אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

מנהיגות חדשה עם קאר שולץ- מנכל ונשיא טבע החדש

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
11/9
2017
מנהיגות חדשה עם קאר שולץ - מנכל ונשיא טבע
חיפוש לפי קטגוריות:
מנהיגות
בעקבות המינוי של קאר שולץ לנשיא ומנכ"ל חברת טבע מנהיגות חדשה נבחרה. האם הוא צריך לערוף ראשים ומה הדרך הנכונה כדי להשיט את הספינה הגינרית קדימה. מאמר זה יתמקד בשני גורמים. מנהיגות, ובחירת דרך..
 
התחושה הייתה בחודשים האחרונים שטבע זקוקה למנהיגות חדשה שתוביל אותה לדרך שונה וליציאה מהמשבר שמתבטא בירידת ערך מניות ובהשקעות שלא הניבו תוצאות המקוות בלשון המעטה וזאת לאחר שהמנכ"ל ארז ויגודמן פרש מתפקידו בחודש פברואר. 
 
בשנת 2016 כאשר נרכשה חברת רסימה המקסקנית בסכום של כ-2.3 מיליארד דולר שלאחריה הגישו תביעה על תרמית כנגד החברה והאחים אספינוזה. אפילו בגלי צה"ל הושמע ביקורת פומבית מאחת הנשים המשפיעות בטבע על צעדיו של המנכ"ל הקודם.
 
חברת טבע נמצאת כרגע במצב שאותה מכנים בתחום הארגוני "תקיעות" כתוצאה מהיום שאחרי סיום הבלעדיות על הקופקסון. זה לא שטבע קפאה על שמריה שכן במקביל היא מפתחת  את תרופת הfremanezumb - שתקל על תופעת המיגרנה. החברה כבר הגיע לשלב הניסוי השלישי כשהתוצאה הייתה חיובית.
 
לא ניתן לקנא בקאר שולץ  שנכנס למצב שטבע עד היום לא ממש הייתה בו. שילוב של אי וודאות ומצב של משבר. דיק אנברג הטביע את המונח " הניסיון הוא מורה קשה, הוא מעמיד את המבחן תחילה, ואת הלקחים אחר כך". ולכן המבחן הראשון שלו יהיה בייצוב החברה. לכן אולי העצה הטובה ביותר היא להמתין קצת, לנשום לפני שעושים צעדים דרסטיים
.
אחת מהדרכים כאשר מנהיגות חדשה מגיעה היא להחליף את זאת שקדמה לה. הדבר ידוע מעולם החיות למשל האריה זוכה כל הלביאות לאחר סילקו של הקודם לו אשר הפסיד בקרב. בני אדם אמצו זאת.  ולכן כדאי לתת משקל לאותם מנהלים/ות שמכירים את השוק ויכולים לעזור בלמידה ובחינת המצב. (שחלקו נעשה מהרגע שבו התחילו השיחות בין שולץ לבין טבע). בחירת קונספציה חדשה ומעבר לשיטה חדשה ויציאה לכיוונים אחרים מעבר לתחום של התרופות הגינריות יכולה להעשות אבל בשלב יותר מאוחר.
 
פיטר דרוקר אבי תורת הניהול טוען והדבר נסמך על מחקרים כי בארגון מצליח עומד "מנהיג שקט" אשר מתמקד בשינוי המציאות ועשיה, מעבירים השראה התלהבות ואנרגיה. אם מנהיג הוא גם תכליתי הוא יטביע את חותמו בכך שיצור חזון ומרץ בקרב העובדים/ות.
 
הפסיכולוגים דודסון ורוברטס הראו שהישגים מגיעים כאשר ההתרגשות היא בין חרדה לאדישות. טוב יעשה שולץ אם לא יקים וועדת חקירה ולא יערוף ראשים בשלב הראשון טבע זקוקה ליציבות. (בין חרדה לאדישות) בתקווה שהשנה החדשה הבאה לטובה תביא עימה בשורות חדשות וטובות לטבע כי הצלחתה קשורה בחיים של כולנו.
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.