אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

מתי לעשות אירוע פרידה ומתי ערב צוות למנכל ולמנכלית

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
27/12
2016
מתי לעשות אירוע פרידה ומתי ערב צוות למנכל ולמנכלית
חיפוש לפי קטגוריות:
אירוע למנכ"ל
עו''ד מאיר שפיגלר יתמנה בקרוב להיות מנכ''ל ביטוח הלאומי. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל קרן הקיימת. בעוד אירוע פרידה מתקיים בטווח של חודש הפקת ערב צוות יכול לחכות. אחד מהדברים החשובים ביותר הוא לדעת כיצד לסיים תקופה ואיך להתחיל תקופה חדשה. סיום תקופה בארגון מצריך ברמה האישית להכיל את המקום של הפרישה. אצל כל אחד/ת זה מגיע בצורה אחרת. יש מנהלים  שתוך מספר ימים מתרגלים למקום חדש ויש כאלה שזמן ההסתגלות שלהם ארוך יותר. (כמובן בהתייחס למעורבות הרגשית, להטבעת החותם, תחושת המיצוי העצמאי ומשך הזמן של העבודה בחברה ועוד).
 
תפקידו של אירוע פרידה
אירוע פרידה הינו טקס חברתי ויש לו משמעות פסיכולוגית הן עבור המנכ"ל שעוזב והן עבור ההנהלה, העובדים/ות. בעצם אירוע הפרידה זה משהו שכל הצדדים צריכים לרצות אותו אחרת ייתכן שלא יתקיים כלל.  
 
ככול שהאישיות של המנכ"ל יותר מוחצנת יש סיכוי שאירוע הפרידה יהיה יותר "נחשב ופתוח לקהל". שי אבוהב הוא רב סרן במיל ובעלה של רותם אבוהב. כשהפך להיות קצין צעיר הוא ביקש מאמא שלו, שלא תשוויץ בכך. סביר להניח שאירוע הפרישה שלו התאים למה שהוא רצה לאומת זאת אירוע פרידה מרא"ל בני גנץ  רק הכיבוד עלה כ-64,000 ₪ אין ספק שככול שהסטאטוס והדרגה עולה הן בצבא והן באזרחות ברוב המקרים גם ההפקה עולה בהתאם.
 
תפקידו של אירוע פרידה למנכ"ל להכיל ולתת מקום להוקרה ולסגירת מעגל מצד חבר נאמנים, בעלי/ות המניות, היו"ר, מנהלים/ות בכירים/ות ומצד שני "לסמן למנכ"ל" שתפקידו הסתיים בשלב זה. למנכ"ל זהו מקום לסגור מעגל מול אישי בינו לבין עצמו ובינו לבין סביבת עבודתו.  
 
רעיון לאירוע פרישה ופרידה ממנכ"ל /ית
1.קביעת תקציב
2.קביעת תאריך ושעה
3.עריכת רשימת מוזמנים ומוזמנות
4.עדכון טלפוני ושליחת הזמנות
5.השכרת אולם, הגברה ותאורה, ציוד לוגיסטי, כיבוד
6.הקלטת קליפ או "סרט פרישה תדמיתי"
7.ארגון לו"ז, בחירת מנחה ורשמית דוברים/ות
8.הופעה.
 
מתי המנכ"ל / המנכ"לית החדשה צריכה לארגן ערב צוות
 
תפקידו של ערב צוות לחבר בין המנכ"ל/ית לבין ההנהלה, אם האירוע יתקיים בביתו של מנכ"ל יש כאן סימבוליות לפתיחות ולקבלת תחושת משפחתיות.
מתי כדי לקבוע ערב צוות - לאחר תקופה שבה המנכ"ל/ית נמצאים במערכת. מכירים ומרגישים טוב בה. היחסים בחלקם הופכים ליותר פתוחים ופחות פורמליים ממנהלת הלשכה דרך סמנכ"ל הכספים ומשאבי אנוש ועד למנהלים/ות החטיבה והאגף,  אז כדאי לבקש ממנהל/ת משאבי אנוש להפיק ערב צוות בין אם מדובר על מנהלים/ות בכירים/ות או לצוות עובדים/ות בחברה. זמן טוב יכול להיות שלושה חודשים עד חצי שנה.
 
רעיון לערב צוות עם מנכ"ל/ית החברה
1.קביעת תאריך ושעה
2.עריכת רשימת מוזמנים/ות
3.עדכון במייל ובווטס אפ
4.קביעת תקציב
4.סגירת מקום וכיבוד לאירוע (בית, מסעדה, חדר קריוקי, אולם אירועים)
5.הזמנת פעילות מתאימה.
 
בחירת פעילות מתאימה לערב צוות
כדאי מאוד להתייעץ לגבי בחירת פעילות מתאימה. לפניך שלושה אופציות מועדפות לערבי צוות למנהלים/ות עובדים/ות. סדנה. הרצאה. הופעה. כל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות. ערב צוות נועד במהותו לשחרר, לחבר, לפנק ולהעצים. אירוע מוצלח יהיה כזה שהמנהלים/ות או העובדים/ות יחלקו חוויות משתפות ומשותפות מעולמם הפנימי והמקצועי ובכך יגדילו את הסיכוי לשיתוף פעולה רחב יותר בעבודה.
 
1.סדנה – הזמנת סדנה הופכת את המשתתפים/ות לפעילים יותר. אם המטרה היא חיזוק ההכרות סדנת תקשורת בין אישית עם משחקי הכרות וטיפים בתקשורת בין אישית יכולות להיות טובות. סדנת יין עם משחקי חברה יכול להוות פתרון כשהיין מוריד מתחים ומשחרר ותוך כדי ניתן ללמוד דבר או שניים.  חדר קריוקי יכול להוות פלטפורמה נהדרת לחברה שאוהבת וזקוקה קצת להתפרק..
 
2.הרצאה – בהזמנת הרצאה יש משהו טריקי. רוב ההרצאות ששמנו בחיים שלנו היו או משעממות לייט או מאוד משעממות. הקונוטציה היא של יום עיון ולא ערב צוות. לכן הזמנת הרצאה בגרפולוגיה שבה יש השתתפות פעילה יכולה להיות אופציה טובה. להביא מישהו בעל שם עולמי, או ישראלי כמו דב מורן, ניב רסקין יכולה להית מרתקת לרוב הקהל או הצוות.
 
3.הופעה – בהופעה יש משהו בידורי יותר. הזמנת אומן חושים, הופעה של זמר/ת, הופעת סטנד אפ לערב צוות ההתמקדות היא בחוויה רגשית האישית אבל פחות מתמקדת בסינרגיה הקבוצתית ובחשיבותה של ההכרות הבלתי אמצעית.
 
לקבלת רעיונות לאירוע פרידה לחצו כאן
 
לקבלת רעיונות לערב צוות לחצו כאן
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.