אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר
ירושלים עיר הבירה שתמיד מפתיעה, לא משנה איזה קבוצה מגיעה, תמיד יש משהו חדש "לראות בעוד שכונה"... 
 
מצד אחד עיר אורבנית עם ציורי קיר בשכונת תלפיות ובורות המים "בשכונת נחלאות". מצד שני עיר הנושקת לטבע לגבעות ולהרים שמיצרות חוויות מחברות לעובדים.
 
ניתן לבחור סיור "בארץ המעיינות" או בגן החיות התנ"כי בו ניתן גם לערוך מגוון פעוליות כולל האכלות.
 
לאוהבי/ות הציפורים, ניתן לקחת סיור בתחנה לחקר ציפורי ירושלים בו תפעילו טוב את העינים. אפשר ללכת "לאקווריום הירושלמי" ולהרגיש כיצד אפשר לחיות מתחת למים. חופשה בירושלים יכולה להתאים גם לקבוצות, משפחות וכמעט לכל הגילאים.  
 
 
רעיון הפקת חופשה בירושלים
 
1. מה היא מטרת נופש בירושלים? – האם ליהנות ולהתפנק, לחבר בין חדשים לוותיקים, לשפר את שיתוף הפעולה, לתגמל על רבעון טוב.  שאלה מכוונת בסיום החופשה עם איזה הרגשה ותחושה הייתם רוצים שהקבוצה תחזור.
 
2. מה סדר גודל התקציב – כדי לא לבזבז זמן יקר שלך או של חברת ההפקה בואו מוכנים/ות! התקציב הוא הוויז שלכם לקביעת הקונספט האופטימלי לחופשה. כשתדעו מה ה-budget לאדם / לקבוצה תוכלו לקבוע מה יכלול הנופש: איזה בית מלון/ אטרקציות/ טיולים / סיורים / פעיליות לעובדים תוכלו לבחור בירושלים. 
 
3.מה האפיון של קבוצה / צוות  – הרוב אתם יודעים אבל נסו להתעמק יותר. עם יש שונות גבוה בין צעירים לוותיקים, ייצוג של מגזרים שונים ואפילו אם יש כאלה שהם צמחונים/ טבעונים / אוכלים גלאט כושר, רגישים ללקטוז אלה מרכיבים שאם תקחו אותם בחשבון יעריכו את זה
 
4.בחירת קונספט לחופשה בירושלים- ע"פ התקציב, אפיון הצרכים של קבוצת העובדים לצד המטרות של ההנהלה מהחופשה ניתן לקבוע את הקונספט הכי מתאים. ככול שישנה חשיבה "שיוצאת מהקופסה" אפשר יהיה להפתיע בגדול את הקבוצה.
 
5.בחירת חברת הפקה לנופש עובדים – ישנם ארגונים שפונים אל חברות הפקה. אחד מהיתרונות שהם חוסכים זמן ולעיתים כסף. קחו מספר הצעות מחיר. בדקו עם עצמכם האם הייתה כימיה ונעים לכם לעבוד עם איש/ת הקשר. ערכו תאום ציפיות, בקשו להחתים על מסמך מחייב. ותנו להם כמה שיותר פרטים על הציפיות שלכם.
 
6.פרסום תאריך ולוחות זמנים –  קביעת תאריך לנופש או חופשה לעובדים בירושלים זה כבר "עובדה בשטח". שימו לב שהתאריך לא נופל על חג יהודי / נוצרי / מוסלמי. פרסמו לוח זמנים "להפגת חששות". העבודה המוקדמת היא לתאם את התאריך. טיפ תמיד יהיו כאלה שלא יוכלו להגיע לכן ערכו רשימה של אנשים שמבחינתך הם חייבים להיות בחופשה.
 
7.הרשמה לחופשה בירושלים  – אחד מהיתרונות של חברת ההפקה שהם יעשו זאת במקומך. אם לא טופס הרשמה בגוגל דוק  יכול לעשות את העבודה. הכלל הידוע כמו באירוע חתונה 10 אחוזים לא יוכלו להגיע ברגע האחרון. 
 
8.הלו שר / שרת התחבורה? ישנם היום חברות הסעה שמספקים באוטובוס גם שירותי קריוקי. כדאי מאוד לדאוג לפעילות בתוך האוטובוס. טיפ קחו כמה הצעות מחיר ודברו עם הנהג לפני. שתפו אותו מי זאת הקבוצה שתסע באוטובוס או במני בוס.
 
9.יש רופא או סוכן ביטוח בקהל? במוסדות החינוך כמו בתי ספר יש צורך בחובש. במקומות מרוחקים כדאי לבדוק אם יש צורך במאבטח. חובש/ת תמיד טוב לקבוצה ולכן חשוב לבדוק מי עבר/ה קורס מד"א או היה חובש/ת בצבא אחרת ההזמנה כרוכה בעוד עלות.
 
10. ביטוח חיים לקבוצת עובדים - לגבי ביטוח בדקו האם פוליסת ביטוח של החברה מחסה את הטיול / סיור או את פעילות החוץ.
 
 
אטרקציות בירושלים
 
אטרקציות בירושלים באוויר הפתוח
עמק הצבאים, מוזיאון פעיל עין יעל,  פארק טדי, ארץ המעיינות, התחנה לחקר ציפורי ירושלים, פארק ירושלים, פרויקט סינון העפר מהר הבית, תערוכת "לבד על החומות", גן החיות התנכי, הגן הארכאולוגי – מרכז דוידסון, נחל קדרון, הגן הבוטני, טיילת החומות, גבעת התחמושת, לצד גן סאקר, גן השושנים, פארק בריחה במתחם של טחנת הרוח, הגן הבוטני האוניבסיטאי ירושלים, מאכר בית הזית,  טיול משחק של טיפלטריפ, טיולי טרטרונים.
 
סדנאות בירושלים
 
אטרקציות בירושלים באוויר המזגן
 מעלית הזמן, בית אות המוצר הירושלמי, פרפיוניק (בושם בהתאמה אישית), ג'אמפ אפ, חדרי בריחה, תיאטרון הירש,  מרכז המבקרים בית לוי אשכול.
 
מוזיאונים בירושלים
 
מוזיאונים בירושלים:
בית אנא טיכו  ובית הרב קוק שקרובים אחד לשני. הארכיון והמוזיאון לתיאטרון ע"ש ישראל גור, המוזיאון לאומנות האסלאם, הרובע ההרודיאני- מוזיאון וואהל לארכיאולוגיה, יד ושם, מוזיאון אסירי המחתרות, מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, מוזיאון גוש קטיף ירושלים, מוזיאון הבית השרוף – בית קתרוס, מוזיאון הטבע בירושלים, מוזיאון היכל שלמה לאמנות יהודית ע"ש וולפסון , מוזיאון המדע ירושלים, מוזאון המסים, מוזיאון הרכבל, מוזיאון הרצל, מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש יצחק קפלן, המוזיאון לאומנות האסלם,  מוזיאון ידידי ישראל, מוזיאון יהדות איטליה – בית הכנסת האיטלקי, מוזיאון ישראל, מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון מרכז מורשת מנחם בגין, מוזיאון סקירבל – היברו יוניון קולג', מוזיאון על התפר, מוזיאון פעיל עין יעל, מוזיאון רוקפלר, מוזיאון שדרות טבע וגלריות, הספריה הלאומית.
 
 
בתי כנסת מפורסמים בירושלים
בית הכנסת הגדול בירושלים, בית הכנסת החורבה, מרכז עולמי לתורה וחסידות בעלז, בית הכנסת האיטלקי של קונליאנו, בתי הכנסת הספרדיים (4 בתי כנסת ברובע היהודי) ואלה שמות בתי הכנסת: יוחנן בן זכאי, האיסטנבולי, אליהו הנביא והאמצעי.
 
חופשה בעיר העתיקה
 
טיול לקבוצות בירושלים – רעיונות
 
סיור בשכונת משכנות שאננים – המקום שבו משה מונטיפיורי רצה להקים בית חולים ובמקום זה הסתפק בהקמת שכונה לתפארת המדינה הכוללת את תחנת הקמח המפורסמת. אם תגיעו היום תמצאו בתחנת הקמח בוטיק יין ושם תוכלו לטעום ואפילו לקבל הרצאה.
 
סיור ברחוב הנביאים בירושלים -  במידה ויש לכם בקבוצה נציגים/ות מהקהילה האתיופית ניתן להתחיל את הסיור בכנסיה האתיופית "הר גן העדן" ומשם במעבר חד נמצא ביתו של אליעזר בן יהודה מחיה השפה העברית, בית הרב אברהם יצחק הכהן קוק הנחשב עד היום  כסמל של הציונות הדתית ולאחריו בנו המשיך את פעילותו. מתחום בית הרב בעצם נשאר השריד האחרון לשכונה המקורית . לידו ניתן למצוא את ביתו של רופא העיניים המפורסם "בית  טיכו"  שגדולתו הייתה בכך שהיה הוגן בקבלת תשלום ואף עשה הרבה חסד. כמו כן ניתן להגיע לבית חולים "ביקור חולים" ובית החולים רוטשליד ליד מכללת הדסה.
 
טיול במנהרת הכותל – בין נקיקים ואבנים גדולות ניתן יהיה להבחין בשרידי קיר מימי הבית השני ועד תעלה של מים מתקופת החשמונאים. לאורך כ-485 יש אבנים שמספרות את סיפור בית המקדש שעליו נבנו יסודותיו. 
 
 
טיול בעיר העתיקה בירושלים
 
השיר "שומר החומות"  הוא נכס צאן ברזל וחודש על ידי ליאור פרחי. ניתן להיכנס לשער יפו ולפנות שמאלה ולהגיע בטיפוס דרך המדרגות עד לגג המבנה ולהיות במקום בו היו שומרי העיר. אפשר להגיע עד לכיכר ספרא ולדמיין את הגבול שבין  1948-1967.
 
טיול בין סגנונות אוכל – בין חומסיות בעיר העתיקה לשוק מחנה יהודה קיים מנעד גדול של אוכל. במאה שערים תמצאו את הצ'ולנט של "אליז" בשכונת בית ישראל .
 
טיול במערת צדקיהו – במיוחד בקיץ  עשרה מטרים מתחת לפני האדמה מסתתרת מערה שמגיעה עד הר הבית. יש חוקרים הסוברים כי שהאבנים שנחצבו נבנו הבתים המפוארים של העיר העתיקה. ניתן ללכת ולהתרשם מהכנסיות,  הרובע הארמני, בריכת הסולטן, גיא בן הינום ועוד..
 
טיול בשכונת "בקעה"  - השכונה שנבנתה על ידי ערבים, יוונים, בריטים ומכאן קסם בנייתה. רחוב בית לחם הוא אחד הרחובות הססגוניים שבהם תמצאו בתי קפה וחנויות ייחודיות.
 
טיול הליכה במדרחוב - נופש בירושלים לקבוצות עובדים זה ללכת במדרחוב ולהרגיש בחו"ל כדאי לבדוק האם בתאריכים שתגיעו יפתחו להליכה רגלית מדרחוב נוסף בדומה לפרויקט שנעשה בחודשים יוני – יולי – אוגוסט  בו רחובות נפתחו במיוחד להליכה כמו : אגריפס, דרך בית לחם, עמק רפאים, רחוב עזה, רחוב שושן, רחוב שלומציון המלכה, רחוב הלל ושמאי, שוק מחנה יהודה. (יש להסתכל באתר העירייה לגבי ימים ושעות פתיחה) . כמו כן העירייה רוצה להפוך את רחוב אגריפס למדרחוב תמידי דבר שיוצר תסיסה בקרב הסוחרים וחלק מתושבי המקום.
 
סיור בכנסת ישראל
 
סיור בכנסת ישראל בו העובדים/ות יזכו לבקר בבית המחוקקים הישראלי. להצטלם ליד תמונות מהווית הכנסת לדורותיה. להיות במקום בו שלטון העם אומר את דברו. משם אפשר לנסות אם מתחום האוכל הירושלמי בגן הוורדים בחודשי הקיץ בין 10:00-16:00 ימים א'-ה'. או פשוט ליהנות מגן פסטורלי שבו ניתן לעשות סדנאות ODT לעובדים/ות.
 
מלונות בירושלים
 
המלצה על מלון בירושלים
 
ישנם מספר גדול של בתי מלון בירושלים. אחד מהמלונות הידועים הוא מלון אסטריה המפורסם שנמצא במערב העיר ברחוב גרשון אגרון 26-28 טלפון 02-5423333
 
אם המטרה למצוא מלון בוטיק כדאי שתגיעו אל "מלון אייל" הנמצא ברחוב שמאי 21 במרכז העיר מרחק צעדים ספורים ממדרחוב בין יהודה וליד מועדון הדאבלין המפורסם. יש בו 68 חדרים, כולל  חדר הרצאות שמתאים עד 50 איש בצורה ישיבת תאטרון.  להזמנות 02-62211111 – יש להקיש 1 למחלקת הזמנות. 
 
 
חופשה בירושלים בגלל המסעדות והשווקים
ירושלים היא עיר פלורליסטית בכל מה שקשור למסעדות בתחומה הבין המסעדות המובילות והמוכרות: 1868, המוציא, מחניהודה, סאטיה, האקליפטוס, אל דנטה, צ'אקרה, רופטופ (מלון ממילא), אדום, אנג'ליקה, לה רג'נס ג'קו סטריט...
 
שווקים שכיף ללכת, לנשום את הריחות ולטעום ו"לגעת באוכל": שוק הבוכרים, שוק מחנה יהודה המפורסם, שוק אסטימוס בעיר העתיקה, שוק רמלה לוד בירושלים והשוק הערבי. 
 
 
פעילות בחופשה בירושלים באוויר הפתוח
 
ניתן לשלב בפארקים ברחבי העיר פעילות גיבוש לקבוצות עובדים/ות מנהלים/ות וצוותים. ישנם מספר סדנאות גיבוש כמו סדנאות צחוק, סדנאות תקשורת ומשחק, סדנאות עבודת צוות שניתן לעשות באוויר הפתוח של העיר הנפלאה הזאת.
 
 
הופעות לקבוצות בחופשה ירושלמית
אחת מההופעות הטובות ביותר לקבוצות ומשפחות הוא מופע גרפולוגיה שהמסר יכול להתאים לכל סוג אוכלוסיה. יש במופע המון צחוק והומור, לצד הכרות מיוחדת של סיפור החיים ע"פ כתב היד עם טיפים מעצימים לשינוי. משחקון להמחשת עבודת צוות אפקטיבית ומשחקון לפיתוח מצוינות אישית. בגלל הגיוון של המופע בשיתוף הקהל הוא סוחף, מחבר, מפיג מתחים ומשעשע.
 
הרצאות לחופשה בירושלים
 
הרצאות לקבוצות בחופשה ירושלמית
 
הרצאות העשרה הם חלק חשוב בכדי לתת עוד כלים לקבוצה. ישנם מגוון הרצאות שצריך להתאים אותם לקהל. הרצאות יכולות להיות בתחום של ניהול זמן, לחץ ושחיקה, עבודת צוות, אופטימיות, גרפולוגיה, תקשורת בין אישית. 
 
 
סדנאות לקבוצות בחופשה ירושלמית
 
מגוון סדנאות למנהלים ולעובדים במסעדה, בית מלון, בפארק ועוד. סדנאות בתחום שפת גוף, פיתוח מצוינות, עבודה בצוותים, כתב יד, פענוח ציורי ילדים ועוד..
 
ניתן להתקשר למשרד 03-5590868 ישיר לנייד 050-5711160
borderImg
emailIcon
יצירת קשר ראשוני
שם
דוא''ל
טלפון
שאלה
true
אני מסכים לקבל עדכונים במייל
שלח
יצירת קשר מידי
050-5711160
טלפון קווי
5590868
ת.ד. 18050 אזור 58003
intrestingIcon
קראת הרווחת !!
יום גיבוש לעובדים- workers DAY party
מנהל/ת רווחה ומשאבי אנוש! הפקת יום גיבוש כיף לעובדים מצריכה בחירת פעילות מחברת ושוברת שגרה, שתשמח ותפנק. לפניך מבחר רעיונות אופטימליים לבחירת הופעה, הרצאה, סדנא, אטרקציה, הפעלה, שיותאמו לקונספט האירוע ולאופי העובדים והמנהלים..
peopleIcon
חברות שנהנו
פלאפון
בנק פועלים
בנק יהב
שרותי בריאות כללית
חי אלקטרוניקה
ויזה כאל
מכבי שירותי בריאות
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.