אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

ימי גיבוש אלטרנטיביים - הפקת ראש צוות או מנהלת הלשכה

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
9/12
2018
ימי גיבוש אלטרנטיביים - הפקת ראש צוות או מנהלת הלשכה
חיפוש לפי קטגוריות:
פעילות גיבוש לעובדים
ימי גיבוש לעובדים הם נדבך חשוב מתוך מסורת ארגונית הבאה להודות ולהוכיר על תרומתם של עובדות / עובדים וכמקור לשחרור ממתחים, גיבוש צוות והתנעת תהליך בחברה ובין צוותים.
 
שנת 2019 הולכת להיות שנה שבה ראשי צוותים ייקחו יותר לידיהם את נושא של פעילות חברתית מערב צוות ועד ימי גיבוש לעובדים כי כאשר מדובר על צוותים קטנים התקציב לעובד/ת בדרך כלל אינו מאפשר שכירת חברת הפקת אירועים. אם הוחלט לממש את התקציב של החברה ואתם מונים 6- 10 ואפילו 20 עובדים אם תקציב של 100 ₪ לעובד/ת ניתן לעשות יום כיף ולא רק לצאת בצהרים למסעדה
 
הכנת ארוחת בוקר
ניתן להכי לעובדים ארוחת בוקר קלה שתכלול גזרים, עגבניות ומלפפונים. לחמניות שני סוגי גבינות, בורקס ומיני מאפה, שתיה וקפה, תה וקפה. ניתן לעשות "סידור הבאה" כשכול עובד/ת אחראי להביא דבר מה.
 
בחירת מרכז מבקרים לימי כיף
בדרך כלל בחירת מרכז מבקרים צריכה להיות בהתאם למיקום הגאוגרפי של מקום העבודה או בחירת המיקום שיתבצע יום הגיבוש. רצוי לבחור עד שני מרכזי מבקרים ולא יותר.
 
לדוגמא בארץ יש הרבה מאוד מרכזי מבקרים שפותחים את שעריהם בעלויות נמוכות או ללא תשלום כמו: מקורות, חברת חשמל, אסם, שטראוס, תנובה, סבא חביב, אבנובה, קוקה קולה, פארק אריאל שרון, בית מני, מפעל נשר, יקבי בנימינה, יקבי ברקן, יקב טוליפ, יקב תבור..  מצד שני ישנם חוות תבלינים כמו "חוות דרך התבלינים" הפזורות ברחבי הארץ
 
בחירת פעילות ODT  לעובדים/ות
אפשר להוציא את הצוות החוצה לאחד מהפארקים הפזורים ברחבי המדינה ולערוך להם פעילות של תחרות שתמחיש את חשיבות עבודת צוות.  הדבר מצריך תכנון מוקדם, בדיקת ביטוח. להלן מספר רעיונות:
 
1.חלוקה לשתי קבוצות. בוחרים נייד זהה מבחינת גודלו ועל הצוותים להעביר אותו הלוך וחזור בלי עזרה של כפות הידיים.
 
2.אזיקונים לרגלים – בוחרים זוג מתנדבים משני הקבוצות שצריכים לעשות תחרות להגיע במהירות האפשרית למקום שתקבעו  כאשר רגליהם קשורות.
 
3."הסתדרו בהתאם" – יש לבקש מהקבוצה להסתדר ע"פ מידת הנעלים, חודש הלועזי שבו נולדו, ע"פ גובה ואפשר ללכת על אקסטרים כמו אורך הלשון, תאריך שבו הגיעו לעבודה, מידת חזיה או תחתונים ועוד..
 
4."תחרות משימות" – רצוי להכיר את המקום ומראש למצוא 7 משימות שהצוות צריך לעשות במינימום זמן. למשל: להצביע היכן נמצא הכיוון לירושלים, אילת, ונהריה, להגיע למקום הגבוה ביותר בעץ ששתי הקבוצות לידו, להכין מקמח ומים פיתה הכי גדולה, לרשום את שמות כל האחים והאחיות שיש לקבוצה, לתת המנון לקבוצה, לספר כמה שיותר אירועים היסטוריים שקראו במקום.
 
5."משימה למען איכות הסביבה"  – על הקבוצות למצוא כמה שיותר פריטים של אשפה.
 
טיול גסטרונומי לעובדים עם מדריך/ת טיולים
היום בין 800-1000 ₪ ניתן להשכיר מדריך/ת  טיולים למספר שעות. במקרה כזה ניתן לתכנן טיול שבו הצוות יגיע למקומות שבהן ניתן לשתות ולנשנש על "חשבון הבית". טיול הוא מקור טוב להכרות ומינגלינג בין העובדים/ות.  
 
אירוע גיבוש במסעדה לצוותים חדשים
כאשר חברת הביטוח "נקסט אינשורנס" שוכרת שטח בכפר סבא לטובת מרכז פיתוח ושיווק מגיע הצורך של גיוס עובדים חדשים ומנהלים/ות כמו: מנהלי תיקים, נשות מכירה,  אנליסטים, כלכלנים, חוקרות במגוון תחומים לצד השקעה במתן סדנאות והרצאות מקצועיות וחיבור בין ראשי הצוותים לעובדים/ות ובינם לבין עצמם. לאחר תקופת הסתגלות מקצועית ואישית ניתן יהיה להפיק יום גיבוש אלטרנטיבי.כאשר ישנם אנשים חדשים בתפקידים חדשים חשוב שאירוע הגיבוש יתרום להיכרות ולחיבור עצה היא לקחת חדר פרטי במסעדה שבה ניתן לעשות משחקי הכרות משעשים לדוגמא:
 
1."ראיון בנייד" – מחלקים לזוגות וכל צד צריך להכיר את הנייד של הצד השני. כמה אנשי קשר יש, לאיזה רשתות חברתיות מחוברים/ות, כמה קבוצות יש בווטס אפ, מה הכינוי, האם יש אנשים שנחסמו, האם יש תוכנה לזיהוי שיחה נכנסת, מה ההודעה הכי הזויה שהם קיבלו.
 
2."ראיון אישי" – מחלקים לזוגות ולכל זוג יש 7 דקות להכיר כמה שיותר אחד את השני. החל מהילדות, היכן נולדו, איפה היו ביסודי, בתיכון, בצבא, בישיבה, איך הכירו את בן הזוג שלהם, אוניברסיטה, מכללה..
 
3."מרגיז מול אוהב/ת" – כל אחד/ת מקבל/ת 2 פתקים שעליהם צריך לרשום מה הדבר שהכי אוהבים ומה הדבר שהכי מרגיז. לאחר מכן מכניסים לקופסה. עושים מראש טבלה עם שמות העובדים/ות. מקריאים שם וכל אחד/ת מרים/ מרימה יד של מי המשפט.
 
4."משחק השמות" – מביאים שניים עד חמישה כדורים. המטרה לזרוק את הכדור בצירוף שם של אותו אדם ולשאול שאלה. המשחק דורש קורדינציה, ריכוז, וזיכרון לשמות.
 
5."לכסות עיניים" – מביאים מספר מטפחות / בנדנות כמספר העובדים/ות ומעמידים בשתי שורות שאין להם מושג מי עומד מולם. על פי מישוש הידיים הם צריכים לתאר איזה אדם עומד לפניהם ומי זה מהצוות. לאחד שהראשון מדבר לזה ממול מזיזים שיעמוד אחרון בתור.
 
אל תפחדו להפיק עבור העובדים שלכם ימי כיף אלטרנטיביים. היעזרו בעובדים/ות שבאגף, מחלקה, ההנאה שתגרמו לאנשי/ות הצוות שלך והסיפוק האישי שלך בסוף יהיו שווים את זה גם אם הזמן שהקדשתם הוא רב.
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.