אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

הרצאה חדשנות – למה חשוב לפנטז בהפסקה בזמן העבודה

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
29/9
2016
הרצאה חדשנות – למה חשוב לפנטז בהפסקה בזמן העבודה
חיפוש לפי קטגוריות:
חדשנות ויצירתיות
שמעון פרס ז"ל צוטט "אנשים שאין להם פנטזיה לא עושים דברים פנטסטיים".  המצאה יכולה להגיע מתוך תאונה יצירתית והיא תגיע יותר בזמן הספקה כשגלי האלפה והגמא במוח יספקו את התשובה היצירתית.
 
יצירתיות והחלטות עסקיות נכונות
בנובמבר 1990 הכריז ביל גייטס על חזונו שיתקיים תוך שלוש שנים באשר ליכולת לקבל מידע בקצות האצבעות. מיקרוסופט תקים תוכנה שבה אנשים ימצאו מידע למה שהם חיפשו בפועל זה לא קרה . לאומת זאת בספטמבר  1998 מוקמת גוגל במטרה להפוך את המידע העולמי לנגיש לכל העולם. בינואר 2001 מוקמת ויקיפדיה כאנציקלופדיה תוכן חופשי והשאר היסטוריה. הפנטזיה היא כלל חשוב בחדשנות ויצירתיות (המספרה הימנית) אולם כדי לממש אותו צריך לקבל החלטות עסקיות נכונות (המספרה השמאלית). הפער בין הרעיון  לבין הביצוע הוא הרבה פעמים בעוכריו של חברות וארגונים ולכן לא פחות חשוב מלעודד חדשנות ויצרתיות בעבודה גם לעודד ולהציג דרך מסודרת ליישום הרעיון.
 
שמעון פרס כמודל ליצירתיות ולחשיבה שיוצאת מהקופסה
חוקר החדשות גארי האמל מציע לבדוק ולברר מה היא בעיית המחר שצריך לעבוד עליה כבר היום. שמעון פרס ז"ל הוא דוגמא לאדם שחושב כך. החל מהכור בדימונה דרך הסכמי אוסלו ועד החשיבות שהעניק לחדשנות טכנולוגית. אציג שלושה הישגים שלו בקצרה: בניית הכור בדימונה. מבצע אנטבה. התוכנית להורדת האינפלציה. כל אלה נעשו בשילוב חשיבה פורצת דרך ועקשנות ודבקות במטרה.
הכור -  כך כשאמרו לו כי עלות הכור בדימונה היא כמו אוגדה וחצי של חיילים וטנקים שמעון פרס הבין כי מבחינה אסטרטגית פצצת אטום גדולה יותר מכל אוגדה או חטיבה.
מצבע אנטבה - החשיבה "מחוץ לקופסה" של כלל המשתתפים/ות וההחלטה האמיצה ללכת על המבצע תוך חשיבה על הפרטים הקטנים (לדוגמא להביא מכונית הדומה לזאת של אידי אל עמין ) ושהביאה לשחרור החטופים.
התוכנית הכלכלית - כשהאינפלציה הגיע ל 400 אחוז הוא ביקש סיוע ממשלת אמריקה. כשקיבל סיוע נוסף של מליארד וחצי דולר להורדת האינפלציה מארצות הברית הוא הבין שיצטרך לעמוד בדרישות האמריקאים ויצטרך לחתוך כספים מכל משרד ממשלתי כולל ממשרד החינוך של ידידו יצחק נבון  דבר שילוו בביקורת אדירה מההסתדרות. הוא התייעץ עם אנשי משק וכלכלה ומאז נזהר מכלכלנים שמבנאים שחורות ..
 
בכל ארגון צריך איש חזון לצד איש ביצוע שיתמכו אלה באלה. רבין ופרס היו מנוגדים באופי שלהם. זה הג'ינג'י מהפלמ"ח וזה האיש כל יכול ממשרד הביטחון. במקרה שלהם אחרי הרבה שנות איבה הם הגיעו לרמה הגבוה ביותר של שיתוף פעולה שתורדמו לרעיונות ומעשים במגוון תחומים עד הרצח.
 
הדולר שעל הפרמידה  ופסק זמן
במחקר שנערך ע"י פרופסור יונתן סקולר אנשים היו צריכים למצוא פתרון כיצד להוציא שטר של מאה דולר שעליו בנויה פרמידה. התשובה היא... לשרוף את השטר בעוד הפרמידה תעמוד ותישאר.  הדבר המעניין שהתגלה הוא שהמספרה הימנית היא זאת שעזרה בפתרון התשובה ועשתה את ההקשר הנדרש. מחקרים אחרים הראו כי דווקא הפסקה או חלימה הביאה לפעולה את גלי אלפה וגמא במוח למצוא את התשובה. כדי למצוא יצירתיות חשוב לעשות הפסקה ולחלום. דווקא שמחפשים פתרון צריך לעשות משהו לא תובעני ולהימנע מלחץ. שמעון פרס טען כי עבורו לחלום זה פשוט להיות פרגמטיאז אם רוצים לעודד חדשנות ויצרתיות זה צריך להיות חלק מהחזון, היעדים והמטרות שלהתרבות הארגונית שמותר לפנטז ולחלום גם בעבודה.להזמנת הרצאה יצירתיות לחצו כאן
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.