אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

לרוץ למיליון – גיבוש צוות והמתכון לניצחון מפי המתחרים

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
5/9
2016
לרוץ למיליון – גיבוש צוות והמתכון לניצחון מפי המתחרים
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
לרוץ למיליון –  גיבוש צוות והמתכון לניצחון מפי המתחרים
כששאלתי את עמית איזה תכונה חשובה ביותר שיהיה בפרטנר לרוץ למיליון התשובה הייתה "שיהיה ווינר". טיפ של רז להצלחה בלרוץ למיליון "לסיים הכי מהר משימות קלות". גיבוש צוות הוא אחד מהיעדים של מנהל/ת רוצים שיהיה בצוות שלהם ובזוגיות זה אותו דבר. זוג שמכיר טוב אחד את השני טוב, שצברו ניסיון זוגי,  שיש לו שפה משותפת ויכולת הכלה וכמובן מוטיבציה לנצח יגיעו רחוק יותר במרוץ.
 
חשיבות עבודת צוות בתחרות
עבודת צוות מחלקת את המאמץ ומכפילה את התוצאה. כששאלתי את ציון מה עוזר להצליח במרוץ למיליון הוא העיד על "עבודת צוות טובה".  לעבודת צוות יש מספר שלבים כאשר. משלב ההכרות והקונפליקטים ועד השלב של עבודת צוות מיטבית שהיא ברמה הטובה ביותר. לאורך הזמן יהיה יתרון לזוגות שינצחו כיוון שהם מתחילים להכיר גם דפוסי העבודה חדשים אצל בן הזוג למשחק או לחיים. עבודת צוות יכולה לעבור ריגרסיה ולחזור לאחור. לא מעט זוגות לא הצליחו להגיע לגמר בגלל קונפליקטים ביניהם למשל המירוץ למיליון 2 הזוג טום ואדל. זה היה פשוט נורא לראות שבשלב מסויים במירוץ  אדל עושה הכל כמעט לבדה. טום ואוריאל בעונה הרביעית הראו איך אפשר לעשות עבודת צוות כשכל אחד יודע במה הוא חזק וחלש. ואילו וובה היה מרוכז בעצמו לא מעט פרקים והדבר פוגע בעבודת צוות.
 
גיבוש צוות  – זה גם לדעת לוותר על האגו
כששאלתי מנהלת מחלקה בתחום הנדל"ן מה הוא גיבוש צוות בעיניה היא ענתה "שהעובדים יכבדו אחת את השני.. שיהיה שיתוף פעולה.. שיעלו פתרונות .. ושלא יהיה ציניות". כיצד דברים אלה משתלבים עם הצלחה זוגית במרוץ למיליון.  עידן ציון שמתמודד במרוץ למיליון הוא קשר בקבוצת הכדורגל הפועל כפר סבא. העצה שהוא נתן להיות "בלי אגו". בזוגיות צריך לדעת לכבד אחד את השני אבל יותר חשוב שגם אם עקב סיטואציות קיצוניות במשחק נאמרים דברים פוגעים צריך לדעת גם לוותר על האגו.  
 
מריבות וגיבוש צוות כשיש זוג חדש
שני אלון ושי גבריאל שזכו בעונה הרביעית. הם עשו זאת למרות או בזכות ההבדלים ביניהם. שי הצטייר כאיש הכוח והשכל ושני הצטיירה כלביאה עם עוצמות רגש אדירות כשהם בכלל לא בני זוג בחיים. במהלך המרוץ הם עברו תהליך של הכרות. אותה היכולת לדעת איפה להרפות ואיפה לדחוף עזרה להם להגיע בסופו של דבר לנצח את המרוץ.
בעוד שזוגות שמכירים האחד את השני טוב ההתחלה שלהם תהיה הרבה יותר קלה. כי הם באים כשהם מגובשים.  יוסיאל ויעל בעונה החמישית הם זוג יוצא דופן. למרות שאינם בני זוג לחיים  (אלה קרובי משפחה) הם מצליחים להביא כימיה עם נוכחות פרסית מבית אבא. כשיש ביניהם שפה משותפת על אף הבדלי הגילאים ביניהם. יוסיאל בין 23  ויעל בת 28. הם משדרים על אותו גל בלי מריבות מה שבין היתר הביא אותם להצלחות במשימות. מי שמספק טווח מריבות הם האחים אורי ובן או יותר נכון אורי כשבן מצליח לפרק אותם בזמן. אבל הי מי אמר שמריבות זה לא דבר טוב. שני ואלון רבו על לא מעט דברים במהלך העונה הרביעית והצליחו לקחת את המיליון.
 
מורל ולכידות  
נפוליון אמר כי "במלחמה היחס בין הרוח לחומר הוא כמו שלושה לאחד".  רמת לכידות בצוות תשליך על רמת הביצועים, בעבודה, בספורט ובזוגיות. לאורך השנים בסדרה לרוץ למיליון ראינו כי זוגות שיש ביניהם כימי טובה או כפי שאמר ציון "דינמיקה טובה" הצליחו יותר. לכידות למען מטרה משותפת היא כלי עוצמתי ומיוחד. מיליון שקל זאת מטרה חשובה אבל בסופו של דבר מה שיביא להצלחה זה מורל גבוה גם כשיש קשיים ולכידות שבה בני ה זוג יודעים "לכסות" על החולשות האחד של השני.
 
לשמור על מוטיבציה
המוטיבציה של כל אחד מהמשתתפים/ות הוא גם להתפרסם. לא רק. מוטיבציה שניה היא לזכות במיליון ₪. והמוטיבציה השלישית היא לנצח את המשימות. אלה מניעים סמויים וגלויים. מניע רביעי זאת התחרות שנוצרת בין הזוגות וכידוע תחרות יכולה להזיז הרים.
 
טיפ כיצד לנצח או לעבור את המירוץ למיליון
לסיכום אני רוצה להביא ציטוט מפי אחד המשתתפים מהמרוץ למילון עונה 5 " ההבנה שזה קשה... לא לשפוט אחד את השני... זה כמו ניסוי מאוד קיצוני... להבין שזה לכולם קשה וזה חלק מהמשחק.
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.