אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנאות גיבוש לעובדים בעידן של גיוון תעסוקתיDiversity

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
22/11
2016
סדנאות גיבוש לעובדים בעידן של גיוון תעסוקתי Diversity
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנאות לעובדים
גיוון תעסוקתי בעבודה משפר פתרונות ייצרתים, ההון האנושי בארגון הופך ליתרון בזירה הגלובלית ומשפיע על הגידול הכלכלי לארגון. בחירת סדנאות גיבוש לעובדים צריכה להיות מושפעת מתהליכים אילו.
 
שינוי אסטרטגי - תעשיית השעונים בשוויץ קדשו את גלגלי השיניים והמחוג בשעון ולא האמינו שמישהו ירצה שעון דיגיטלי או אלקטרוני, חברת אי.בי.אם האמינו שהמחשב הוא מכשיר מאוד מרכזי בארגון ולא ראתה את הפוטנציאל כמכשיר ביתי. בשני המקרים ייתכן שאם היו מנהלים/ות עובדים/ות ממקומות שונים בעולם החברות  הין משקיעות יותר משאבים במחלקות הפיתוח ומחליטות על שינוי אסטרטגי עמוק.  
 
בנק מזרחי - בתאריך 22.11.16 התיצב מנכ"ל בנק מזרחי אלדר פרשר ופרס את התוכנית האסטרטגית ומנועי הצמיחה לשנים הקרובות של הבנק  מהחטיבה העסקית שתכלול פתיחת סניפים עסקיים והגדלת היקפי האשראי לעסקים ועד ליעילות תפעול גבוהה, תרבות ארגונית שתתמוך בהתייעלות ויעילות בשגרה של העבודה, טיוב (שדרוג / שיפור) כוח אדם, ושמירה של יחסי עבודה יציבים ואיכותיים לאורך זמן, העלאת הדיבדנד כבר בשנת 2017 בכשלושים אחוז.
 
מחקרים הראו שארגון שהוא מגוון מגדיל את הסיכוי לצמוח ולהראות תשואות גבוהות יותר של המניה. לכן שיפור בכוח האדם ויעילות בשגרת העבודה יכולה להיעשות דווקא כאשר מכניסים עובדים/ות ממגזרים שטרם עבדו ויכניסו "רוח מרעננת לשגרת העבודה". מצד שני מחקרים בתחום הביצועים הראה כי ברמה משכורת מסוימת לתגמול כספי אין כמעט השפעה על הביצוע בעבודה. סדנאות גיבוש לעובדים/ות יכולים לתת פתרון בשיפור רמת התקשרות ביניהם לבין המנהל/ת.  הן מחזקות את רמת ההכרות ובכך תורמות לחיזוק הלכידות בעת משבר ומקדמות שיתופי פעולה והעברת מידע.  
 
תפיסת הארגון לאחר קליטת עובדים/ות חדשים/ות ממגזרים שונים צריכה להשתנות. לא מספיק שארגון יחליט על העסקת עובדים/ות בעלי רקע אתני ודתי שונה אלא שיש צורך בשינוי בתרבות הארגונית ובאקלים בכדי לקבל אותם, החל מרמת הערכה והמשוב ועד הכשרת מטבח והדרך שבה תגמול יינתן (דיבידנד, בונוס או הכרה מול כולם). הדבר דומה לקליטת עלייה בארץ. הקליטה הטובה ביותר הייתה בצבא כשעולים/ות הגיעו לתפקידי מפתח מצד שני אולי הקליטה שנעשו בה יותר טעויות הייתה של בני העדה האתיופית. בעידן העסקי והגלובלי המהפכה נמשכת ויש צורך להשתמש בפוליטלי קורקט במיוחד בחברה שבה יש שונות מאוד גבוה בין העובדים/ות אם מבחינת צבע, מין, גזע, לאום ודת. מה שטוב בפוליטיקה לא תמיד טוב לעסקים.
 
תפקיד המנהיג/ה בעבודה – ראשי הצוותים, מנהלים/ות צריכים לגרום לעובדים/ות להיות מודל לחיקוי  או כדמות אב / אם עבורם. כאשר הבוס/ית מתחילים להתייחס אל העובדים/ות כאל שותפים ועמיתים, לומד על עורך חייהם נוצר קשר רגשי שהוא מקור למחויבות חזקה יותר גם כלפי הארגון. מחקר של "פיננשל טיימס" על 200 מנכ"לים בגרמניה, צרפת ובריטניה בשנות האלפיים מצא כי מנהלים גרמנים רצו שיהיו קונפליקטים מובנים, מנכ"לים צרפתיים הגיעו להחלטות בעצמם בלי להקשיב למי שמתחתיהם, והמנכ"לים הבריטים מעדיפים שמוצב להם אתגר וכל זאת בלי לדבר על השונות שבין המזרח למערב, לכן עסק שיחזיק עובדת מארץ אחרת יוכל להבין את אותה הארץ יותר טוב דרכה.
 
סיפור מקרה - מספר חודשים לאחר פרשת המרמרה הגעתי לערוך סדנה בהרצליה לחברת היי טק. מסתבר שבין היתר היו גם עובדות מתורכיה. ששאלתי אותם האם בעקבות פרשת המרמרה משפיע  עליהן הן אמרו שלא. אגב באותו חברה היו עובדות מיפן ומעוד ארצות. האם המנהלים/ות דיברו איתם באופן יזום על המצב הגיאו פוליטי החדש שנוצר ביננו לבין הפלסטינאים אינני יודע אבל אם היו עושים תאום ציפיות בנושא ייתכן ששני הצדדים היו מרגישים יותר בנוח. היכולת של חברה / ארגון  להכיל, להכיר בשונות ובהבדלים הבין תרבותיים החל מידיעת חגים דרך הערכה ותגמול במקום שממנו מגיעים יכולה לעזור בקליטה ולהפוך את העובד/ת להיות עם מוטיבציה ואמביציה גדולים יותר.  ישנם מקרים שבהם דרך ערבי חברה משותפים, ימי כיף, וועידות וכנסים נפתחים אופציות לשיתופי פעולה נוספים בין העובדים/ות. בחירת סדנאות לעובדים ביום גיבוש או יום כיף.
 
סדנאות גיבוש לעובדים הן מנוע חשוב להכרות, לחיזוק קשר רגשי ויצירת חוויה משותפת מחוץ למסגרת העבודה. כך יכולה להיווצר שיתוף פעולה שיביאו לפיתוח מוצרים חדשים וכניסה לשווקים חדשים בחברה.
 
סדנת גיבוש לעובדים יכולים לייצר הכרות עם אדם מתרבות שונה, הרצאה על שונות חברתית יכולה להביא ליותר פתיחות וניסיון להכיל חשיבה שהיא שונה, סדנאות יצירתיות יכולות לעודד פתרון יצירתיים (בעידוד המנהלים/ות והאקלים התרבותי) אבל כל ארגון עסקי חייב מראש לבדוק איפה הוא היום ואיפה הוא רוצה להיות בעוד חצי שניה בנוגע לגיוס כוח אדם איכותי ממגזרים שונים שיעזרו לחברה לצמוח ולשרוד.
 
כיצד בוחרים סדנת גיבוש לעובדים נכונה – ככול שיש נציגות רב תרבותית בין העובדים/ות בארגון כך צריך לבחור סדנאות גיבוש ברגישות רבה יותר. יש בדרך כלל שני דברים שיכולים להביך מגזרים מסוימים  מגע, ודיבור על מיניות. לפניך מספר רעיונות כיצד לבחור סדנת גיבוש לעובדים:
 
1. קבעו מה מטרת סדנת הגיבוש ועל פיה חפשו סדנה מתאימה
 
2.שאלו את עצמכם ואפילו את העובד/ת איזה פעילות יכולה לגרום למבוכה.
 
3.למדו דרך יוטיוב איזה פעילות גיבוש נערכות במקומות בעולם שמהם מגיעים העובד/ת
 
4.בדקו איזה סדנאות מוצלחות היו בעבר בארגון שלכם.
 
5.החליטו האם צריך שהסדנה תהיה בשפה העברית או אנגלית ומי יכול/ה לתרגם.
 
6 התייעצו מול מנחה הסדנה / מפעיל/ה האומן/ית וערכו תאום ציפיות מולם
 
7.בחרו בתכנים שיכולים להיות "מין סטרים" לדוגמא סדנת צחוק או שפת גוף.
 
8. לאחר שבחרתם שתפו בהחלטה.
 
 לפרטים אודות סדנאות גיבוש לעובדים ובחירה מוצלחת עברו לדף הבית.
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.