אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

עבודת צוות מרחבית – חיסכון בעלויות והגדלת הביצועים

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
9/2
2016
עבודת צוות מרחבית – חיסכון בעלויות והגדלת הביצועים
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
עבודת צוות מרחבית – חיסכון בעלויות והגדלת הביצועים
הרבה אנשים מזלזלים בתפקיד של כוחות הביטחון עד שזה לא נוגע להם באופן אישי. עבודת צוות משותפת בכוחה לפתור בעיות הד הוק ובתנאי שיש תאום, הכלה והוכרה של כלל הנוגעים בדבר.
 
עבודת צוות ברמה גבוה מצריכה מיומנות מקצועית וניסיון רב לצד שיתוף פעולה, סולידריות, קרבה ולכידות חברתית חזקה בין העובדים/ות הכוללת השלמת מיומנויות של האחר.. בדרך כלל מדובר על צוותים שעובדים ביחד הרבה זמן.
 
המונח עבודת צוות מרחבית מתמקדת בסיטואציה שבו מספר צוותים מרקעים שונים ומקומות שונים מנסים לפתור ביחד אירוע נקודתי. לפניך יוצגו שתי סיטואציות שכתוצאה מהם שינו דפוסי חשיבה לעבודת צוות מרחבית.
 
בשנות התשעים היו פיגועי התאבדות קשים שנעשו באוטובוסים. לקח זמן עד שגובשה "תורת עבודה" כיצד יש לפעול בזירת פיגוע. עד שגובש דף עבודה עם נהלים וכללים מוסכמים מי אחראי על מה ואיך בזירת פיגוע נוצר מצב של מאבקי שליטה בין אנשי כוחות הביטחון והצלה שגלשו אף לעימות פיזי לדוגמא  מי צריך להיכנס ראשון לאוטובוס. האם משטרה, מכבי האש, מד"א וכו'.
 
אסון השריפה בכרמל הוא דגמה לשינוי תפיסתי ומערכתי. ב-2.10.2010 התחילה שריפה בכרמל שהביא למותם של 38 סוהרים. שלושה קציני משטרה ושלושה כבאים ולשריפת עשרים וחמש אלף דונם. כתוצאה מכך בשנת 2011 עבר מערך הכבאות שהיה שייך למשרד הפנים אל משרד לביטחון פנים. בשנת 2013 יוסדה הרשות הארצית לכבאות והצלה אשר כפופה למשרד בטחון פנים.
 
דוגמא כיצד עבודת צוות מרחבית יכולה להצליח
 
בתאריך ה- 7.2.2016  בכביש שבעים בצומת סומך ביום חורפי וגשום משאית קמח התחלקה על הכביש עברה את מעקה הבטיחות ונבלמה רק בקורות של הגשר שגובהו היה 12 מטר. היה צורך בחילוץ הנהג ונוסע.
 
הוזעקו למקום שבעה צוותים של כיבוי שכללו גם את יחידה לחילוץ מיוחד שבסופו של דבר הצליחו לחלץ נער בין ארבע עשרה ואת נהג המשאית שהיו לכודים במשאית ופונו באמבולנס לבית חולים רמב"ם.
 
על האירוע פיקדו: סמת"ח מטעם כיבוי אש והצלה, רשף כאמל שופניה וטפסר משנה לוי שלום לצד המפקד אחראי משמרת בתחנת חיפה.
 
התאום בין המשטרה לכיבוי האש, כאשר המפקדים בשטח מצליחים להיות מסוכרנים ולשתף פעולה זה לצד זה גרמו שבמקרה הנ"ל ניצלו חיי הנוסעים למרות שמדובר במקרה מורכב מאוד. מספיק היה לראות את הצילום של המנופים, וכמות אנשי המקצוע כדי להבין עד כמה לקחו ברצינות את האירוע לרבות השלכותיו.
 
ארגון או חברה צריכים כיום חייבים לעשות שימוש בשיתוף פעולה דרך פיתוח עבודת צוות מרחבית כך יוכלו לחסוך משאבים ומצד שני להגדיל את מרווח ההון התפיסתי והכספי. 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
שם נסיון
2/1/2016
הודעת נסיון
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.