אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

סדנת צחוק - הקבוצה משפיע על היחיד לטובה

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
הגדלת פריון בעבודה – פעילות גיבוש או ימי חופשה ?
הגדלת פריון בעבודה יכולה להיעשות דרך חופשה וגם דרך פעילות גיבוש. ח"כ רחל עזריה ממפלגת כולנו העבירה בהצעת חוק בקריאה שניה ושלישית בכנסת כי העובדים/ות בישראל יקבלו 12 ימי חופשה במקום 10 ימי חופשה.עד היום רק מהשנה החמישית נוספו עוד ימי חופשה. כשהמטרה בלקיחת ימי חופשה היא להגדיל את פריון העבודה. שכיר/ה בישראל עובדים יותר שעות מעמיתיהם ב- ocd כאשר עמיתיהם מקבלים בין 15-20 ימי חופש בשנה !! החוק יחול על מיליון וחצי עובדים בישראל.. בשנת 2014 מדינת ישראל דורגה במקום החמישה עשר מבין מאה שישים וחמש מדינות בעלות כלכלה בעולם ועמדה בין קנדה לגרמניה. פריון המשק לשנת 2011 נמדד בכ- 78,847 דולר. אין ספק כי חופשה היא אחת מהדרכים לגרום לגוף להתרענן, להחזיר אנרגיה ובכך להחזיר את העובד/ת בכוחות מחודשים לצוות, מחלקה, חטיבה, אגף, חברה.
חזור...
26/12
2016
סדנת צחוק - הקבוצה משפיע על היחיד לטובה
חיפוש לפי קטגוריות:
סדנת צחוק
סדנת צחוק מטרתה לשחרר, להביא את הקבוצה לריגוש של צחוק מתגלגל במגוון דרכים כמו: משחקי יחיד, זוגות וקבוצה. הצחוק מדבק בדיוק כמו שהתאבדות עלולה להיות מדבקת ובדיוק כמו שבכי מדבק. אז מה עדיף? לצחוק כמובן..
 
מחקרים מצאו שבתור ילדים/ות אנו צוחקים הרבה יותר מאשר כשאנו נערים/ות ופחות כמבוגרים. לא סתם אנשים אוהבים ללכת לראות סטנד אפ, או להצגת קומדיה. בדרך כלל המדד להצלחת המופע "האם צחקנו הרבה". הומור יש מטרה. לפעמי היא סטרית, כמו חיקוי ראש ממשלה, לפעמים כדי להתמודד מול תופעות חברתיות של גזענות ועד קמצנות. כשאנו מדברים על משהו שכואב לנו בצורה מוקצנת זה יצחיק.
 
יתרונות הרגשיים והפיזיים  של הצחוק
הצחוק עושה מסג' מעולה לאיברים הפנימים שלנו בגוף מהלב דרך הסרעפת ועד הבטן. הצחוק מקל על כאבים, מחסן כנגד מחלה, ומעורר את ההורמונים שגורמים לתחושה טובה כמו דופאמין, ואדרנלין.  הצחוק עוזר להסתכל על דברים בצורה יותר מאתגרת וקלה. אז אם זה כל כך טוב למה המורות פחדו שנהיה ליצנים וליצניות ?
 
מה אתה רוצה להיות ליצן?
היכולת שלנו להצחיק היא מעלה חברתית. אנשים שיודעים להצחיק נתפסים כבעלי מנהיגות. לכן רוב הסיכויים שילדים בבית הספר שרוצים להצחיק ויצליחו וישפרו את המיומנות שלהם יתפסו כמנהיגים ומנהיגות בתיכון, בצבא ובעולם העסקים גם אם לא גמרו חמש יחידות מתמטיקה. בילדות למורות היה את המשפט "מה אתה רוצה להיות ליצן?", אגב היום יש ליצנים שמרוויחים הרבה יותר ממורה. הקונפורמיות החברתית שצריך לצחוק בזמן מסוים ובסיטואציה מסוימת  לא תמיד מסתדרת ומתיישרת עם המציאות. 
 
תפקיד הבדיחה
לבדיחה יש פואנטה וגורם הפתעה בדומה למופע סטנד אפ. כשמפתיעים אותנו אנו צוחקים. זוג הולך ברחוב ומתווכח מי ילך באמצע  מצטרף אליהם אדם נוסף ואומר "במקום להתווכח בואו נלך בזוגות".  הבדיחה מעבירה מסר ונועדה להביע ביקורת ולעזור להתמודד מול סיטואציה חברתית לא נוחה.
 
השפעת הקבוצה על היחיד בסדנת צחוק
אדם נתקע בחלון זה עלול  להצחיק את חלקנו כי זה מפתיע, חלק אחר יזדהה באותו רגע עם "הקורבן" אבל ברגע שהצחוק יתפרץ הוא יכול להדביק מחיוך ועד צחוק גם כאלה שמרגישים לא נוח לצחוק על הסיטואציה.
 
סדנת צחוק עובדת בדומה למשחק המקדים בסקס. לפעמים צריך להשקיע הרבה מאוד במשחק המקדים ולפעמים קצת.  במיוחד נכון הדבר כאשר הקבוצה היא הטרוגנית ואז המשחק המקדים יתחיל  דרך תיפוף גוף  וימשך דרך פעילות אירובית קלה כדי ליצור שחרור רגשי ופיזי לחלקים הבאים של הסדנה.
אם אין הכרות  רבה בין האנשים צריך לשקול אם בכלל לבחור סדנת צחוק או לפחות לשלב משחקי הכרות ובתקשורת בין אישית כדי ליצור קירבה לקראת השלב הבאה של הסדנה..
 
ככול שהקבוצה היא הומוגנית ויש בה הכרות טובה יותר. סדנת צחוק יכולה ללכת למחוזות מטריפים והמשחק המקדים יהיה דקות ספורות . פעילות סדנת צחוק עובדת בשלושה מישורים: אדם שצוחק לעצמו, בזוגות  ובקבוצה. בהתאם לאפיון הקבוצה ניתן לבחור אם להתחיל מפעילות קבוצתית ואז לעבור לפעילות זוגית ואישית. או להפך.
 
פעילות חילופי זוגות בסדנת צחוק
אחת מהדרכים לגרום לצחוק היא לערוך פעילות בין 2. גם פה תהיה השפעה אחד על השני. בשלב הראשון הם צריכים לעמוד בלי לדבר מספר שניות. לאחר מכן יש מספר אופציות. להצחיק אחד את השני לדוגמא מפעיל סדנת צחוק מספר בדיחה ועכשיו כל צד צריך לספר אותה בפנטומימה לבן או בת הזוג למשחק. וזה רק הפרומו.
 
פעילות צחוק ליחיד
סדנת צחוק מתחילה כאשר מסבירים על חשיבות הצחוק בחיים. כמה הצחוק עוזר להתגבר על קונפליקטים ועושה טוב לגוף ולנפש. ייתכן  כי מנחה סדנת צחוק יתבל בהומור, בבדיחות ובקטעי סטנד אפ כדי לשחרר מבחינה רגשית. אפשר שאנשים יספרו מאורע מלחיץ, מרגיז או בדיחה מחייהם וכך ייוצר מימד נוסף של צחוק מתגלגל.  לאחר מכן פעילות כמו "פוטין אמר" תגרום  באופן אינדיבידואלי לצחוק.  
 
השפעת הקבוצה על היחיד
פעילות צחוק מתרחשת במעגל כאשר מלמדים איך לעשות קריאת צחוק ושתלווה סיום של כל הפעלת צחוק. לאחר מכן מדביקים אחד את השני מחיוך ועד צחוק מתגלגל. תמיד יש כאלה שלא מסוגלים לעמוד באתגר ולא מפסיקים לצחוק. הפעילות מתקיימת כאשר מחזיקים ידיים.  הקבוצה משפיעה בכך שהצחוק לרגע קט הופך ללגיטימי ונוצר שחרור מכל "האיסורים והנורמות החברתיות" שלמבוגרים אסור לצחוק.
 
סולומון אש היה כבר קודם  
בשנת 1951 ערך סלומון אש ניסוי לבדיקת קונפורמיות בנושא קווים. חמישה אנשים היו צריכים לקבוע מהו הקוו הארוך ומהו הקצר אחד אחרי השני כך שהם שמעו את התשובות. . כאשר החליף חלק בתור משתפי פעולה מתוך 5 ואמר להם לשגות באבחנה לגבי מה הקוו הארוך והקצר מי שבא אחריהם בחלק מהמקרים הושפע מתוך תשובותיהם ונתן תשובה שגויה. סדנת צחוק לקבוצה יש השפעה גדולה מאוד לגלות קונפורמיות ולעזור לשאר להיפתח לסגנון ההפעלה. בתחילת הכתבה עלתה התובנה כי צחוק, התאבדות ובכי זה דבר מדבק.
 
אם אתם מעדיפים להדביק את החברים/ות שלכם בצחוק הזמינו להם סדנת צחוק
 
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.