אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

למה קשה להיזכר בסיפור על עבודת צוות מיטבית ?

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
21/9
2016
למה קשה להיזכר בסיפור על עבודת צוות מיטבית ?
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
סדנת עבודת צוות נפתחת בשאלה מה היא עבודת צוות מיטבית שנתקלתם בה ? רבים מהעובדים/ות מתקשים לחשוב על סיפור הצלחה של עבודת צוות למרות שאנו נתקלים בכל מקום. עבודת צוות מתחילה בזוגיות ומסתיימת בארגון שבו יש אלפי עובדים/ות.
לאחרונה נתקלתי בתשובה שחזרה על עצמה שבה עובדות העידו שיש להם עבודת צוות נפלאה ביניהן. שאחת "משלימה את השניה"  ושכיף "להן לעבוד ביחד" זה הדבר הראשון שהן חשבו עליו. נשאלת השאלה למה? יש את "יורסטיקה הזמינות" שבה הדברים הזמינים ביותר בראש נשלפים.
הסבר אחר שיש אנשים לא מודעים  מה היא עבודת צוות. אזכיר כי עבודת צוות מחלקת את המאמץ ומכפילה את התוצאה תוך קבלת תחושה טובה של סיפוק אישי וחברתי.
 
כל חברה ישראלית שעשתה אקזיט היה בתוכה עבודת צוות
חברת בלייזמיטר הישראלית נמכרה לחברתCA  האמריקאית בסכום של 100 מיליון דולר!!!החברה שמתמחה בבדיקת עומס על אפליקציות ואתרים לפני השקתם נוסדה בשנת 2011 ומונה חמישים עובדים/ות. דרך עבודת צוות משותפת שבין המתכנתים/ות, אנשי/ות פיתוח,QA , מכירות, שירות, מהנדסים/ות הביאה אותם לאקזיט.
 
חוסר מודעות בעבודת צוות
מטרה משותפת – לעבודת צוות יש בסופו של דבר מטרה או יעד. חברי הצוות צריכים להזדהות איתה, לחלק אותה ליעדים ומשימות ולבצע אותה בזמן נתון. עבודה במחלקה, אגף, חטיבה עסקית מצריכה עבודת צוות. ככול שארגונים ומוסדות יתמקדו בחשיבות של עבודת צוות כך יש סיכוי רב יותר שהארגון יקבל תוצאות גבוהות ביותר מהסכום שבו כל עובד/ת היו פועלים בנפרד.
 
עבודת צוות היא דבר מובן מעליו
אופי היחסים – בזוגיות יש אופי יחסים שונה מאשר בצוות עבודה. הרי בבסיס כדי שתהיה עבודת צוות צריך שני אנשים לטנגו. אם אשאל שאלה שונה "מה השגתם יחד בזוגיות?" הרי אפילו "עשיית ילדים/ות" וגידולם מצריכה איזה שהיא עבודת צוות מינימלית. אז תחשבו רגע על הטיול המשפחתי האחרון, על עבודת הבית ותראו כיצד עבודת צוות קוראת רק שאנו לוקחים אותה כמובן מעליו.
 
שינוי ומיקוד השאלה
איזה חלק של עבודת צוות אתם הכי אוהבים ? תנו דוגמא. ייתכן שדרך שינוי השאלה העובדים/ות יצליחו להגיע לתשובה במהירות ובבהירות. עבודת צוות היא עניין של תהליך חוקרים רבים מסכימים על השלבים:
 
שלב הגישוש שבו חברי/ות הצוות לא מכירים/ות וזה המקום של ראש הצוות לעזור בהכרות האישית.
 
שלב המאבק והקונפליקט – השלב שבו העובד/ת מנסים "לתפוס מעמד". יש מאבק על דפוס ונורמת עבודה. זה השלב שבו המנהל/ת צריכים ללמד להכיל ולכוון.
 
שלב הגיבוש- זה השלב המקדים לעבודת צוות. מתחילים "דחקות" בין העובדים/ות. התפוקה מתחילה לעלות אבל עדין לא ברמה הגבוה ביותר.
 
שלב עבודת צוות – זאת הרמה הגבוה ביותר. הצוות עובד כמו רגע לפני אקזיט שלו.
 
שלב ההתפרקות – חלק מצוותים שמוקמים הד הוק מפורקים. קורה במיזוגים בין חברות, בצמצום וארגון מחדש.
 
ברגע שהשאלה תתמקד באחד מהשלבים האלה התשובה תגיע יותר בקלות. רוצים עוד דוגמא לעבודת צוות במרוץ למיליון 2016 כנסו למאמר
 
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.