אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

במקום סדנאות גיבוש לעובדים ולעובדות - תריצו להם מניות

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
6/10
2016
במקום סדנאות גיבוש לעובדים ולעובדות - תריצו להם מניות
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות מוטיבציה
במחקר שנערך על 57 אלף חברות בעולם נמצא שעובדים אשר החזיקו מניות של החברה תרמו להגדלת הרווחים ב-% 4 לעומת חברות שבהם העובדים לא החזיקו מניות. סדנאות גיבוש לעובדים/ צוותים זאת דרך לגרום לשחרור מהמתחים בעבודה ומצד שני זאת הזדמנות ליצור חיבור חברתי טוב יותר בין העובדים/ות למנהל/ת ובכך לייצר שיתופי פעולה עתידים טובים יותר.
 
פרופסור לניהול ארגונים ארנסט אוביל ערך מחקר "קפיטליזם שיתופי" על חברות פרטיות וציבוריות כשבדק כיצד עובדים/ות שמקבלים/ות מניות בדיסקאונט מול מחיר המניה בשוק או כבונוס וחלוקת רווחים משפיעים על רווחיות של החברה.  בארצות הברית כתשע עשרה אחוזים וחצי מהמעסיקים/ות במגזר הפרטי טענו שלעובדים/ות מגיע לקבל מניות.  ניתן להסביר את התוצאה בכך שהמוטיבציה והרגשת השייכות לעסק מצד העובדים/ות עולה כאשר הם מקבלים מניות ובעצם הופכים דה פקטו "לבעלים/ות של החברה".
 
חשיבות שיתוף פעולה בין עובדים/ות
אחת מהדרכים שבהם חברה יכולה לקבל תוצאות עסקיות טובות יותר וליצור מהירות תגובה רבה יותר ולהגדיל את המוטיבציה  היא על ידי הגברת שיתופי פעולה בין העובדים/ות בצורה אופקית ורוחבית. בתוך אנשי/ות הצוות ובינם לבין אנשי מפתח ממחלקות וחטיבות שונות בחברה. ככול שיתרבו שיתופי פעולה מקצועיים וחברתיים כך יש סיכוי להגדיל את "הון הידע" בין העובדים/ות ובחברה עצמה. לשיתוף פעולה יש השפעה טובה בזמן לחץ, קבוצות ספורט נבנות על שיתופי פעולה. צוות מאוניברסיטת תל אביב שמצא גישה חדשה לטיפולך במחלת אלצהימר עשה זאת תוך שיתוף פעולה בין פרופסור דני מיכאל-סון והדוקטורנטית ענת בם –כגן  כשהם מתמקדים בגן APOE. על מנהל/ות הצוותים לשים דגש לפאן החברתי בתוך הצוות וליצור קשרים בצורה יזומה בינם לבין עמיתים שנמצאים במיקומים שונים בחברה.
 
 
תפקיד ערב גיבוש בהעלאת שיתוף פעולה וחדשנות בארגון
נניח שיש צוות שעובד יחד הרבה מאוד שנים. הרי הם מכירים אחד את השני טוב למה בכל זאת עורך ראש הצוות סדנת גיבוש או ערב חברה ? הסיבה היא פשוטה ודומה "לסיעור מוחות" לא מכוון. פעילות חברתית מחוץ לשער הפיזי של החברה או למסעדה שבו נפגשים העובדים/ות במהלך יום העבודה יכול ליצור שיח שונה על דברים אחרים. לדוגמא  על יחידת סיגניט של 8200  או על ידיעה תקשורתית בנוגע לחברת לייבו שיכולה לשדרג את שידורי הווידאו של פיסבוק. נכון אלה הם דברים שיכולים להתרחש גם בזמן שיח בעבודה אבל בפעילות חברתית ניתן לקבל ערך מוסף בכך שפסיכולוגית העובדים יותר משוחררים, ייתכן אפילו שלהשפעת האלכוהול יהיה גורם חיובי בכך שיגרום לתחושת קלילה יותר, לשבירת מחיצה  בין העובדים/ות שהדיבור לא אהוב במיוחד. שיתופי פעולה עתידים יכולים לקראות במפגש חברתי אולם החוכמה היא להפיק אותו בצורה נכונה.
 
הפקת סדנת גיבוש ליצירת שיתוף פעולה
הרעיון של סדנת גיבוש שהיא יכולה להתקיים בכל שעות היום. הפתרון אחד הוא להזמין מנחה קבוצה שיוביל את הצוות דרך משחקי תקשורת ועבודת צוות בהתמקדות על שיתופי פעולה עתידי. ניתן לבחור במשחקים מעולם הקונפליקטים והגישור כך שיקבלו תובנות בכל מה שקשור בלמצוא מכנה משתף חדש. לאפיון הצוות יש תפקיד חשוב עוד יותר. כיוון שאם הצוות חדש אז כמובן שיש צורך לערוך משחקי הכרות שבה הם ילמדו על  צדדים נוספים אצל המנהל/ת ומצד הקולגות שלהם לעבודה. 
 
אבל אפשר להירגע. לא כל דבר עולה כסף.  יש לא מעט מנהלים/ות שעושים בעצמם פעילות גיבוש מתוך ידע מוקדם, אלה שהיו בתנועות נוער או בתפקידי קצונה בצבא. דרך נוספת ויצירתית לערוך פעילת חברתית שלא עולה כסף ושתבדוק עד כמה הצוות שלכם מוכן לקחת סיכונים היא לפתוח עיתון, מגזין, פיסבוק, אינסטגרם, גוגל  ולראות האם מתקיים הפניניג בעיר סמוכה. כך ניתן לשלוח צוות לאירוע במסגרת "חגיגה משפחתית בירושלים" שבו מתקיימת משחק משימות חוויתי לכל המשפחה והיו מנכ"לים שאמרו שהחברה  "זה כמו משפחה".
 
רוצים לקבל עוד רעיונות לסדנאות גיבוש כנסו לדף הבית
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.