אחרי שהחלפנו מבטים בואו נדבר

מרצה עבודת צוות – השראה לשיתוף פעולה יצירתי פורץ גבולות

פוסטים פופולריים
מסיבת יום הולדת שלושים – 30 רעיונות מקוריים לבעל
ארגון מסיבת יום הולדת 30 מצריך מקום, כיבוד, הופעה, הרצאה או הפעלה. לפניך בנק רעיונות ועצות להפקת מסיבת הפתעה שמחה ומקורית שתישאר בזיכרון עד לחגיגת העשור הבאה...
יום הולדת ארבעים – חוגגים עם 40 רעיונות מפתיעים
תלמדו מטעיות! ביום הולדת 40 של אשתי עשיתי טעות קטנה ששנים עלתה לי ביוקר. ארגון והפקת מסיבת יום הולדת ארבעים כהלכתה,תגרום לכך שבעשור הקרוב תהיו מסודרים/ות. קבלו סט רעיונות למסיבת עשור תוססת ומרגשת
מוטיבציה בהשראת ג'ודו
אחד מחסמי המוטיבציה החזקים ביותר הם המקומות שבו אנו מוותרים לעצמנו כי אנחנו צעירים מידי או זקנים מידי. זה רק קול פנימי החושש שלא תצליחו אז זכרו. גם אם לא הצלחתם הפעם הזאת תצליחו בפעם הבאה. הדוגמא הטובה ביותר הייתה בלרוץ המיליון. זוג שסיים ראשון במשימה אחת יכול לצאת אחרון במשימה הבאה.
חזור...
3/4
2019
מרצה עבודת צוות – השראה לשיתוף פעולה יצירתי פורץ גבולות
חיפוש לפי קטגוריות:
עבודת צוות בארגונים ובספורט
מרצה לעבודת צוות יעביר בהרצאה מתודות לצד סיפורי השראה על חשיבות שיתוף הפעולה בין העובדים/ות בכדי ליצור ממשקים משותפים הנעה לפעולה והנאה מהחיבור בצוות. זה המקום ליצור ללמוד דרך סיפורים מעצימים שיוכלו לקחת את צוות עובדים ואת החברה לפסגות וגבהים רבים יותר
 
חשיבות עבודת צוותים לקראת המאה הבאה
המאה הנוכחית מדגימה כיצד חשיבה קבוצתית ועזרה הדדית יכולים לקחת את האנושות אל עבר המאה הבאה. אנו נמצאים בנקודת זמן קריטית של כניסת רכב אוטונומי, רופאה מעריכת חיים במגוון מחלות, מהפכת התחליף למזון הבשרי, טכנולוגיות הסייבר ועוד... חברות וארגונים רבים מבינים כיצד הפרטים בקבוצה הופכים את השלם לגדול מסך כל חלקיו. מטרות ארגוניות נמדדות גם ברווחים כלכלים ואלה נעשים אך ורק ע"י עבודת צוות בין צוותים ובתוכם, בין מחלקות, אגפים, חטיבות וארגונים בארץ ובעולם מעלים את הסיכוי של חברות לפרוץ גבולות.  
 
תפקיד של מרצים לעבודת צוות
כאשר מזמינים מרצה לעבודת צוותים יש צורך לשמוע או לדעת את סיפורו האישי ולאחר מכן לתת סקירה ומגוון של פרטים רלבנטיים על החברה וכן על הצוות בכדי לשלב בין הידע שיש לו לבין הצרכים שבגינם אתם מזמנים אותו. לפניך מספר דוגמאות:
 
1. בעיה בשיתוף פעולה בתוך הצוות - אחת מהסיבות לכך שדרושה הרצאה היא כדי ליצור השראה דרך סיפור מעצים ובכך לגרום לצוות לרצות לעבוד בשיתוף פעולה רחב יותר, בממשקים גדולים יותר ובחוויה טובה יותר עד כדי סינרגיה של צלילים ומראות כמו של תזמורת המופיע שנים. התמקדות על תקשורת בין חברי/ות הצוות יכולה מאוד לעזור.
 
2.קונפליקטים בעבודת צוות - הצגת חומר תאורתי על שלבים בהתפתחות של עבודת צוות לצד כלים קוגניטיביים יכול  לגרום לעובדים/ות להסתכל על המצב הנתון של הצוות בין אם הם מרגישים שייכים או לא כתהליך של צמיחה. כאשר יש קונפליקטים בין ראש הצוות או המנהל לבין הצוות אזי ההרצאה צריכה להתמקד בסיפורי הצלחה וכישלון ובהצגת מקרים כאלו ומה יכולה להיות התוצאה שלהם.
 
3.הכנסת מוטיבציה כשצוות נכשל במשימה – בכלל יש לחגוג כישלונות כמו הצלחות. כבר נאמר "עדיף כישלון מפואר מאשר חלומות במגירה". לאחר הפקת לקחים בחירת הרצאה עבודת צוות במטרה לתת השראה על צוותים שגם כשהם נכשלו בסוף הם הביאו תוצאות מעולות.
 
4. לצוות חדש שהוקם הד הוק – ישנים מצבים שבהם צוותים מוקמים כדי לפתור בעיה קריטית לארגון. גם כאן תפקידם של מרצים לעבודת צוות הוא למצוא את אותם סיפורים על צוותים שהקימו אותם בכדי לפתור בעיות וכיצד הם עשו זאת. .
 
5.כל התשובות נכונות – הרצאה שכל ארבעת הסעיפים מקבלים מענה לצד טיפים מועילים עם מרצה שסוחף ומעביר מסרים בצורה ברורה יכולה לתת רווח אדיר.
 
טיפ – בחירת סדנת עבודת צוות צריכה להיות בשילוב מנחה קבוצות שצריך לקחת את הקבוצה או הצוות ממקום אחד ולהביא אותו למקום חדש. כאן נכנסת עבודה רגשית ושכלית שיכולה להתפרס על פני מספר מפגשים ובהתאם לאבחון של החסמים שצריך לפרוץ.
 
הוסף תגובה
שם
התגובה שלי...
שלח
© האתר עוצב ונבנה ע"י חברת קומסטאר פיתוח מערכות כל הזכויות שמורות
.