אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

עבודת צוות של הרשות לכבאות והצלה

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
22/11
2016
עבודת צוות של הרשות לכבאות והצלה
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
עבודת צוות בארגונים היא המפתח לחדשנות ולהצלחה. דוגמא לעבודת צוות מסונכרנת היא של הראשות העצמית לכבאות והצלה בשריפה ביער לטרון – נווה שלום-זיכרון יעקב-דולב כאשר צוותים, של לוחמי אש עם יחידת הכיבוי האווירי, נלחמו במשך שעות באש המתפשטת לעבר בתיהם של התושבים/ות. המאמר יתמקד בשריפה שקרתה ביער לטרון ובישוב נווה שלום. 
 
צוות הוא קבוצת אנשים שיש ביניהם תלות הדדית להשגת מטרה ומשימה והם מסכימים שכדי להגיע לתוצאה עליהם לעבוד יחד. אסון הכרמל היה אחד מהרגעים שבו הוחלט על הקמת יחידת כיבוי אווירי ולא רק. נוצר שינוי מבני וארגוני בתפיסה שבה חייב להתקיים שיתוף פעולה בין מספר גורמים מרשות הכבאות דרך המשטרה ועד קק"ל כדי לקבל תמונה טובה יותר על האירוע והפעולה בשטח. באסון הכרמל אם כל הצער והכאב ניתן להגיד "שבמותם ציוו לנו חיים"  כי אכן נעשה שינוי ארגוני גדול מאוד.
 
כדי שצוותי אש יפעלו בצורה הטובה ביותר יש צורך שמישהו ייקח את האחריות ויכוון. אגף המצבעים של הכבאות אחראי על הניהול והתכנון למתן מענה מהיר ומקצועי במקרה שדרוש כיבוי שריפה והצלת חיים ומפעיל טכנולוגיה מתקדמת. 
 
עבודת צוות של יחידת הכיבוי האווירי – אחת מהתובנות לאחר אסון הכרמל היה בהקמת טייסת מטוסים בשם אייר טרקטור  שיכולים להטיס 3000 ליטרים מים ולטוס כשלוש שעות ללא צורך בתדלוק. תפקידה של היחידה הוא לספק "גשם אווירי" ברגע שהיא מוזנקת כתוצאה משריפה. מוקם חפ"ק המשותף לחיל האוויר, ראשות הכבאות וההצלה, קק"ל, רשת טבע והגנים, משטרה כך נוצר תאום  ושיתוף הפעולה בין הגורמים השונים מעל הקרקע ובקרקע. כיום בטייסת יש 14 מטוסים. בשריפה ביער לטרון הוזנקו כעשרה מטוסים כולל מסוק משטרתי. בשריפה בזכרון יעקב הוטסו כל המטוסים  אל עבר היעד וחזרה.
 
השריפה בלטרון - נווה שלום
עבודת צוות בחפ"ק משטרה – כדי למקד בצורה אפקטיבית הן את ניסיונות הכיבוי, פינוי תושבים מהישוב נווה שלום הוקם חפ"ק משטרתי שתהיה אחראית על כלל הפעילות בשטח ועשיית הערכת מצב משותפת.
 
עבודת צוות של שישים צוותים ולוחמי אש בו זמנית - לוחמי האש הגיעו ממחוז ירושלים, מרכז ועוד.. אין הרבה חברות וארגונים שבהם שישים צוותים עובדים על פרויקט אחד שהוחלט עליו מהרגע להרגע (הד הוק) ובמקום אחד אולי פרט לחטיבות וחיילות הצבא כשנערך מצב של תרגיל גדול או בזמן מלחמה. אלה הם שישים צוותים שנחלמים כתף מול כתף ובשיתוף פעולה כדי להשיג שליטה על האש. מעבר לדבקות במטרה של לוחמי האש יש צורך בתרגול ועריכת סדנאות של תורות לחימה ותאום מבצעי במצב חרום שנמצא כחלק מהמבנה של נציבות הכבאות וההצלה.
 
עבודת צוות של עובדי/ות קק"ל - נערך גיוס של צוותים של קק"ל מכל הארץ השריפה שפרצה גרמה לכך שקרן הקיימת לישראל ערכה גיוס כללי של צוותים השונים מכל רחבי הארץ במטרה לעבות ולעזור. כידוע גם עובדי/ות קק"ל מכירים/ות טוב את השטח וניתן להיעזר בניסיון שלהם בהכרות השטח וגם כי לאחריו צריך להתחיל לדאוג לשיקום בפועל של היער
 
השריפה בזכרון יעקב
לקראת סיום האירוע בלטרון התחילה שריפה בזכרון יעקב שהגיע עד לבתי התושבים/ות. כך בעצם ראשות הכבאות וההצלה התחילו לעבוד במתכונת חירום כשהנציב הכריז על גיוס כבאים כללי של 24/24. לוחמי/ות האש עומדים מול מזג האוויר ורוחות חזקות  שרק "מלבים את האש". 40 רכבים של כיבוי אש וכל מטוסי הכיבוי האווירי השתתפו בתחילת מבצע הכיבוי בזכרון יעקב כשמבקביל גם בישוב דולב התחילה שריפה שהגיע עד לבתים. 
 
תנאים חשובים לעבודת צוות
בניה נכונה, מיומנות, רוח צוות, מחויבות. 
 
בניה נכונה- אין ספק שנעשה "חריש עמוק" מאז אסון הכרמל בכל מה שקשור לבנייה מחדש של "מבנה הנציבות" על אגפיו השונים וכפי שפורט לעיל. 
 
מיומנות - מוקדשים מאמצים רבים לנושא למידה ורכישת מיומנויות מקצועיות באגף ההדרכה, אגף המבצעים האמון על תורות לחימה באש ובית הספר לכבאות והצלה וחומרים מסוכנים. מסלול השירות מתחיל מ-4 עד 5 חודשים של לימודים לאחר מכן מתחילה תקופה בת שנתים שהלוחם/ת מקבלים ניסיון ואז נערכים מבחנים עיונים ומקצועים שאם עוברים אותם בהצלחה יש כתב מינוי כלוחם/ת אש. לאחריו יש מסלולי התקדמות נוספים.
 
רוח הצוות ומחויבות מובנים במהלך הלימודים והשירות שעוברים דרך ניסיון משותף בהווה סיפורי גבורה בעבר והאתוס שהשאירו לוחמים/ות שנהרגו במהלך תפקידם. 
 
עבודת צוות מחלקת את המאמץ ומכפילה את התוצאה
מספור על ילד שניסה בכל כוחו להזיז אבן ולא הצליח. שכן שעבר במקום שאל אותו אם הוא עשה את כל המאמץ כדי להוציא את האבן. הילד השיב כן בכעס ואז השיב לו השכן אז למה אתה לא מבקש עזרה ממני. עבודת צוות צריכה לפחות שני אנשים וכשהם עובדים בשיתוף פעולה ובניסיון מקצועי גם את האש תקפיא. אפשר להיות גאים בלוחמים ולוחמות האש !!!!!!!!!!! 
לקבלת מיעד אודות פיתוח עבודת צוות עברו לדף הבאה
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.