אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנה ליום גיבוש – הבלתי אפשר קיים בחלום כדי להגשימו

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
14/3
2017
סדנה ליום גיבוש – הבלתי אפשר קיים בחלום כדי להגשימו
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות מוטיבציה
סדנה ליום גיבוש היא הדרך לעודד את העובדים/ות לקנות מעשים שאין להם מחיר, להטמיע כי אף אחד לא יכול ללכת בדרך העסקית במקומם. לשחרר, לחבר ולגבש כדי ליצר קשרי חברות חדשים וטובים יותר.
 
הסיפור של מייסדי מובילאיי המנכ"ל זיו אבירם ופרופסור אמנון שעשוע שמכרו את החברה לאינטל בקרוב ל 15 מיליארד דולר מתחילה ביפן בהרצאה בשנת 1999 כאשר אמנון  נישאל האם ניתן לזהות רכב על ידי מצלמה והתשובה הייתה שזה אפשרי. בסוף האירוע ניגשו עליו קבוצה של מהנדסים ושאלה אותו האם ניתן לזהות רכב ע"י מצלמה אחת ועל החשבון נתנה מאתיים חמישים אלף דולר לבניית קונספט והשאר היסטוריה. לאומתה חברת אינטל לא השכילה להיכנס בשנות התשעים לתחום הסלולאר ובכך הפסידה לא מעט הזדמנויות עסקיות והשאלה היא האם הפעם ההימור לעשורים הבאים הוא נכון.
 
סטיב גובס ז"ל הימר לא מעט פעמים והצליח כי הוא ידע מה האנשים צריכים ומה הם רוצים. מנחם בגין כנגד כל הסיכויים הלך להסכם שלום עם מצרים כי הוא ידע שהעם רוצה שלום ועשה זאת למרות שהגיע מהחזון של  "ארץ ישראל השלמה" ואילו מארק צוקרברג הימר על הרשת החברתית פיסבוק שתחבר בין אנשים והצליח, גוגל הוקמה על ידי סרגיי ברין ולארי פייג' במטרה לארגן את המידע בעולם ולהפוך אותו לנגיש לציבור" ויש עשרות דוגמאות מוואיז, ווטס אפ ועד הדיסק או קי שפיתח דב מורן.
 
סדנה ליום גיבוש היא הדרך שבה ניתן לחבר יותר בין העובדים, להעצים ולשחרר אותם. אי אפשר לדעת מהיכן יגיע רעיון שיעזור למחלקה, לחטיבה, לחברה, לארגון להפוך ליעילה יותר או למרוויחה יותר אבל כשמכניסים צוות עובדים/ות לחדר אחד הרבה דברים יכולים לקרות כי ישנה הפרייה הדדית. עוד מהמחקר של סלומון אש ניתן לראות את ההשפעה של הסביבה על היחיד בצורה חיובית יותר או פחות. כאשר מדובר על יום כיף צריך לעשות זאת בצורה חווייתית ומלאה הומור.
 
בחירת סדנה ליום גיבוש צריכה לעשות בהתאם לקונספט הנבחר של יום כיף עצמו. אם המטרה היא לשחרר ולפרוק מתחים אין כמו סדנת צחוק, או סדנאות ODT שיגרמו לצוות עובדים/ות לשחרר מאדרנלין ועד דופמין.  לאומת זאת אם המטרה היא לגבש, לחבר ולחזק את ההכרות סדנאות שפת גוף ותקשורת בין אשית. אם הוחלט שיש צורך בהעלאת המוטיבציה, חיזוק עבודה משותפת ניתן לבחור בסדנאות של עבודת צוות ופיתוח מצוינות. וכשהקונספט הוא בתחום העצמה אישית ניתן לבחור במספר הרצאות מותאמות מעולם הספורט, דרך נשים שפרצו גבולות, מנהיגים פורצי דרך בעולם העסקים ועוד..
 
עוד המלצה לבחירת סדנה לימי גיבוש וכיף היא לעשות בדיקת "QA" לגבי מי העובדים/ות, איזה מגזר מייצגים/ות, איזה תוכן "ידבר יותר"  ומה הן היו רוצות,  ומה הם היו רוצים. התאמה מלאה תהיה כזאת שתחבר את התוכן הנכון לפורמט של ההנהלה ומחלקת משאבי אנוש לאירוע לבין הצורך של העובדים/ות.
 
בחירת סדנה בשעה נכונה היא קריטית להצלחתה. דוגמא, בעברי עבדתי בארגון גדול שאחת לשנה היה עושה יום כיף ארצי. באמת האירוע היה מוצלח אבל לא הייתה שנייה של רוגע והנסיעות ממקום למקום פשוט גרמו לכך שהעובדים/ות היו מותשים. לכן חשוב לבחור סדנה שהיא יותר מפעילה בבוקר או בצהרים  הרצאה עדיף לעשות בערב במיוחד אחרי ארוחת ערב שהאוכל משפיע גם על הצד הפיזי וגם על הצד הרגשי (העובדים/ות יותר כבדים/ות תרתי משמע).
 
 
אם יום כיף נועד קצת להוציא מהשגרה סדנאות אלכוהול יכולות להוציא מהשגרה וגם לתת טיפים איך לשתות נכון, האלכוהול עצמו משחרר עקבות. אם הכוונה היא להעצים ברמה האישית  אפשר לבחור סדנאות של מאמנים/ות (קוצ'רים) שילמדו על הצבת מטרות בחיים ושינוי הרגלים. סדנת גרפולוגיה שבה ניתן דרך שינוי חתימה וכתב היד להתחיל בשינוי אישי גם מומלצת בחום רב.
 
בשיר תפוס ת'פסטיגל - אודי ואביעד הם מסכמים מה קורה כאשר מרגישים תקועים ושלא הולך במשפט אחד "פשוט תזוז ושנה תזוויות .. תזרום".  אז זרמו עם השינויים בחיים ובמיוחד כשמדובר בהפקת ימי כיף שהכול יכול לקרות. לקבלת מידע יותר ממוקד על סדנה ליום גיבוש עברו לדף הבאה
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.