אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

האם בכל אירוע חברתי בלילה מסתתר ערב גיבוש ולהפך ?

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
9/10
2016
האם בכל אירוע חברתי בלילה מסתתר ערב גיבוש ולהפך ?
חיפוש לפי קטגוריות:
פעילות גיבוש לעובדים
תפקידו של אירוע חברתי
אירוע חברתי הוא כזה שבו מספר בני משפחה, חברים שיש ביניהם מכנה משותף מחליטים להיפגש. זה יכול להיות כתוצאה מציון אירוע מסיום כמו יום הולדת או מפגש חברים/ות כמו חוג בית מעצם הצורך להיות ביחד. אירוע חברתי יכול להתקיים בין עובדים/ות כאשר קבוצה של שניים שלושה עובדים/ות מחליטים לצאת ביחד. אירוע חברתי יכול לגבש דרך חוויה משותפת של "להיות" אחד עם השני כשהניידים "מושתקים קלות".  ערבי גיבוש הם חלק מאירועים חברתיים הקשורים למקום העבודה.
 
 
תפקידו של ערב גיבוש
ערב גיבוש לעובדים הינו אירוע חברתי רב תרבותי שכן הוא קורא בהרבה מדינות ובהרבה שפות שתפקידו ללכד ולאחד. החשוב ביותר כשעורכים ערבי גיבוש הוא למקד את השאלה מה מטרת האירוע :  שחרור של הצוות ?? הכרות וחיבור בין העובדים ?? אוורור אווירה והאקלים החברתי ?? התחלת שינוי?? תרבות ארגונית שמחייבת אירוע חברתי אחת לרבעון?  טיפ לעולם ערב גיבוש לא יכול לשנות מצב שבו יחסים חברתיים מאוד רעועים לאורך זמן. אבל זאת הזדמנות מצוינות להתחיל שינוי. המשותף הן לערב גיבוש והן לאירוע חברתי הוא צורך של עובד/ת, חבר/ה ראש הצוות לקיים מפגש חברתי.
 
צריך להבחין בין סגנונות שונים של ערבי צוות וגיבוש. אם אירוע לעובדים נעשה במסעדה / סלון/ אולם אירועים/ פאב  על טהרת האוכל והשתייה בלי שום "תוספות חינוכיות" כמו הרצאה או סדנה שתתמקד בגיבוש החברתי אזי אפשר לדבר על אירוע חברתי שהגיבוש נוצר כתוצאה מרמת השיחה והמיניגלינג בין העובדים/ות.  ברגע שמכניסים אלמנט כמו סדנה שתתרכז בהכרות מעמיקה יותר בין חברי/ות הצוות כמו סדנה הכרות בתקשורת בין אישית ושפת גוף. או סדנת צחוק משחררת נכנס אלמנט גיבושי רגשי ממוקד מטרה.
 
ערב גיבוש הוא גם סוג של אירוע שתחתיו מכפיפים: אירוע פרידה או פרישה, חגיגת ניצחון, ערב הוקרה,  ערב צוות, מסיבת סיום שנה,  ציון חג כמו חנוכה, יום המחנך וכו..   
 
מתי אירוע חברתי הופך לאירוע גיבוש
כאשר ישנה קבוצה של אנשים עם מכנה משותף שרוצה להיפגש כדי ליצור המשכיות של מפגשים, יש להם מטרה משותפת לממש, והם רוצים להכיר טוב יותר האחד את השני או לבלות זה במחיצת זה כך נוצר סוג של ערב גיבוש.
 
 
האם האחיות "מלאכיות בחאקי" יהפכו אירוע חברתי לערב גיבוש
"המלאכיות בחאקי"  היו אחיות קרביות ששרתו בחזיות בבתי חולים שדה בזמן מלחמת יום הכיפורים. לאחר 43 שנה הפגישו ביניהן.  אין ספק שזה אירוע חברתי מרגש בשבילן. חלקן לא ראו אחת את השניה מאז תום המלחמה או שהכירו אחת את השניה יותר או פחות. ברגע שהם יחליטו לצאת ביחד ולהילחם על כך שמגיע להן צל"ש ושיכירו בתרומתן הייחודית בעצם האירוע חברתי הפך לערב גיבוש מאחד ומלכד עבורם.
 
 
מתי ערב גיבוש הופך לאירוע חברתי
במצב שבו עובדים/ות נפגשים לערב גיבוש אבל מבחינה רגשית יש ניכור. הרוב מתרכזים/ות באוכל, לא מתקיים דיאלוג, שיחה אז האירוע הופך להיות חברתי עד כמה שניתן לקרוא לו כך.
 
 
תפקידו של החיוך באירוע חברתי 
ד"ר בת שבע פורת מספרת על מקרה שבו חייל איים על המפקד שלו בנשק ואמר שאם פסכיאטר לא יראה אותו הוא ירה בו. הפסיכיאטר ביקש שלא יאירו אותו. אז היא ניגשה עליו וחייכה עליו ואמרה לו שהפסיכיאטר ישן, שימסור לה את הנשק שלו והם ילכו שניהם ויחכו עד שהוא יתעורר. .
 
החייל היה כל כך מופתע שחיילת מחייכת עליו שהסכים לבוא יחד איתה ושהיא תשמור את נשקו . הכלי שהיא קיבלה ומשתמשת בו מתוך אות יום הוא החיוך כמקור להרגעה.  אז בין אם אתם רגועים ובין אם לא. הפקתם אירוע חברתי ואתם לא יודעים איך הוא יתחיל פשוט חייכו. כפי שנאמר החיוך עקום אבל מישר הרבה מאוד דברים.  לקבלת רעיון לאירוע חברתי מוזמנים לעבור לדף הבאה
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.