אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

איך להפוך השתלמויות לעובדים למנהלים לאפקטיביות חברתית ומקצועית

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
27/10
2016
איך להפוך השתלמויות לעובדים למנהלים לאפקטיביות חברתית ומקצועית
חיפוש לפי קטגוריות:
השתלמויות לעובדים ומנהלים
חברת פייצ'קס ברוצ'סטר השקיעה121 שעות השתלמות לעובדים בממוצע לשנה לפני כעשור. לא אשכח כשהייתי אחראי על קורסי גמול השתלמות, כל ראש חודש סייעות שלמדו היו אורחות סעודה שלא הייתה מביישת חברת קייטריניג. ההשתלמות הפכה לאירוע חברתי שבועי כשבכל מפגש העובדים/ות היו באים ללמוד אבל גם ליהנות זה מחברת זה, לעשן ביחד, לאכול ביחד ולקטר ביחד.
 
איך למקסם השתלמויות לעובדים במגזר הציבורי
 
כשבוחנים השתלמויות לעובדים במגזר הציבורי רואים שנעשה תהליך והיום הדבר מאוד ממוסד. לא תראו יותר עובדים/ות שלא מגיעים לשיעורים ומישהו אחר חותם במקומם. כדי לזכות בגמול השלמות יש צורך לעבור 500 שעות של לימודים שמתחילים בארבעים שעות לקורס. יש קורסי חובה ויש קורסי רשות. כיוון שנוצרת אינטראקציה בין עובדים/ות, המרצה צריך להפוך זאת לקטליזטור של רעיונות חדשים לדוגמא כיצד לעבוד בצורה יעילה יותר בשילוב התכנים הנלמדים בקורס. כי הרי בסופו של דבר, אחרי שבוע זוכרים אולי 10 אחוזים מהחומר הנלמד. אבל מסקנות שיצטרכו ליישם יהפכו את קורסי גמול השתלמות לאפקטיביים הרבה יותר.
 
איך נהפכים השתלמויות לעובדים במגזר הציבורי לאירוע גיבוש חברתי
 
אירוע חברתי נוצר מעצם ההתכנסות השבועית החודשית והשנתית של העובדים/ות ממחלקות שונות יחד. ישנה אינטראקציה בין המוסד המלמד, המרצה, הפקיד/ה שאחראי על ההחתמה ובין העובדים/ות המנהלים/ות עצמם שתורמים לאירוע החברתי. יש גורם מאחד והוא הכללים הנוקשים של משרד החינוך שאף אחד לא אוהב אותם אבל אלה הם חוקי המשחק.
 
הקשרים יכולים לייצר יחסים בלתי פורמאליים שהם אלה שיכולים להזיק. לדוגמא עובד/ת שהתעכב ואם הוא לא יספיק לחתום בכניסה על פי החוק יצטרך לעשות את הקורס מחדש. במידה והפקיד/ה לא יסגרו את היומן ויגיע פיקוח מטעם משרד החינוך תתקבל הערה שיכולה להביא לביטול הקורס.
 
השתלמויות לעובדים במגזר הציבורי יכולות להיות בארץ ובחו"ל. לא מעט רופאים/ות, מהנדסים/ות, ד"ר, פרופסורים/יות, מתחומים שונים נשלחים להשתלמויות בארץ ובחו"ל.  ואז כאשר מגיעים לארץ זרה נוצרות קליקות או חברות גם אם ביום יום יש תחרות סמויה למשל בין בית חולים שערי צדק להדסה עין כרם.
 
השתלמויות לעובדים במגזר הפרטי
 
השתלמות לעובדים/ות מנהלים/ות במגזר הפרטי הן הרבה יותר קצרות וממוקדות. לא מדוברת על קורסים אלה על סדנאות והרצאות במשך יום או יומים בממוצע. גם אין שינוי חודשי במשכורת, לפחות לא באופן שיטתי כמו שיש במגזר הציבורי והרבה פעמים זה סוג של בונוס, צ'ופר. הכסף שמושקע הוא הרבה יותר גדול ולכן האפשרויות להשקיע בבחירת המקום, הכיבוד, והמרצים גדול. השתלמויות קצרות מועד אפקטיביות כי ניתן לחזור עם "חומר טרי" לעבודה וליישם את חלקם.
 
כששאלתי רכז מח"ם הדרכות בכפר הנוער בן שמן מה בשבילו איך הוא רואה את נושא ההשתלמויות הוא נתן זוויות מאוד מעניינת. ההרצאות והסדנאות בימי השתלמות הופכות לארוכות ומעיקות במיוחד כשיש ידע על החומר הנלמד. מרצה טוב הוא כזה שמעביר את החומר עם פלפל וערך מוסף ושלא יהיה מרצה שחוק/ה. עדיפות להרצאות קצרות. דווקא יצירת הקשר עם עמיתים מאותו תחום יכולים להפוך לאפקטיבית הרבה יותר בגלל שניתן לדעת מה עובד ולא עובד אצל הקולגה, נוצר דו שיח פורה.
 
מנהלים ומנהלות משאבי אנוש, מפיקים/ות אירועים מבינים/ות את החשיבות של הזמנת סדנאות שוברות שחיקה לאירוע השתלמות. כך ניתן להזמין סדנת צחוק משחררת, סדנה להכרות דרך שפת גוף ומשחקי תקשורת, הרצאה בגרפולוגיה, הרצאה מוטיבציה, יצירתיות, עבודת צוות ושיתוף פעולה ועוד... בסופו של דבר דווקא החלפת של כרטיס ביקור, הוספת חבר לדף הפיסבוק יכולה להפוך לדבר הטוב ביותר שקרה באירוע. לקבלת רעיונות ובחירת הרצאות, הופעות, סדנאות כנסו לדף זה
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.