צוותי הרופאה מועבר לישראל. כך נהג האוטובוס שנדבק בקורנה והגיע לבית חולים קיבל מספר טיפולים על סמך ידע קודם כמו תרופה נגד מלריה, תרופה בשם "קלטרה" ובסוף תרופה בשם "רמדסיבר" של חברת גילאד ושם הייתה פריצת דרך והמטופל חזר לנשום בכוחות עצמו.
 
כאשר מנכ"ל משרד הבריאות אמר כי ככול שהזמן עובר אנו יודעים יותר זה בזכותם של עבודת צוותים ברחבי העולם.
 
בימים, בחודשים, ובשנים הבאות עבודת צוות תמשיך לקדם את האנושות או להחזיר אותה אחורה בזמן. אבל דבר אחד ברור המצב כיום מוביל עבודת צוותים להיות ויראליים יותר הכוונה שדי במהירות ניתן להקים צוות גלובלי מכל קצוות תבל ועם השנים הכמות שלהן תגדל. מחקרים עליהם כבר צריכים להעשות היום.
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! הלקוחות יצאו עם חיוך על הפנים
אחד הכלים הכי חזקים היום לקבלת שת"פ בצוות ומלקוחות עוברת דרך סדנת הומור לעובדים ומנהלים ! ברגע שתשלבו הומור בשיחות שלכם ובפגישות שלכם -הם יהיו יותר נעימות כפיות גם לכם וגם לצד השני, שת"פ יגדל והתקשורת ביניכם תהיה מהנה ומוצלחת יותר. מה מיוחד בסדנה זו ? מעביר את הסדנה סטנדאפיסט ותסריטאי קומי המשלב בסדנה קטעי סטנד-אפ מתוך הופעות מקצועיות -כך שצחוק והנאה מובטחים לכם ובנוסף הכלים המעוברים בסדנה מגיעים ממקור ראשון ומניסיון של 15 שנה בהופעות סטנד-אפ על במה ברחבי הארץ, תכניות טלוויזיה ואירועים פרטיים. סוג האירוע- סדנה מגבשת המתאימה לתחום המכירות והשירות, פיתוח צוותים, כנסים עסקים, ימי כיף לעובדים, טקסי עובד מצטיין, מסיבות פרידה. קהל יעד – עובדים מכלל שכבות הארגון וותיקים וחדשים, מנהלים בכירים ועד עובדי היצור. מטרות הסדנא – קבלת כלים בסיסיים איך לשלב הומור בתקשורת מול: עובדים, מנהלים, לקוחות ואפילו החמות האישה והילדים בשיחות, פגישות כנסים, ישיבות. במקום העבודה ומחוצה.
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.