אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנאות גיבוש אפקטיביות לעובדים לשנת 2017

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
11/12
2016
סדנאות גיבוש אפקטיביות לעובדים לשנת 2017
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות לעובדים
בהתאם לתכנים שעלו בוועידת העסקים של גלובס  לפניכם רעיונות עבור סדנאות גיבוש אפקטיביות לשנת 2017 בהתאם למצב החברתי בחברה והמצב הכלכלי בעולם.  אלסדר רוס סקר בוועידת עסקים של גלובוס את התעוררות השווקים הכלכליים בעולם לשנת 2017 מבריקזיט באנגליה ועד דונלד טראמפ בארה"ב. הוא תיאר בקצרה את השינויים הדמוגרפים ביפן, דיבר על מצבה הכלכלי של רוסיה ועל כלל יבשת אירופה ולמרות כל השינויים שבפתח הוא שידר תחושה של אופטימיות.
 
שנת 2017 שינוים והזדמנויות בעולם
שנת 2017 הופכת לסוג של נעלם מבחינה כלכלית. ייתכן שהעובדים/ות בעולם יצטרכו לחיות עם שינוים וחדשנות כמו מיזוגים בין חברות לאומיות. רק בדצמבר 2016 הודיע מנכ"ל חברת מיקרוסופט סאטיה נדלה החברה כי רכשה את לינקאדין כך שלדוגמא עדכון קורות חיים בוורד יתעדכנו בלינקאדין. התקפות סייבר הופכות ליותר ויותר נפוצה. הרשת החברתית משנה דפוסי קניה. אדם מעלה ביקורת ווירטואלית על מוצר ובאותו יום יכולה להיות ירידה במכירות של המוצר. אם תשאלו את מנכ"ל אמזון האם הוא חושש משינויים הוא יגיד שהוא חושש שהוא לא ידע מה הקונים שלו רוצים. כדי לדעת מה העובדים/ות שלך רוצים כדי לערוך סדנאות גיבוש שבהם מינגליניג מכוון או במקרה יוביל לקבלת מידע חיוני שאולי לא עבר.
 
השפעה רגולטורית על סדנאות גיבוש
בשנת 2017 היה חוסר יציבות רגולטורית לדוגמא חוק של שכר הבכירים או חוק הריכוזיות. מצד אחד זה נותן יציבות פיננסית ושיפר את המחירים לצרכן. אבל הקשה על יזמות והשקעות פרטיות במדינה. בשנת 2017 הבנקים יעברו התייעלות לכיוון יזמות עסקית.  ככול שהנהלות יזמו התייעלות וחדשנות בתחום העסקי. אם הרגולציה תעודד תחרות כולם ירוויחו. סדנת גיבוש לעובדים מתמקדת בחיזוק ההכרות, הלכידות ושיתוף הפעולה ויחד אם זאת היא יכולה לשלב משחקי יצירתיות "ויציאה מהתבלט" כדי לעודד ולפתח יצירתיות בין העובדים/ות.
 
השפעת תקציב המדינה והרשויות המקומיות על סדנאות גיבוש
מבחינה כלכלית בישראל היציבות הפוליטית תאשר את תקציב המדינה לשנת 2017-2018 בלי דחיות כך גם ברשויות המקומיות התקציב לשנת 2017 יעבור בלי בעיות מיוחדות כיוון שהבחירות ברשויות יהיו רק בעוד כשנתיים. כל זה יכול להשפיע לחיוב בכל מה שקשור להמשך סבסוד סדנאות גיבוש לעובדים בבתי מלון לרבות גמול השתלמות בימי עיון וכו.
 
סדנאות גיבוש למורים ומורות וארגון העובדים/ות בהסתדרות
מורים/ות צריכים/ות להתארגן החל מימי הערכות לפני הלימודים, דרך יום המחנך / המורה, מסיבת חנוכה ועד לערב גיבוש לחצי שנת לימודים ולסיום השנה. כמו כן מזכ"ל הסתדרות המורים יוסי וסרמן פורש מתפקידו. סדנאות גיבוש למורים ולמורות תפקידים גם לשחרר וקצת לקטר על ההתערבות של ההורים.
 
סדנאות גיבוש לוועדי עובדים
במאי 2017 יתקיימו הבחירות ליו"ר ההסתדרות. המועמד המוביל נכון לעכשיו הוא אבי ניסנקורן. לשיטתו כדי לעלות את פיריון העבודה יש צורך בעובדים יעלים וזאת ניתן לעשות דרך תמריצים כמו: רפורמה, ותימרוץ דיפרנציאלי. סדנאות גיבוש הם אלה "שעוטפים ומחברים" ויכולים לקחת חלק משמעותי בחזון זה. להוות תמריץ  עובדי/ות מדינה נפגשים מעבר לשעות העבודה בקורסי בגמול השתלמות א' וגמול השתלמות ב'. נוצר גיבוש בין העובדים/ות. וועדי עובדים עורכים ערבי גיבוש, ימי כיף ומזמינים סדנאות גיבוש כחלק מהאירוע.
 
רפורמות בחברת החשמל שיצריכו אחריהם סדנאות גיבוש "מרפאות"
לשנת 2017 מתגבשת תוכנית רפורמה חדשה לחברת החשמל. על פיה כ-3500 עובדים/ות יפוטרו, ושישים אחוז מהתחנות יצאו להפרטה. הפעם יהיו מדדי התייעלות כמו שכר דיפרנציאלי לעובדים/ות, בהתאם לתפוקה יתקבלו הבונוסים והכנסת חוזים אישים. לאחר מספר חודשים שיערך השינוי מומלץ מאוד להזמין סדנאות גיבוש שייתנו דחיפה קדימה לעובדי/ות חברת החשמל. אם במסגרת ערבי צוות, ימי כיף, כנסים. סדנאות גיבוש צחוק, סדנאות גיבוש המשלבות תכנים מעולם יצירתיות והתחדשות מול שינויים, סדנאות עבודת צוות שיכילו את השינוי הארגוני המסיבי המתוכנן. טוב יעשי "קברנטי השינוי" שיתקצבו סדנאות גיבוש להערכות החדשה של העובדים/ות.
 
סדנאות גיבוש גם בתקופת פשיטת רגל
טיקון שכרגע נמצא בהליכים לפשיטת הרגל הוא אליער פישמן בתקווה שהוא יהיה הראשון והאחרון שעניינו יוסדר תחת כונס נכסים לשנת 2017.  במיוחד במקרה כזה חשוב שהעובדים/ות יפגשו, יזמינו בעצים סדנת גיבוש כדי להתמודד יחד עם המצב ולעבור אותו. מחקרים מוכיחים שככול שיש מי שניתן לשתף אותו מבחינה רגשית בלבטים ובתחושות הדבר עוזר לעבור רגעי משבר. לכן בחירת סדנת גיבוש שמצד העובדים שתצחיק אותם, תחבר אותם, תיתן להם כלים איך להתמודד עם מצב של לחץ יכולה לתת ערך מאוד מאוד חשוב בהתמודדות היום יומית.
 
סדנאות גיבוש בתקופת של מיזוג חברה
בדצמבר 2017 אישרה הכנסת את מיזוג חברת "פרזות" (חברה לדיור ממשלתי) עם עמידר. כמה חודשים לפני ביוני רכשה חברת האינטרנט איירון סורס את חברת סטרים ריל הישראלית. המטרה של סדנאות גיבוש בתוקפת מיזוג היא לגרום לעובדים'ות לצוותי עבודה להכיר אחד את השני, למצוא מכנה משותף אישי, צוותי, חברתי גם על רקע חזון משותף וכך להגדיל את שיתוף הפעולה ולהקטין את אי וודאות. סדנאות גיבוש בתקשורת בין אישית, שפת גוף, עבודת צוות יכולים לתת מענה טוב.
 
סדנאות גיבוש אפקטיביות לעובדים
מנהלת מוקד בסלקום טענה כי סדנאות גיבוש טובות הם כאלה שבהם היא מגלה דברים שלא ידעה על העובדים/ות המנהלים/ות. שסדנאות גיבוש מגלות "פאן אחר" שלא נתקלים ביום יום ובכך יוצאים אם משהו חדש בתום סדנת הגיבוש.
כששאלתי מנהלת בתחום מוצרים לעיניים איך היא רואה סדנאות גיבוש מוצלחות ליום כיף חשוב היה לה להדגיש שיהיה קליל ומצחיק ולא מעיק. למלא את היום באווירת כיף ושהעובדים/ות לא יחפשו לסיים אותו.
 
סדנאות גיבוש אפקטיביות הם כאלה שהמנהל/ת יקבעו מה התוצאות הרצויות מבחינתכם האם המטרה היא חיזוק ההכרות, חיזוק הלכידות, חיזוק שיתוף הפעולה, שחרור. חשוב לזכור יצירת  גיבוש דרך חוויה משותפת כמו מופע סטנד אפ אינו נחשב לסדנת גיבוש כיוון  שהחוויה היא מרכיב אחד בתוך הסדנה.
 
סדנת צחוק - יש כאלה שיעדיפו סדנה גיבוש עם חוויה כמו סדנת צחוק או אימפרוביזציה שבה הצוות יפתח וישתחרר דרך משחקי צחוק ואלתור וכך ניתן יהיה להכיר פאן נוסף באישיות.
 
סדנת תקשורת בין אישית -  בסדנה ניתן יהיה לחזק את ההכרות ושיתוף הפעולה דרך משחקי תקשורת מכוונים מטרה. הפעילות היא קבוצתית וזוגית.
 
סדנת עבודת צוות – זאת סדנה שמאגדת בתוכה מספר אלמנטים. פיתוח צוותים, תקשורת בין אישית. שלבים בהתפתחות עבודת צוות, הסכמה על נורמות התנהגות ועבודה ועוד..
 
סדנת גרפולוגיה – דרך כתב היד ניתן להכיר בין העובדים/ות. לדבר על כל נושא דרך שרבוטים והכתב. להכניס נושאים מעולם המוטיבציה ועד ניהול זמן אפקטיבי.
 
סדנת ODT -  זאת היא סדנה שנערכת בחוץ. המשימות הם קבוצתיות בדומה להישרדות, לרוץ למיליון וכו..
סדנת בישול ואפייה – אלה הם סדנאות שמקיימות עבודת צוות דרך בישול ואפייה משותפים.
 
סדנת אלכוהול יין – העובדים/ות מקבלים טיפים כיצד להכין קוקטיליים, כיצד להחזיק כוס יין, וכך נוצרת אווירה ייחודית במיוחד שחסמים נפתחים כששותים. טיפ קטן לא כדאי לשתות אלכוהול ולעשן כי זה מגביר את האפשרות לחלות בסרטן.
 
סדנת מדיטציה קבוצתית – מתאימה יותר כדי להירגע ולקחת טיפים איך לשלוט ברגעים כמו לחץ ושחיקה.
 
סדנת רכיכה – על אופנים, על סוסים, ג'יפ, סאג וואי, גמלים וכו. התעקשו שמלבד המרכיב החוויתי תהיה משמעות לתקשורת בין העובדים/ות  במהלך הפעילות ולעבודת צוות. אחרת תישארו עם חוויה בלבד.
 
לסיכוםסדנאות גיבוש הם לא פתרון לכל בעיה אבל הם חלק אינטגרלי המשמר רמת לכידות ותחושת משפחתיות בעבודה ומחוצה לה. עוזרות בחיבור ובהכרות איכותית יותר וטומנת בתוכה קשת רחבה של אפשרויות לאירועי עובדים.
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.