אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

הרצאה יצירתיות וחדשנות – סמסונג הרמן ודונלד טראמפ הופכים חיסרון ליתרון הרצאה יצירתיות וחדשנות– כיצד סמסונג הרמן ודונלד טראמפ הפכו חיסרון ליתרון

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
14/11
2016
הרצאה יצירתיות וחדשנות – סמסונג הרמן ודונלד טראמפ הופכים חיסרון ליתרון
חיפוש לפי קטגוריות:
חדשנות ויצירתיות
כיצד להפוך חיסרון ליתרון ולהפך. דונלאד טראמפ הפך את הישירות והבוטות שלו ליתרון. סמסונג רצתה דריסת רגל בשוק רכב אוטונומי אז היא רוכשת את חברת הרמן תמורת כשמונה מילארד דולר.  
 
אנשים יצירתיים עושים דברים אחרת גם אם היועצים שלהם אומרים להם לעשות הפוך. החיסרון של דונלד טראמפ היה בכנות ובבוטות שלו. להגיד דברים שלא נחשבים "פוליטקלי קורקט" כך הוא הצליח לנצח בפריימריז בתוך המפלגה הרפובליקאית וכך ניצח את הילרי קלינטון והפך להיות נשיא ארצות הברית. היחידיות שלו שלאורך כל הקמפיין "הוא היה הוא" ולא תמיד נשמע להוראות היועצים שלו.
 
מאמני קבוצות כדורסל צריכים לעשות התאמות לפני המשחק ובמהלך המשחק. כך לדוגמא אם יש לקבוצה סנטר גבוה וחזק אבל לא מהיר הקבוצה מאמן היריבה יכול להכניס מישהו שנמוך ממנו אבל מהיר יותר וכך לנצל את המהירות להתקפות מתפרצות מהצד השני. הדוגמא הטובה ביותר היא הסנטר סופוליקס שחורציאניטיס ששיחק במכבי תל אביב. מדובר על שחקן חזק וגדול וכשקיבל כדור מתחת לסל לרוב זה נגמר בשתי נקודות אבל איטי מאוד בירידה להגנה וקבוצות חגגו על חיסרון זה.
 
בוא ננתח בעיה שלהילרי קלינטון וטראמפ היו והאם הם הפכו את החיסרון לייתרון. גם דונלד טראמפ וגם הילרי היו להם כישלונות בדרכם לבית הלבן. להילרי עמד מקרה בן גזי בלוב ופרשת המיילים ואילו לדונלד טראמפ סופרעל כישלונות עסקיים שהביאו לפשיטות רגל ואי תשלום ממיסים. איך הגיס על זה דונלד טראמפ  בתמצות. איש חכם צריך לדעת איך להיות יצירתי וחכם מול שלטונות המס וכן לכל עסק יש גם כישלונות. הילרי קלינטון יכלה לעשות השוואה שכמו בעסקים של טראמפ גם לה היו שגיאות והחיים העסקיים הם כמו החיים הפוליטיים. אם היא הייתה מודה ומראה צד אנושי שלה יכול להיות שהדברים היו נראים אחרת. בסופו של דבר דונלאד טרמאפ הוא כמו ספר "מרתק ולא חינוכי" שאנשים החליטו כן לקנות אבל בלי שאף אחד ידע .
 
חיסרון יכול להפוך יתרון ברגע שיש לך אמצעים. אחת מההחלטות העסקיות הגדולות ביותר בשוק הרכב שהתפרסמה בנובמבר אלפיים ושש עשרה הייתה של חברת סמסונג הקוריאנית לקנות את חברת "הרמן" בזכום של כשמונה מיליארד דולר ולהפוך לחברה מובילה עולמית בתחום הרכב האוטונומי. אגב אותה חברת הרמן רכשה בישראל שתי חברות שעשו "אקזיט" האחת חברת "רד בנד" והשנייה היא חברת "פאואר סק". כך תמורת תשלום בלתי נתפס ניתן לרכוש בעולם העסקי ידע, עוצמה ודומיננטיות שאין לך.
 
לכל אדם יש תבנית חשיבה משלו. לפי החינוך שהוא קיבל, הטעם הנרכש והנלמד, ציפיות, הרגשות. אנו יכולים לאמן את המוח שלנו לחשוב אחרת. פעם עשו ניסוי וקשרו נשר ברגליו ושמו בכלוב. שלו פעמים הנשר ניסה לעוף עד לגג הכלוב, מהחוט שהיה קצר  קיבל מכה שהורידה אותו למטה. בפעם הרביעית הוא לא ניסה יותר. ניתן לשנות דפוסי חשיבה. הזמנת הרצאה ביצירתיות וחדשנות תלמד כיצד ניתן לעשות זאת. 
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.