אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

מוטיבציה בזמן משבר – בין דוד פולק להרב קלהר

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
4/9
2016
מוטיבציה בזמן משבר – בין דוד פולק להרב קלהר
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות מוטיבציה
דוד פולק מנכ"ל חב' חלל התראיין בגלי צה"ל רואיין בתוכנית "מה שקורה עכשיו בחדשות" עם ניב רסקין ונשאל מה עשה אחרי שטס מעל אתר השיגור של עמוס 6 וראה את הענן השחור. תשובתו הייתה כי בהתחלה הוא חשב שמישהו נדפק ואז הוא הבין "שמי" שנדפק זה הפרויקט שלו. הומר ובמיוחד הומור עצמי היא אחת מהדרכים המועלות שניתן להתגבר ולהמשיך הלאה.
 
מוטיבציה זה עניין של חינוך
הוא הסביר כאיש חיל האוויר לשעבר לימדו אותו שכאשר מטוס נופל והטייס ניצל והוא בריא מיד מעלים אותו על מטוס ולכן הדבר הראשון שעשה הוא לכתוב תוכניות חדשות. לא מכיר הרבה אנשים שפרויקט חלל  בעלות 200 מיליון דולר התרסק להם מול הפרצוף ומיד הם חוזרים לתפקד בשגרה. הרי האסון ישפיע לא רק על החברה חלל ולא רק על משרד הביטחון אלה גם ברמת האנושות לדוגמא המטרה של מארק צוקרברג מייסד פיסבוק הייתה לספק אינטרנט לאפריקה.
 
הכישלון הוא טבעי שמביא להצלחה
אדם שיודע לצאת מהר ממצב של "דחק" / לחץ / הופך את החברה שלידו ליותר טובה. עובדים/ות מחפשים/ות את הראש צוות, מנהל/ת מנהיג/ה שגם במצב המתפרש כטראגי או כאסון ימשיכו לתפקד ולנווט על עבר היעד הבאה. הרי כולנו חווינו כישלונות מהרגע שבו נולדנו מהרגע שזחלנו ועד  הרגע שבו ניסנו ללכת. מי זוכר כמה פעמים הוא נפל עד שלמד ללכת ? ככול שנדע להפנים כי כישלונות הם חלק חשוב מהחיים בדיוק כמו הצלחה נדע לתפקד יותר טוב בסביבה משתנה ובמיוחד כשהדברים לא פועלים לטובתנו.
 
כאשר דוד פולק אמר שהתחיל לכתוב תוכניות חדשות ברגע שהבין שהלווין עמוס 6  משול בעיני לילד שהצליח ללמוד ללכת בסוף הגיע לצבא נפצע בשתי רגליו ועכשיו הוא צריך ללמוד ללכת מחדש והוא עושה זאת. אומרים שהמציאות חזקה מהכל אבל אדם שמחליט שהמציאות לא תכתיב לו אלה שהוא יכתיב למציאות יצליח יותר. מוטיבציה לפעמים יכולה להינזק ממצבים חיצונים או פנימיים. אבל החוכמה היא להתגבר ולהמשיך הלאה.
 
ישנם שני סוגי  מוטיבציה: פנימיים וחיצונים
מוטיבציה חיצונית יכולה לנבוע מתוך ציפיות והגדרות חברתיות, תגמול חיצוני, הזדהות עם רעיון, מערכות תמיכה חברתיות, סוציאליזציה וחינוך של ההורים ובבית הספר להשיג דברים ולהט רגשי כשאנו מדברים על נושא שחשוב לנו לחלוק אותו אם הזולת שימו לב כמה מוטיבציה יש לכם כדי להסביר ולשכנע במיוחד שהוא מגיע ממקום שבו את משוכנעים שהוא יכול
מוטיבציה פנימית יכולה לנבוע מותך השפעה של: אמונה, עקרונות,  נטייה גנטית, בריאות נפשית וגופנית , דימוי עצמי, מזג, ביטחון עצמי , תגמול פנימי, כישורים וכישרונות, דברים שאנו רוצים להשיג לעצמנו ודברים שאנו אוהבים לעשות
 
אז מה המוטיבציה  שלך ?
כדי לברר מה המניע / המוטיבציה של עמית/ה כדי לא להתחיל בשאלה מה מניע אותך לקום בבוקר? נכון יש משמעות מאוד גדולה לשאלה "מה את עושה כשאתה קם בבוקר" אבל לעיתים עובד/ת יתקשו לענות  כי אורח החיים שלנו משתלט על סדר היום.
 
אם תשאלו "מה הדבר שעושה לך טוב כשאתה עושה אותו למישהו אחר", סביר שיבקשו שתחזרו שוב על השאלה. ברגע שאדם עושה משהו טוב למישהו אחר שגורם לו לתחושה טובה הוא ירגיש יותר טוב עם עצמו. זכרו התרומה לחברה ולחיי האנושות היא גורם מוטיבציה רב עוצמה.  
 
מוטיבציה ומחויבות מוסרית !
חברת התעופה סאות'ווסט איירליניס הוקמה על ידי הרב קלהר מתוך מחויבות מסורית כי הבין שמחרי הטיסות גבוהים מידי לעם האמריקאי. הדבר עזר לו כאשר עמד מול תביעה של חברת התעופה בראניף ובמשך כחמש שנים שבמהלכם הפסיד במשפטים ועד שהגיע לבית המשפט העליון וזכה, (חברת בראניף הפסיקה להתקיים)  אין ספק כי המחויבות המוסרית כלפי המדינה והעולם דוחפת את דוד פולק  להמשיך קדימה ולא לעצור ... זה מה שאנו יכולים ללמוד מהמקרה שלו.
 
להזמנת סדנאות במוטיבציה או הרצאות בתחום הנעת עובדים/ות
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.