אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

גיבוש קבוצתי נפגע כתוצאה מהחלפת שחקנים בנבחרת ישראל

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
1/1
1901
גיבוש קבוצתי נפגע כתוצאה מהחלפת שחקנים בנבחרת ישראל
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
נבחרת ישראל בכדורגל סיימה את אחד הקמפיניים הגרועים בתולדתה. ארבע הפסדים ביתיים, מספר השערים הנמוך ביותר זה שנים, ולמעלה משלושים שחקנים שהוחלפו בקבוצה במהלך הקמפיין.
 
מאמר לא ידון ברמת מתקני הספורט ומגרשי כדורגל, רמת השחקן הישראלי בצד הפיזי והמנטלי ועד כמה השחקנים אשמים במצב, תפקידה של ההתאחדות לכדורגל אלה יתמקד בנושאים: תלכיד קבוצתי ותלכיד מקצועי. 
 
תלכיד קבוצתי או בשמו השני גיבוש קבוצתי מתייחס למרקם היחסים החברתיים שבין השחקנים וגם בין השחקנים למאמן. כשיש חיבור חברתי חזק אין ספק שהתוצאות יהיו הרבה יותר טובות. המחוייבות של השחקנים אחד כלפי השני היא גדולה יותר. במגרש יש סיכוי שיתאמצו באחוז אחד נוסף שיכול להביא את ההבדל שבין ניצחון להפסד או רחמא ליצן תיקו. כאשר מוחלפים כל כך הרבה שחקנים בנבחרת רמת הלכידות החברתית נפגמת. במיוחד כאשר מוחלפים עשרות שחקנים. אחת מהדוגמאות היא קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב שבעונת 2016-2017 החליפו קרוב לארבע מאמנים, ולא מעט שחקנים, את הסוף כולם יודעים.
 
האם לדעתך קבוצת כדורגל במהלך עונת סדירה תחליף 32 שחקנים תזכה באליפות? אני לא מכיר קבוצה כזאת. צריך לקחת בחשבון כשמזמינים שחקנים חדשנים לנבחרת יש זמן התקלאמות חברתית, לדעת מי נגד מי, להכיר יותר טוב אחד את השני וזה לוקח זמן, גיבוש קבוצתי זה דבר שנבנה לאורך זמן. וכשיש תלכיד כזה " אחד למען כולם וכולם למען אחד" אין ספק שהתוצאה תהיה טובה יותר, ויהיה קל יותר לעלות את המוטיבציה
 
מה קודם למה צד מקצועי או צד החברתי. במידה והזימונים היו נכונים כך שנבחרת ישראל הייתה מגיע להישגים (מקום 3-2) אין ספק שהצד המצקועי הוא זה שהיה גובר על הצד החברתי.
 
העניין שהוא שככול שזומנו יותר שחקנים מאמצע הקמפיין ועד סופו ראינו ירידה ברמה ובתצואות שאולי השיא היה במשחק מול ליכטנשטיין. אולי אחד' מרגעי השפל היה שזהבי הוריד את קפטן הסרט, במצד שבו הייתה יותר לכידות חברתית אולי דבר כזה היה נמנע. כשהקבוצה חזקה מבפנים היא תהיה חזקה מבחוץ. 
 
למאמנים תמיד יש התלבטות אמתית האם לקחת שחקן שישדרג את היכולות המקצועיות של הקבוצה ומצד שני עלול לפגוע במרקם החברתי של הקבוצה. לפעמים זה מצליח יותר ולפעמים פחות. מה שבטוח שכשיש קבוצה אחת שמשחקת לאורך זמן היכולת להביא לידי ביטוי את היכולות האישיות והקבוצתיות היא רבה יותר. כאן נכנס הפאן המקצועי, כאשר השחקנים בקבוצה מכירים את היכלות המקצועיות והמיומנות של כל אחד/ת מהשחקנים התפוקה הן בהגנה והן בהתקפה יהיו גבוהות יותר. קחו למשל תרגילי התקפה שמאמן בונה. ברגע שמוחלפים שחקנים צריך ללמד מהתחלה את התרגילים. צריך לעשות יותר אימונים. כמה תרגלי התקפה מובנים ראינו מהנבחרת שלנו? דווקא שהנבחרת שחקה עם שחקנים קבועים לאורך קמפיין שלם התוצאות היו טובות יותר. 
 
אחריות המאמן - אני טוען שמאמן שלא מביא את שחקן או שניים מקבוצה שהוא בנה יהיה לו יותר קשה בבנית קבוצה. שחקן כזה יהיה גם מתווך הרבה פעמים בין המאמן החדש לשחקנים. על המאמן מוטלת האחריות להביא שחקנים שהם בתקופה טובה לדוגמא מאמן לאומי שלמה שרף הביא את רונן חרזי לנבחרת כי הוא היה קורע רשתות והיה השחקן החם. מאמן הוא זה שצריך לבנות שיטת משחק אחת או שניים שהקבוצה תהיה מיומנות בה. מאמן לאומי בכדורסל או בכדורגל לא יכול להתחמק מהמילה כישלון. אין מה לפחד מזה. זה טבעי וכל אחד חובה את זה.
 
ההבדל בין אולימפיאדה לטורניר כדורגל לגביע העולם שכאן יש זמן לתקן ולאורך תקופה. אז מה צריך לעשות כדי שהקמפיין הבאה יהיה שונה כך שהתוצאה תהיה גבוה יותר:
 
1.לבנות תלכיד צעיר לשמונה שנים הבאות. 
 
2.ללמד שיטת משחק אחת או שניים קבועה. 
 
3.לעבוד על גיבוש חברתי והקצועי לאורך חודשים ושנים בלי שום קשר למשחקי ידידות. 
 
4.להביא מאמן בעל שם ושיעור קומה, כזה שהשחקנים יתנו לו כבוד.
 
5.לחבר מקצועית בין קבוצות הנוער, הליגות הנמוכות והליגות הבחירות ואלי שם נמצא מגן ימני.  
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.