אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנאות גיבוש כגמול ל 12 שעות עבודה חודשיות

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
19/10
2016
סדנאות גיבוש - גמול על 12 שעות עבודה נוספות בחודש
חיפוש לפי קטגוריות:
פעילות גיבוש לעובדים
העלאת שכר לקידום תוצאות בארגון
השכר הממוצע במשק יעלה בינואר 2017 ל-5000 ₪ ובדצמבר 2017 ל-5,300. לאומת זאת השכר לעובדי ההיי טק התוכנה עמד על ממוצע של כ- 24,500 אלף ₪ ברבעון השלישי לשנת 2016. אם עכשיו אתם המנהלים/ות יש לכם בונוס של 500 ₪ לתת מי לדעתכם יהנה מכך יותר ? מי יהיה יותר מאושר/ת ? התשובה למי שיש משכורת ממוצעת שהבונוס הוא עשרה אחוזים מהמשכורת . מחקרים הראו שממשכורת גבוה בונוס הוא לאוו דווקא יגרום למוטיבציה גבוה יותר של העובד/ת.
 
אם כבר נותנים בונוס תבדקו למי אתם נותנים
בונוס יכול להיות עילה טובה ותרוץ טוב להסביר למה העובד/ת לא היה כל כך הרבה זמן בבית ולא השקיע בזוגיות. "אממה" יש עובדים/ות שהמשכורת נכנסת לבנק אבל מי שמנהל בפועל זה בן או בת הזוג ולפעמים יגידו משהו בסגנון "קיבלתי בונוס החודש" ובזה הסתיים העניין. מנהל/ת רואים להיות יצירתיים ? אם אתם יודעים שמי שמנהל את החשבון המשותף זה הבן/בת זוג התקשרו או סמסו או שלחו מייל ועדכנו את החצי השני. לרווקים/ות ניתן לפנות להורים ולעדכן אותם. (בשני המקרים בקשו אישור)ף. עשיתם את בן / בת הזוג מאושרים כולם ירוויחו מכך.
 
העלאת מוטיבציה דרך תחרות
בתחרות יש מפסיד/ה מנצח/ת. לזמן קצר תחרות יכולה להיות דבר פרודוקטיבי עם תוצאות גבוהות. לטווח בינוני וארוך יכולה להיווצר פגיעה בביצועים ובשיתוף פעולה " כיוון שאני מתחרה בקולגה שלי אני לא יעזור לו".  ידע חדש עלול להיעצר ולא לעבור הלאה. עודף תחרות גורמת לעודף מוטיבציה שיכולה לפגוע בתוצאות העסקיות. הפתרון הוא לתת אוטונומיה לעובדים/ות, להעצים אותם, להתעניין בהם, לתת מטלות שהם יותר אוהבים/ות וכך שיתוף הפעולה יגדל.  סדנאות גיבוש לעובדים זה הוא החלק שבו ניתן לחזק את שיתוף הפעולה ואת המרקם החברתי המשותף.
 
בחירת הרצאה מעוררת השראה
דוגמא להרצאה מעוררת השראה. מורן סמואל קיבלה מדליית ארד במשחקים הפראלימפיים בברזיל. היא נותנת הרצאות לשייטת לחניכי/ות קורס סנפיר של חיל הים ומדברת על השבץ בעמוד השדרה שהפך אותה למשותקת. בין לילה הפכה  משחקנית כדורסל בנבחרת ישראל למשותקת על כיסא גלגלים. היא הבינה שהכוחות להתמודדות נמצאים עדין אצלה ושחייה הישנים נגמרו אבל החיים לא נגמרו. מתוך המקומות הקשיים אפשר ללמוד לצמוח. היא חזרה לספורט ככדורסלנית על כיסא גלגלים ולחתירה.  בחירת הרצאה אפקטיבית יכולה להפוך ערב חברה או יום גיבוש לאירוע מעצים. אבל אם המטרה היא למתן קונפליקטים, לחבר בין העובדים/ות, לשחרר אותם אין ספק כי סדנת גיבוש יכולה לתת ערך מוסף  
 
סדנאות גיבוש לעובדים
אחת מהדרכים להכיר טוב יותר אותך כראש צוות, לחבר בין העובדים/ות היא דרך סדנאות גיבוש. הצלחת סדנת הגיבוש מותנת בבחירה נכונה של הסדנה. למשל לחיזוק ההכרות ניתן לבחור בסדנה של משחקי הכרות ומחוות שפת גוף. אם המטרה לשחרר ממתחים אפשר להזמין סדנת צחוק או אימפרוביזציה. כשצריך לאתגר ולהעמיק את ההכרות אפשר להזמין סדנת גרפולוגיה שבה הצוות יכיר אחד' את השני דרך כתב היד. אם המטרה לעודד שיתוף פעולה ניתן לבחור סדנה גיבושODT  שניתן להתאימה כמעט לכל ימות השנה. סדנה היא סוג פעילות שדרכה העובדים/ות עוברים חוויה קולקטיבית בעוד שבהרצאה הצוות יושב ומאזין ודרך הזדהות עם המרצה החוויה הופכת לאישית.
 
מה הצרכים של הצוות שלך ?
בירור צרכים – אם יש צוות קטן ובו עובדים/ות שמכורים למשחקיVR , למשחקי תפקידים במציאות וירטואלית ועוד. ניתן לערוך תחרות גיימינג. הדבר דומה לשאלון טריוויה קבוצתי דרך איפון ובאנדרואיד. כמו שמנהל/ת צריך לתת לעובד/ת לעשות משהו שהוא טוב בו כך ניתן לקבוע את פעילות גיבוש לעובדים/ות בהתאם גם למה שהם רוצים ויעשה להם כיף מול המטרה שלך כראש לטובת סדנאות גיבוש לעובדים/ות.
 
בחירת סדנאות וקורסי העצמה שמעודדות להישאר בחברה
בסוף שנת 2016 רואינו מנכ"לים בחברות היי טק שטענו כי מתחיל להיות מחסור במהנדסים, מתכנתים. אחת מהדרכים להשאיר עובדים/ות מעולים/ות היא דרך סדנאות העצמה. סדנה יכולה להתפרס על פני שעה, מספר שעות. בחירת סדנא, קורס מצד העובד/ת בסבסוד או מימון מלא של החברה יכול לתת להם מענה רגשי, קוגניטיבי, ויגרום לרצות להישאר בחברה.
 
סדנאות גיבוש כגמול על 12 שעות עבודה נוספות בחודש
מחקרים מעידים כי שעות נוספות בעבודה לא בהכרח ישפרו את הכמות והביצוע. כידוע בישראל עובדים בכל שבוע שלוש שעות יותר מאשר הממוצע העולמי כך שההפרש בחודש עומד על 12 שעות. אם הארגון שלך ייקח על עצמו לערוך בחודש סדנאות גיבוש עד 12 שעות המסר לעובדים יהיה "שבארגון עובדים פחות נהנים יותר" והוא מתקרב לשבוע העבודה העולמי הגלובלי. אופציה נוספת היא לתת לצוות לעבוד מהבית את אותם 12 שעות או חלק מהם כשהחלק הנוסף יוקדש לטובת פעילות חברתית לעובדים/ות. כולנו אוהבים שעושים בשבילנו משהו נוסף אם זה בשירות או במכירה ורוב הסיכויים שצוות העובדים/ות ידע לפרגן בחזרה להנהלה"גמול השתלמות" מוכר בעיקר בקרב ארגוני העובדים והמורים כמקור לידע חדש והגדלת ההכנסה במשכורת. הגיע הזמן כי גם סדנאות גיבוש שיערכו בארגון יוקרו כחלק מגמול השלמות לעובדים/ות. 
 
מוסר הסכל מסיפורו של איציק קרחילי
קרוב לחמש עשרה שנה איציק קרחילי הגה והפיק את הסרט "הלהקה האחרונה בלבנון" עד שהגשים את החלום שלו אבין נפטר, הוא הקים חברת היי טק, התחתן אבל עדין משהו בתוכו לא נתן לוותר על החלום. הוא לקח את הכסף שהרוויח בהייטק והחליט להפיק בעצמו את הסרט. כשנגמר הכסף באמצע הצילומים הוא שלח בקשה למפיק הידוע משה אדרי שהחליט להשקיע בסרט והסרט יצא לאקרנים. הסוד להצלחה הוא התמדה.
 
סדנאות גיבוש הם המקום שבהם יכול להיווצר ניצוץ, רגע שבו עובד/ת יגלה מה המניע והמטרה שלו או שלה בחיים, אם העובדים/ות יעזרו לו להגיע לשם דיינו אבל אם כמנהל/ת תעזרו להגיע לאותו מקום תהפכו למנטור/ית שזאת אחת הדרגות הגבוהות ביותר בניהול כיום. לבחירת סדנאות גיבוש לעובדים עברו לדף הבאה. 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.