אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

משנה מקום משנה מזל - איזה סדנה לעובדים לבחור

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
28/9
2016
משנה מקום משנה מזל - איזה סדנה לעובדים לבחור
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות לעובדים
"משנה מקום משנה מזל" שרים כוורת.  כשחברת מיקרוסופט החליטה לעבור למתחם ברחוב תוצרת הארץ  ת"א כדי למזג בין מרכז הפיתוח בהרצליה עם מרכז השיווק ברעננה נדרשה החלטה אמיצה.  כאשר יש צורך בשינוי ארגוני כדאי גם לבחור סדנה לעובדים שתתמקד בשינויים האישיים והארגונים ככלי חברתי תומך.
 
סדנה לעובדים במגזר הפרטי והציבורי
כל מקום עבודה קובע את התרבות הארגונית בכל מה שקשור להזמנת סדנה לעובדים. ככלל בישראל יש שוני בין חברות מתחומים שונים בגודל ההשקעה. חברות האשראי, הבנקים, היי טק מארגנות סדנאות ואירועים לעובדים/ות כי הרווחים היחסיים שלהם גבוהים והמאבק על השארת העובדים/ות הטובים/ות ביותר גורם להם להשקיע בעובדים. לעסקים קטנים יש פחות משאבים כלכלים זה לא אומר שהם לא עושים אירועים או בוחרים סדנאות לעובדים/ות אבל הכוח שלהם יותר מוגבל. 
במגזר הציבורי נציגי וועדי העובדים לוקחים את התפקיד של בחירת סדנאות כשמדובר על ערב גיבוש. בנופש מי שאחרי על מטרית הסדנאות זהו גם ארגון שחר  און  שאחראי על הרצאות, סדנאות וקורסים כחלק מגמול השתלמות.
 
הזמנת סדנת לעובדים – חגיגת טקס מעבר
המניע הראשון למעבר משרד הוא כלכלי. אם ניתן לעבור למקום שבו ניתן לחסוך בארנונה ובדמי שכירות המניע השני או שהמצב הפיזי של הבניין מול כמות העובדים לא מתאים. ביהדות יש טקסים מעבר כמו בר מצווה ובת מצווה, ברית/ בריתה, חתונה. כל אירוע כזה מציין סיום תקופה והתחלת תקופה חדשה. כשעוברים בית עושים "חנוכת בית" לכן חשוב לעשות "חנוכת משרד" שיכולה לכלול רק התקנת מזוזה או הרבה יותר. הזמנת סדנה או הרצאה לעובדים בנושא של חדשנות, יצירתיות יכולה לתת כלים כיצד להתמודד עם השינויים. סדנה יכולה להיות בנושאים הקשורים להתמודדות עם שינויים, לחץ ושחיקה ועד סדנת גרפולוגיה ועד דמיון מודרך. חשוב לשתף את העובדים /ות ואפילו לבקש מהם לבחור את הסדנה מתוך מספר חלופות.
 
הזמנת סדנה לעובדים במעבר ומיזוג בחברה
כאשר ישנם תהליכים ארגונים שיביאו לשינויים פרסונליים כדאי להעזר בשירות של יועץ/ת ארגוני. אם מדובר על מפגש של עובדים/ות מתחומים שונים כדאי לבחור בסדנה שתעסוק בהכרות ובתקשורת בין אישית כמו שפת גוף, דינמיקה קבוצתית, ODT .. כך גם במקרה של מיקרוספוט. שינוי גדול כל כך עם מספר עובדים/ות גדול צריכה להתמקד באיזה מחלקות יהיו השינויים הפרסונליים הגדולים ביותר ושם לבחור סדנה לעובדים מתאימה.
 
שינויים והפתעות בחיים
מעבר של משרד או חברה למקום חדש היא דבר לא פשוט. פתירתו של שמעון פרס הביא גל גדול של סיפורים. באחד סיפר אריה דרעי על התרגיל המסריח שבה שמעון פרס הגיע להציג את ממשלתו אולם ברגע האחרון לא הצליח והתבזה מול האומה, הכנסת ובני משפחתו. ובכל זאת הוא המשיך..
 
בדרכו הפוליטית ולאחר שהפסיד פעם אחת לנשיאות בפעם השניה הצליח. גם אם שינוי בעבודה הוא לא לטובה צריך לשמור על אופטימיות.  כאשר אדם כמו סמי סגול נבחר "ליזם השנה"  זה מעיד על היותו יזם וחדשן. לכל העובדים/ות שפוחדים משינוי והעתקת מקום העבודה לעיר אחרת או מקום אחר זה בדיוק "המקום" שלכם לזכור ששינוי אחד יעזור לכם עם שינוי אחר. או כפי ששרים להקת כוורת "משנה מקום משנה מזל". היו יה....
להמלצה על  סדנה לעובדים ניתן למצוא כאן
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.