אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנאות גיבוש - הרצאות העשרה לוועדי עובדים בבתי מלון

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
11/12
2016
סדנאות גיבוש - הרצאות שוברות שגרה -הופעות לוועדי עובדים גם בבית מלון
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות לעובדים
הרצאות מרתקות לוועדי עובדים
 
מרצה מרתק להשתלמות, הרצאות לימי עיון, כנסים מקצועיים לוועד העובדים יכול לעשות את ההבדל!. כדאי לבחור הרצאה משעשת לעובדים/ות בתחילת היום או בסוף היום כדי לשנות את האווירה כך שהעובדים/ות יצאו עם חיוך על הפנים והכרת תודה לוועד. 
 
הופעות לוועד עובדים
 
הופעה אחת טובה יכולה לעשות את "כל העבודה". כולם יודעים שמשבצים הופעה בסיום יום עיון/ כנס/ השתלמות בכדי להשאיר את העובדים/ות "עד הסוף". אחת מהדרכים לעשות זאת נכון היא לבחור הופעה / אומן  שיצחיק ויבדר את כלל המשתתפים/ות. פילוח נכון של באי/ות הכנס מצד אחד ומצד שני בחירת אומן תותח לאירוע וועד עובדים זה סוג של "באנקר".
 
סדנאות גיבוש לוועדי עובדים
 
במאי 2017 יתקיימו הבחירות ליו"ר ההסתדרות. המועמד המוביל נכון לעכשיו הוא אבי ניסנקורן. לשיטתו כדי לעלות את פיריון העבודה יש צורך בעובדים יעלים וזאת ניתן לעשות דרך תמריצים כמו: רפורמה, ותימרוץ דיפרנציאלי! 
 
סדנאות גיבוש לוועד עובדים "עוטפים ומחברים" ויכולים לקחת חלק משמעותי בחזון זה. להוות תמריץ  עובדי/ות מדינה נפגשים מעבר לשעות העבודה בקורסי בגמול השתלמות א' וגמול השתלמות ב'. נוצר גיבוש בין העובדים/ות. וועדי עובדים שדוחפים לערוך ערבי גיבוש, ימי כיף, ימי עיון וכנסים גורמים לחיבור בין העובדים/ות. 
 
סדנאות גיבוש למורים ומורות וארגון העובדים/ות בהסתדרות
 
מורים/ות צריכים/ות להתארגן החל מימי הערכות לפני הלימודים, דרך יום המחנך / המורה, מסיבת חנוכה ועד לערב גיבוש לחצי שנת לימודים ולסיום השנה. כמו כן מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן פורש מתפקידו. סדנאות גיבוש למורים ולמורות תפקידים גם לשחרר וקצת לקטר על ההתערבות של ההורים.
 
למה סדנאות גיבוש אפקטיבות בזמן של מיזוג חברות
 
בדצמבר 2017 אישרה הכנסת את מיזוג חברת "פרזות" (חברה לדיור ממשלתי) עם עמידר. כמה חודשים לפני ביוני רכשה חברת האינטרנט איירון סורס את חברת סטרים ריל הישראלית. המטרה של סדנאות גיבוש בתוקפת מיזוג היא לגרום לעובדים'ות לצוותי עבודה להכיר אחד את השני, למצוא מכנה משותף אישי, צוותי, חברתי גם על רקע חזון משותף וכך להגדיל את שיתוף הפעולה ולהקטין את אי וודאות. סדנאות גיבוש בתקשורת בין אישית, שפת גוף, עבודת צוות יכולים לתת מענה טוב.
 
בחירת סדנאות גיבוש מתאימות לעובדים
 
מנהלת מוקד בסלקום טענה כי סדנאות גיבוש טובות הם כאלה שבהם היא מגלה דברים שלא ידעה על העובדים/ות המנהלים/ות. שסדנאות גיבוש מגלות "פאן אחר" שלא נתקלים ביום יום ובכך יוצאים אם משהו חדש בתום סדנת הגיבוש.
כששאלתי מנהלת בתחום מוצרים לעיניים איך היא רואה סדנאות גיבוש מוצלחות ליום כיף חשוב היה לה להדגיש שיהיה קליל ומצחיק ולא מעיק. למלא את היום באווירת כיף ושהעובדים/ות לא יחפשו לסיים אות
 
רעיונות לסדנאות גיבוש לוועד עובדים
 
סדנאות גיבוש אפקטיביות הם כאלה שהמנהל/ת יקבעו מה התוצאות הרצויות מבחינתכם האם המטרה היא חיזוק ההכרות, חיזוק הלכידות, חיזוק שיתוף הפעולה, שחרור. חשוב לזכור יצירת  גיבוש דרך חוויה משותפת כמו מופע סטנד אפ אינו נחשב לסדנת גיבוש כיוון  שהחוויה היא מרכיב אחד בתוך הסדנה.
 
סדנת צחוק - יש כאלה שיעדיפו סדנה גיבוש עם חוויה כמו סדנת צחוק או אימפרוביזציה שבה הצוות יפתח וישתחרר דרך משחקי צחוק ואלתור וכך ניתן יהיה להכיר פאן נוסף באישיות.
 
סדנת תקשורת בין אישית -  בסדנה ניתן יהיה לחזק את ההכרות ושיתוף הפעולה דרך משחקי תקשורת מכוונים מטרה. הפעילות היא קבוצתית וזוגית.
 
סדנת עבודת צוות – זאת סדנה שמאגדת בתוכה מספר אלמנטים. פיתוח צוותים, תקשורת בין אישית. שלבים בהתפתחות עבודת צוות, הסכמה על נורמות התנהגות ועבודה ועוד..
 
סדנת גרפולוגיה – דרך כתב היד ניתן להכיר בין העובדים/ות. לדבר על כל נושא דרך שרבוטים והכתב. להכניס נושאים מעולם המוטיבציה ועד ניהול זמן אפקטיבי.
 
סדנת ODT -  זאת היא סדנה שנערכת בחוץ. המשימות הם קבוצתיות בדומה להישרדות, לרוץ למיליון וכו..
סדנת בישול ואפייה – אלה הם סדנאות שמקיימות עבודת צוות דרך בישול ואפייה משותפים.
 
סדנת אלכוהול יין – העובדים/ות מקבלים טיפים כיצד להכין קוקטיליים, כיצד להחזיק כוס יין, וכך נוצרת אווירה ייחודית במיוחד שחסמים נפתחים כששותים. טיפ קטן לא כדאי לשתות אלכוהול ולעשן כי זה מגביר את האפשרות לחלות בסרטן.
 
סדנת מדיטציה קבוצתית – מתאימה יותר כדי להירגע ולקחת טיפים איך לשלוט ברגעים כמו לחץ ושחיקה.
 
סדנת רכיכה – על אופנים, על סוסים, ג'יפ, סאג וואי, גמלים וכו. התעקשו שמלבד המרכיב החוויתי תהיה משמעות לתקשורת בין העובדים/ות  במהלך הפעילות ולעבודת צוות. אחרת תישארו עם חוויה בלבד.
 
לסיכום – סדנאות גיבוש הם לא פתרון לכל בעיה אבל הם חלק אינטגרלי המשמר רמת לכידות ותחושת משפחתיות בעבודה ומחוצה לה. עוזרות בחיבור ובהכרות איכותית יותר וטומנת בתוכה קשת רחבה של אפשרויות לאירועי עובדים.
 
סדנאות גיבוש לוועד עובדים

 
מאמר על וועידת העסקים של גלובס וההשלכות על סדנאות גיבוש בארץ
 
בהתאם לתכנים שעלו בוועידת העסקים של גלובס לפניך רעיונות עבור סדנאות גיבוש, הרצאות העשרה, הופעות מרתקות לוועד עובדים בבתי מלון. בהתאם למצב החברתי והמצב הכלכלי בעולם.  =אלסדר רוס סקר בוועידת עסקים של גלובוס את התעוררות השווקים הכלכליים בעולם לשנת 2017 מבריקזיט באנגליה ועד דונלד טראמפ בארה"ב. הוא תיאר בקצרה את השינויים הדמוגרפים ביפן, דיבר על מצבה הכלכלי של רוסיה ועל כלל יבשת אירופה ולמרות כל השינויים שבפתח הוא שידר תחושה של אופטימיות.
 
שינוים והזדמנויות בעולם
שנת 2017 הופכת לסוג של נעלם מבחינה כלכלית. ייתכן שהעובדים/ות בעולם יצטרכו לחיות עם שינוים וחדשנות כמו מיזוגים בין חברות לאומיות. רק בדצמבר 2016 הודיע מנכ"ל חברת מיקרוסופט סאטיה נדלה החברה כי רכשה את לינקאדין כך שלדוגמא עדכון קורות חיים בוורד יתעדכנו בלינקאדין. התקפות סייבר הופכות ליותר ויותר נפוצה. הרשת החברתית משנה דפוסי קניה. אדם מעלה ביקורת ווירטואלית על מוצר ובאותו יום יכולה להיות ירידה במכירות של המוצר. אם תשאלו את מנכ"ל אמזון האם הוא חושש משינויים הוא יגיד שהוא חושש שהוא לא ידע מה הקונים שלו רוצים. כדי לדעת מה העובדים/ות שלך רוצים כדי לערוך סדנאות גיבוש שבהם מינגליניג מכוון או במקרה יוביל לקבלת מידע חיוני שאולי לא עבר.
 
השפעה רגולטורית על סדנאות גיבוש
 
בשנת 2017 היה חוסר יציבות רגולטורית לדוגמא חוק של שכר הבכירים או חוק הריכוזיות. מצד אחד זה נותן יציבות פיננסית ושיפר את המחירים לצרכן. אבל הקשה על יזמות והשקעות פרטיות במדינה. בשנת 2017 הבנקים יעברו התייעלות לכיוון יזמות עסקית.  ככול שהנהלות יזמו התייעלות וחדשנות בתחום העסקי. אם הרגולציה תעודד תחרות כולם ירוויחו. סדנת גיבוש לעובדים מתמקדת בחיזוק ההכרות, הלכידות ושיתוף הפעולה ויחד אם זאת היא יכולה לשלב משחקי יצירתיות "ויציאה מהתבלט" כדי לעודד ולפתח יצירתיות בין העובדים/ות.
 
סדנאות גיבוש גם בתקופת פשיטת רגל
 
טיקון שכרגע נמצא בהליכים לפשיטת הרגל הוא אליער פישמן בתקווה שהוא יהיה הראשון והאחרון שעניינו יוסדר תחת כונס נכסים לשנת 2017. במיוחד במקרה כזה חשוב שהעובדים/ות יפגשו, יזמינו בעצמם סדנת גיבוש כדי לחזק את המורל ואת שיתוף הפעולה כדי להתמודד יחד עם המצב בצורה מיטבית ולעבור אותו. מחקרים מוכיחים שככול שיש מי שניתן לשתף אותו מבחינה רגשית בלבטים ובתחושות הדבר עוזר לעבור טוב יותר את רגעי המשבר. לכן בחירת סדנת גיבוש שמצד העובדים תצחיק אותם, תחבר אותם, תיתן להם כלים איך להתמודד עם מצב של לחץ יכולה להוות ערך מאוד מאוד חשוב בהתמודדות היום יומית.
 
רפורמות בחברת החשמל שיצריכו אחריהם סדנאות גיבוש "מרפאות"
 
לשנת 2017 מתגבשת תוכנית רפורמה חדשה לחברת החשמל. על פיה כ-3500 עובדים/ות יפוטרו, ושישים אחוז מהתחנות יצאו להפרטה. הפעם יהיו מדדי התייעלות כמו שכר דיפרנציאלי לעובדים/ות, בהתאם לתפוקה יתקבלו הבונוסים והכנסת חוזים אישים. לאחר מספר חודשים שיערך השינוי מומלץ מאוד להזמין סדנאות גיבוש שייתנו דחיפה קדימה לעובדי/ות חברת החשמל. אם במסגרת ערבי צוות, ימי כיף, כנסים. סדנאות גיבוש צחוק, סדנאות גיבוש המשלבות תכנים מעולם יצירתיות והתחדשות מול שינויים, סדנאות עבודת צוות שיכילו את השינוי הארגוני המסיבי המתוכנן. טוב יעשי "קברנטי השינוי" שיתקצבו סדנאות גיבוש להערכות החדשה של העובדים/ות.
 
השפעת תקציב המדינה והרשויות המקומיות על סדנאות גיבוש
 
מבחינה כלכלית בישראל היציבות הפוליטית תאשר את תקציב המדינה לשנת 2017-2018 בלי דחיות כך גם ברשויות המקומיות התקציב לשנת 2017 יעבור בלי בעיות מיוחדות כיוון שהבחירות ברשויות יהיו רק בעוד כשנתיים. כל זה יכול להשפיע לחיוב בכל מה שקשור להמשך סבסוד סדנאות גיבוש לעובדים בבתי מלון לרבות גמול השתלמות בימי עיון וכו.
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.