אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

גיבוש עובדים דרך הומור – התשובה היהודית המנצחת

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
25/2
2016
גיבוש עובדים דרך הומור – התשובה היהודית המנצחת
חיפוש לפי קטגוריות:
פעילות גיבוש לעובדים
מנהיגות והומור
נמצא כי בני אדם שיכולים להצחיק יש להם יותר כוח חברתי. אדם עם הומור נמצא בפסגת הפרמידה החברתית שאליה הוא שייך. אדם היודע לייצר הומור זוכה לא רק לפופולאריות רבה יותר אלה גם נתפס כמנהיג.
 
ליצן רפואי המשתמש בהומור וצחוק מרגיע ילדים. בשנת 2010 בספרד החוקר וגנולי את אל' ערך מחקר שבו נחשפו 75 ילדים/ות  בני 5-12 לליצן רפואי לפני הניתוח. נמצא כי הימצאות ליצן רפואי תרמה להורדת החרדה לאומת ליווי של הורה מלווה או לקבלת תרופה מרגיעה כמו מידולם.
 
כשמאמן וקפטנית בחרו בהומור
בראיון שנתן מאמן הכדורסל האגדי גרג פופוביץ טען ששחקנים שהוא רוצה הם כאלה שכשהוא יוצר איתם תקשורת ומדבר איתם הם ירגישו שהם חלק מהפזל שמרכיב את הקבוצה, אבל לא פחות חשוב מכך שיהיה להם חוש הומור. אם הם מקבלים "עקיצה" הם ידעו לקבלה ואפילו לשלוח "בחזרה", חשוב לו שהם יגידו מה דעתם על תדריך הווידאו בלי לקחת דברים באופן אישי מידי. מה שניתן להסיק מדבריו הוא שבפעם הבאה כשאתם מחפשים עובדים/ות חדשים/ות להעסיק, בדקו עד כמה הם משתמשים בהומור.
 
ב-24.2.2016 התרחש אחד מהניצחונות הגדולים ביותר של  נבחרת כדורסל נשים כשהצליחה לנצח את נבחרת הכדורסל נשים של טורקיה שזכתה בשנת 2013 במדליית הארד. קפטנית הקבוצה שי דורון מצוטטת כך בynet   "יש לי יותר מזל משכל שבסוף לא הפסדנו בגלל איבודי הכדור שלי. חוץ מהרבע הראשון, שהיה על הפנים, נרגענו ושיחקנו את הכדורסל שלנו". מנהיג/ה קפטן/ית שיודעים לצחוק על עצמם בניצחונות ובמיוחד בהפסדים יצליחו לצאת מהר יותר ממצב רגשי לא נעים שעליו נכנסו ויהפכו את התקשורת מולם לנעימה יותר.
 
האתגרים של המנהל/ת במאה העשרים ואחת
במאה העשרים ואחת ישנם שבעה דברים שיגדירו את יעילות העבודה של מנהלים/ות. בין המרכזים שביניהם הם חדשנות מתמשכת, למידה והוראה תמידיים, ניהול עובדי ידע והתייחסות אליהם כנכס. על המנהלים/ות מוטלת החובה להנהיג וללמד את העובדים /ות לחשוב, להרגיש ולבצע כאילו הם בעלי החברה. אם בתור מנהל/ת הרשימה מלחיצה אותך, אחת מהדרכים להתמודדות היא דרך ההומור.
 
הגדרה מילונית למושג הומור: הומור הינו הכושר המנטלי לגלות, לבטא או להעריך אלמנטים לא תואמים מצחיקים או אבסורדים, ברעיונות, מצבים, מאורעות או פעולות. להומור יש שני עקרונות: עקרון ההפתעה ואני לאומת האחר.
 
עקרון ההפתעה – הגעת לעבודה. ישבת על הכיסא ופתאום הכיסא נשבר וכל העובדים/ות מתגלגלים מצחוק. בעל רואה את אשתו ברחוב בלי שתכננו להיפגש ורץ לכיוונה. איך שהוא מגיע עליה הוא חוטף מכה נוראית. הוא צעק לה "את השתגעת" ? אז היא צועקת לו בחזרה אידיוט!  זה לא אני! אתה התנגשת בחלון הראווה של החנות.
 
אני לאומת האחר – למשל האמרה "גם אני מפתיע את עצמי לפעמים".
 
גיבוש עובדים דרך הומור
 
נמצא כי הומור הינו גורם מאחד. אם את/ה ברמה ניהולית תהיו מודעים שצחוקים עליכם בעיקר דרך חיקוי ואם אתם מאוד "אהודים" יש סיכוי שהמציאו עליכם גם בדיחה. תירגעו זה דבר טבעי שבאופן פרדוקסלי מאחד את העובדים/ות..
 
ראש צוות או מנהל שצוחק על עצמו נתפס כיותר אנושי!  החליטו על הפסקת צחוק יזומה בעבודה, צחקו על עצמכם ובעיקר על המגרעות שלכם. הדבר יוריד מתחים, יעלה את שביעות הרצון של הצוות וישפר את האפקטיביות בעבודה.
 
הצחוק מסיח את הדעת במצב לחץ ודחק ! הוא כלי עזר נפלא כשצריך להתמודד עם סיטואציות מפתיעות בעבודה. הידעת ! טיפול בהומור וצחוק משפרים את מצב הרוח ואפילו של אנשים דיכאונים במיוחד, מגדיל את הסיכוי להגיע לגיל פרישה. מוביל למצב רגשי חיובי ומשפר בסופו של דבר את איכות החיים בעבודה ובחיים J .
חברות רבות עורכות ערבי גיבוש ופעילות גיבוש אחת לרבעון או בחגים. אחת מהדרישות היא שיהיה מצחיק וכיף. "אתרו את הליצן שבעבודה" שינחה את האירוע וייתן רעיונות לפעילות. יש אפשרות להזמין סדנת הומור שתעזור לכם להכניס את הצחוק וההומור לעבודה ולחיים.
 
שדרגו את הישיבות שלכם! אם אתם עושים ישיבת בוקר, צהרים או ערב בקשו מהעובדים/ות לכתוב מה מצחיק אותם בעבודה ובחיים. בתחילת כל ישיבה בקשו מעובד/ת להקריא מה הם כתבו. מיד תרגישו כיצד האנרגיה שלהם עולה. בזמן שאתם מדברים אל מול העובדים/ות נסו לשלב מהמקום שלכם מה מצחיק אתכם בחיים. אל תחכו שהעובדים/ות יצחקו עליכם פשוט "תתחילו לצחוק על עצמכם בחזרה".
 
שימוש בהומור במתן משוב בעבודה
אחת מהדרכים להעביר משוב הוא בשיטת הסנדוויץ' שבה מתחילים בדברים הטובים, ממשיכים בדברים שזקוקים לשיפור ומסיימים במשהו טוב. שימוש בהומור במתן פידבק יפחית הלחץ של העובד כך שיהיה יותר קשוב לשמוע ולהקשיב. בחר/י בטעות שעשית בחיים כך תתפס/י כאנושי/ית יותר.  רגע לפני שאתם הולכים לישון רשמו "פאדיחה" שעשיתם בעבר בעבודה, ספרו אותה לבן או בת הזוג, תרגלו אותה ולאחר מכן היא תהיה זמינה עבורכם גם בעבודה.
 
האם יש הומור יהודי
רוב החוקרים מאששים את הטענה כי יש הומור יהודי שמתחיל עוד בימי התנ"ך והתלמוד, עובר דרך השנינות, הפילפול בימי הלימוד בחדר. יש דיווחים עוד מימי הבינים שהיו מזמינים בדחנים יהודים לחתונות. חג פורים נותן לגיטימציה להישתטות. הגיוני כי במצבם הקשה של היהודים בתקופות בגולה הדבר חייב אותם לייצר הומור, לחשוב בהומור הן כלפי עצמם והן כלפי "הגויים".  
 
חוקר ההומור האתני הנודע דיוויס טוען כי בצפון אמריקה ובאירופה היהודים מספרים בדיחות יותר מקבוצות אתניות אחרות. אז אם יש הומור ביהדות השתמשו בו ואין סיבה שלכם לא יהיה!
 
חוש הומור דומה לשריר. ככול שתפתחו אותו יותר הוא יעמוד לרשותכם יותר. אז אל תוותרו עליו, תשקיעו, תתמידו ותצליחו. וכשיש בדיחה שמאוד מצחיקה אתכם. פתחו quickmemo  או פתק בנייד רשמו, שננו והצחיקו. 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
י
4/5/2024
ממש חמוד ומחכים!
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.