אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

איך ליצור גיבוש קבוצה חדשה כשלבוס ולאוהד אין סבלנות

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
5/10
2016
איך ליצור גיבוש בקבוצה חדשה כשלבוס ולאוהדים אין סבלנות
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
עבודת צוות מצוינת לוקחת זמן. יש צורך בבנייה חברתית ומקצועית. גיבוש קבוצה ליחידה מאומנת ומיומנות לוקחת זמן. כשיש לחץ מצד בעלי המניות או האוהדים על המנהל/ת לערוך תאום ציפיות מוגדר על פי לוח זמנים דבר שיכול להפחית את הלחץ ולהגדיל את הסבלנות והסובלנות.
 
עונת הכדורגל  לשנת תשע"ז התחילה ועונת הכדורסל תתחיל ב-8.10.16 . כבר עכשיו יש קבוצה שקוראים לה הפועל תל אביב בכדורגל שנמצאת עם חמש נקודות אחרי 6 משחקים והלחץ גדול. יש לא מעט אשמים למצב שהתבטא כאשר במשחק האחרון מצד האוהדים נשרקו שריקות בוז למרות ניצחון זכר לתבוסה המשפילה בדרבי 5-0 מחזור קודם. אלי גוטמן שהיה המאמן המקצועי הפך להיות "המנהל הספורטיבי" של המועדון והגיע מאמן חדש בשם גיא לוזון. בסופו של דבר שניהם יצטרכו להוכיח כי הצליחו לבנות מערכת, לגבש קבוצה שתנצח ותשאיר הכל על המגרש.
 
עונת הכדורסל תחיל לאחר שמכבי תל אביב במשך שנתיים לא מצליחה להחזיר את האליפות. גם בגביע ווינר ובערב פרידה מאנטוני פארק קבוצת מכבי תל אביב הפסידה ושעון החול עבור המאמן "הג'ינגי" של מכבי התחיל. גיבוש קבוצה חדשה ובניית קבוצה חדשה לוקחת זמן. המערכת על כלל מרכביה צריכה להיות סבלנית וסובלנית. יש לו מעט חברות היי טק וקבוצות ספורט שהגיעו לתוצאות מזהירות אחרי אין ספור "כישלונות מפוארים".
 
תפקיד היו"ר המאמן/ת והמנכ"ל/ית
לתפקיד הבעלים יש תפקיד חשוב  בבחירת המאמן  ובהזרמת כסף לקנות את השחקנים הטובים ביותר שיש בשוק. ככול שתהיה כימיה בין המאמן לבעלים הקבוצה תרוויח. אם הם יעשו תאום ציפיות כתוב בין שניהם בתחילת העונה שני הצדדים ירווחו מכך לטוב ולרע.
 
לכסף יש מרכיב חשוב בהבאת שחקנים שנחשבים לטובים ואיכותיים יותר אבל הם לא תמיד פקטור להצלחת הקבוצה. דיוויד בלאט אמר כי בשנת 2004 מכבי תל אביב בכדורסל לא הייתה הקבוצה עם הרבה ניסיון וכישרון אבל היא הייתה "קבוצה".
 
על היו"ר לבנות יחד עם המאמן מערכת תומכת, יציבה לעובדים/ות ולשחקנים/ות הכוללת בניית חזון, מטרות, יעדים ותרבות עסקית וארגונית. דיוויד בלאט הגיע למשחק הוקרה של אנתוני פארקר עם קבוצתו התורכית דרושפקא הוא אמר לשחקנים שהם נכנסים להיכל נוקיה שזה היכל תהילה כדי שיבינו מה זאת מסורת.
 
לפניך מספר יו"ר שבזכות החלטות שלהם הקבוצה שלהם זכתה באליפות או בהצלחה עסקית:
 
שמעון מזרחי הוא אחד מיו"ר שכל קבוצה יכולה להתקנות . הוא מבין כדורסל, נושם כדורסל ויש לו שנות ניסיון רבות. תחתיו מכבי תל אביב בכדורסל הגיע לאליפויות בארץ ובאירופה לצד הרבה  "כמעטים" והפסדים בגמר. בחירת מאמנים כמו  רלף קליין ז"ל דרך  דיוויד בלאט, פיני גרשון סללה את הדרך עבור מכבי תל אביב להיות הרבה שנים הקבוצה של המדינה ולזכות באליפות בארץ ובאירופה.
 
דיוויד גריפין הבעלים של קליבלנד פיטר את דיוויד בלאט במהלך העונה הסדירה וזכה באליפות NBA. לשנת 2016.
 
מיץ גולדהר הבעלים של מכבי תל אביב בכדורגל לקח תקופה עד שהוא בנה מערכת נכונה וקבוצה שזכתה בשלוש אליפויות והגיע לצ'מפיונס ליג.
 
יצחק פרי - מכבי ראשון זכתה באליפות לשנת 2016 לאחר שלקראת הפליאוף היו"ר יצחק פרי החליט לפטר את שרון דרוקר והביאה את אריק שיבק. אין ספק שליו"ר ולבעלים יש תפקיד חשוב בהצלחת הקבוצה ובמיוחד בבחירת המאמנים. אמיר כבירי שנכנס לקבוצת הפועל תל אביב ללא ניסיון ניהולי קודם בקבוצת כדורגל הפסיד לא מעט כסף וזאת שנה שניה ברציפות שהקבוצה נכנסת לסחרחורת מקצועית וכלכלית.
בעלי חברות עסקיות באשר הן צריכים לדאוג להביא את המנכ"ל הטוב ביותר כדי להצעיד את החברה שלהם להצלחות עסקיות וכלכליות.
 
סטיב ג'ובס ז"ל  הועף מחברת אפל רק כדי לחזור עליה ולהצעיד אותה היסטורית למקום שבו היא נמצאת היום.
 
בני גאון ז"ל – הציל את חברת כור תעשיות. מחובות של מעל מיליארד דולר  הפך את ערך שוק החברה לקרוב לשני מיליארד דולר ומכירות שנתיות של כארבע מיליארד דולר תוך מספר שנים ספורות.
 
תפקיד המנכ"ל והמאמן בגיבוש צוות
המאמן דיוויד בלאט התייחס על קבוצתו דרושפאקה  ואמר כי הם באים להילחם כל משחק וגם אם יפסידו המטרה לבנות מערכת טובה. להתחיל לבנות משהו חדש בקבוצה שלו. גיבוש במובן המסורתי הוא מצב שבו ישנו תאום חברתי ומקצועי שמביא צוות להגיע לתפוקה ברמה הגבוה ביותר. עבודת צוותים ברמה הגבוה ביותר קוראת כשיש מעטפת חברתית, מקצועית ומערכתית שגורמת לביצועים טובים ביותר בזמן נתון.
בצוותי עבודה כמו בקבוצות ספורט צריך לדעת לבחור את העובדים/ות השחקנים/ות הטובים ביותר ולהושיב אותם במקומות המתאימים להם ולצוות ואם צריך להוציא את מי שלא מתאים בזמן.
 
הדינאמיקה בין התאקלמות חברתית למנטליות בקבוצה ובמקום מגוריהם היה והם הגיעו מחו"ל תעזור בהצלחתם. לא מעט עובדים/ות שחקנים/יות לא הצליחו להתאקלם במקום עבודה חדש או בקבוצה חדשה למרות שהיו "סטאר" במקום הקודם. לכן חשוב תפקיד המנכ"ל /ית או המאמן/נת / ראש הצוות ללוות רגשית, חברית, מקצועית ומנטאלית כל חבר/ה חדש/ה בקבוצה.
 
גיבוש צוות עובדים מצריך מצד אחד מטרה משותפת שתאחד ומצד שני אכפתיות ולכידות חברתית שתעמיד להם כוחות בזמן משבר. גם לבוס/ית ולאוהדים נגמרת הסבלנות אבל כאשר יש צוות שהוא מגובש מקצועית וחברתית יהיה לו קל יותר לעבור תקופות מאתגרות או קשות.
 
חשיבות פעילת גיבוש בצוות ובקבוצה
כנסים, ימי כיף, ערבי חברה, פעילות גיבוש חברתית הם חלק מאותם דרכים שבהם מנהל/ת יכולים לבחור כדי ליצור מכנה משותף רחב יותר ולחיזוק הגיבוש בקבוצה ובצוות. חשוב לערוך פעילות חברתית מחוץ למסגרת העבודה שתעניק ערך מוסף חשוב מאוד הכולל שחרור מהלחץ בעבודה. כאשר מדובר על צוות שרובה חדש חשוב לערוך מפגש הכרות פתוח בתום יום העבודה.  הזמנת סדנת עבודת צוות או סדנה של תקשורת בין אישית יכולה לשפר את רמת התקשורת וההכרות בתוך הצוות לצד הסכמה על נורמות מקצועיות ודרכי פעולה. מנהלי/ות משאבי אנוש מזמנים סדנאות בתחומים אילו וחשיבותם עולה כשמדובר גם בקבוצות ספורט. לרעיונות בכל הקשור לפעילות גיבוש ניתן ללחוץ כאן
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.